Ekologiczna akustyka pomieszczeń

Ekologiczna akustyka pomieszczeń

Teraz wszystkie sufity akustyczne Ecophon produkowane są z wełny szklanej trzeciej generacji, co oznacza, że zadbanie o dobrą akustykę pomieszczeń nie musi odbywać się kosztem ekologii. Czytaj dalej

 

Ecophon od lat prowadzi działania mające na celu minimalizowanie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Wszystkie produkty firmy poddawane są analizie cyklu życia, na podstawie której opracowywane są zmiany w ich produkcji, pakowaniu, transporcie recyklingu.

 

Głównym surowcem do produkcji sufitów akustycznych Ecophon jest wełna szklana, wytwarzana ze szkła pochodzącego z recyklingu. Eksperci Ecophon przez lata udoskonalali metodę obróbki tego surowca. Obecnie wszystkie produkty Ecophon posiadają wełnę szklaną trzeciej generacji, która w ponad 70% składa się z przetworzonego  szkła użytku domowego. Poprawiono również jakość spoiwa wykorzystywanego w procesie produkcji wełny szklanej, tzw. lepiszcza – obecnie jest ono pozyskiwane wyłącznie z roślin, dzięki czemu zmniejszono roczne zużycie ropy nawet o 24 000 baryłek.

 

Farby Ecophon – produkowane są na bazie wody, wyłącznie z bezpiecznych surowców, zapewniając naturalną ochronę paneli, bez konieczności stosowania trujących chemikaliów.

 

Wprowadzono także poważne zmiany w samym procesie produkcji, dzięki którym ograniczono emisję dwutlenku węgla oraz wydłużono cykl życia produktu. Ponad 60% energii wykorzystywanej obecnie do produkcji sufitów Ecophon to energia ze źródeł odnawialnych. Płyty akustyczne oraz większość odpadów poprodukcyjnych poddawana jest recyklingowi.

 

Wiemy, że każda działalność biznesowa pozostawia ślad na środowisku naturalnym. Biorąc pełną odpowiedzialność za nasze działania, w trosce o przyszłość naszą i naszych dzieci, staramy się zminimalizować nasz wpływ na środowisko naturalne - mówi Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon. Teraz wszystkie nasze sufity produkowane są z wełny szklanej trzeciej generacji, co oznacza, że architekci nie muszą wybierać między jakością, właściwościami akustycznymi a ekologią. Jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia i zobowiązujemy się kontynuować nasze zrównoważone podejście do środowiska – dodaje.

 

Wpływ hałasu na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie nadal nie jest traktowany z powagą, na jaką zasługuje. Wielogodzinne przebywanie w głośnych salach lekcyjnych i biurach, w otoczeniu hałasujących sprzętów i ludzi, potęguje uczucie zmęczenia, obniża jakość wykonywanych przez nas zadań oraz zwiększa uczucie stresu. Powrót do domu, często znajdującego się w sąsiedztwie ulic, tras autobusowych i tramwajowych, nie pozwala nam się w pełni zrelaksować i wypocząć. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią akustykę pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień.

 


Opisy zdjęć:

 

Zdjęcie 01 – Przedszkole przy biurze Allegro w Poznaniu

Akustyczny sufit Ecophon Focus Lp użyty w przedszkolu przy biurze Allegro pozwala na zabawę
z perspektywą i nadanie wnętrzu ciekawego wyglądu. Ekologiczna wełna szklana trzeciej generacji, wykorzystana do produkcji paneli, zapewnia dzieciom przyjazne środowisko.

 

 

Zdjęcie 02a – siedziba Microsoft w Warszawie

Hol siedziby Microsoft w Warszawie został zaadaptowany z wykorzystaniem wolnowiszących płyt akustycznych Ecophon Solo Square. Płyty zwiększają poczucie komfortu osób w nim przebywających oraz nadają wnętrzu oryginalny wygląd.

 

 

Zdjęcie 02b – siedziba Microsoft w Warszawie

Sala konferencyjna Microsoft jest wyposażona w dwa uzupełniające się systemy akustyczne - sufit modułowy Ecophon Focus Ds oraz panele ścienne Ecophon Akusto Wall C. Takie rozwiązania zapewniają idealne środowisko pomieszczenia przeznaczonego do spotkań.

 

 

Zdjęcie 03 – Termy Maltańskie w Poznaniu

W kompleksie sportowo wypoczynkowym Termy Maltańskie w Poznaniu zastosowano specjalne panele akustyczne, zawieszone na konstrukcji antykorozyjnej.

 

 

Zdjęcie 04 – Recepcja biura Raben

Ecophon Solo Rectangle to wolnowiszące panele akustyczne. Zastosowanie ich w recepcji biura Raben nadało pomieszczeniu ciekawy wygląd oraz zapewniło komfort akustyczny osobom w nim przebywającym.

 

 

Zdjęcie 05 – Przedszkole De Springplank w Holandii

Sufit akustyczny Ecophon Focus Ds zastosowany w przedszkolu De Springplank w Holandii, w realny sposób wpływa na komfort osób przebywających w pomieszczeniu, zapewniając odpowiednie warunki dla zdrowia i rozwoju dzieci. 

 

 

Zdjęcie 06 – Centrum Škoda w Czechach

Centrum Škoda w Czechach to niesamowite połączenie dobrej akustyki i oryginalnego designu. System Ecophon Solo Square oferuje komfort akustyczny, jest miły dla oka, a także przyjazny środowisku.

 

 

Zdjęcie 07 – siedziba Adidas w Warszawie

W warszawskim biurze  Adidas zastosowano rozwiązania akustyczne, które usprawniają pracę całego zespołu. Sufit akustyczny  Ecophon Focus Ds. pozytywnie wpływa na zapewnienie optymalnych warunków pracy w biurach typu open space.

Źródło: Ecophon / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 285 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 166 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17886 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >