Inteligentny system pomiaru zużycia gazu w zbiornikach LPG. InteliGAS – rozwiązanie telemetryczne od BP Gas

Inteligentny system pomiaru zużycia gazu w zbiornikach LPG. InteliGAS – rozwiązanie telemetryczne od BP Gas

Firma BP Gas jako pierwsza wprowadza na rynek nowe, kompleksowe rozwiązanie telemetryczne dedykowane dla firm – InteliGAS. Czytaj dalej

Gaz płynny – jako bezpieczne, ekologiczne, wszechstronne i wygodne w eksploatacji paliwo – wykorzystywany jest w bardzo wielu gałęziach przemysłu, np. w budownictwie do wytwarzania prefabrykatów, w hutnictwie do cięcia i wytopu metali, w przemyśle spożywczym jako źródło zasilania m.in. w piekarniach, cukierniach, przy produkcji wędlin, stosowany jest też w procesach obróbki cieplnej metali itp.

Jako alternatywne źródło energii, gaz płynny doskonale sprawdza się w ogrzewaniu hal, pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynów i innych.
Firmy decydują się na instalowanie zbiorników gazu płynnego m.in. ze względu na finansowanie kosztów instalacji zbiornikowej przez dostawcę gazu, pewność ciągłości dostaw, wliczone w cenę całodobowe wsparcie techniczne oraz krótki okres inwestycyjny.

Firmy, które korzystały dotychczas z instalacji zbiornikowych na gaz płynny miały możliwość zdalnego pomiaru gazu w zbiornikach. Poszerzając tę ofertę, BP Gas Polska przedstawiła klientom kompleksowe rozwiązanie o nazwie InteliGAS będące połączeniem systemu zdalnego pomiaru gazu w zbiornikach również z możliwością odczytu on-line z obsługą klienta i serwisem BP Gas.

System IMR LPG składa się z czterech elementów:
  • ALEVEL – to urządzenie służące do pomiaru poziomu gazu w zbiorniku i wysyłające informacje drogą radiową do pozostałych elementów systemu, montowane bezpośrednio na zbiorniku z gazem i zasilane baterią;
  • ARANGE – odbiera sygnały od ALEVELA i wyświetla aktualny poziom gazu w zbiornikach na wyświetlaczu LCD. ARANGE montuje się w zasięgu komunikacji radiowej (od 50 do 150 metrów od zbiorników), zasilany jest trzema wymiennymi bateriami alkalicznymi AA o żywotności ok. 6 miesięcy;
  •  OKO – również odbiera sygnał z ALEVELA o ilości gazu w zbiorniku, przechowuje te dane w pamięci i wysyła informacje przez system GSM do serwera. Urządzenie to wymaga zasilania zewnętrznego z sieci 230 V. Montuje się je w zasięgu komunikacji radiowej (od 50 do 150 metrów od zbiorników w pomieszczeniach produkcyjnych, biurowych itp.);
  • SERWER – służy do gromadzenia i przetwarzania danych oraz umożliwia podgląd, poprzez Internet, ilości gazu w zbiornikach (InteliGas on-line).


Cały system można zainstalować bez konieczności wstrzymywania dostaw gazu czy wprowadzania dodatkowych przeróbek, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia płynnego działania firmy. W ramach systemu oferowana jest kompleksowa usługa wsparcia i utrzymania, która zapewnia Klientowi ciągły dostęp do terminowo zbieranych z obiektów danych. InteliGAS oprócz danych pomiarowych pozwala na przesyłanie informacji diagnostycznych dotyczących własnego stanu, jak również stanu urządzeń radiowych. Te dane pozwalają na natychmiastową reakcję serwisu i zapewniają jednocześnie klientowi nieprzerwany dostęp do informacji. Kompleksowość tego opracowanego w Polsce rozwiązania zainteresowała również inne kraje europejskie, w których działa BP Gas.

Decydując się na zainstalowanie systemu InteliGAS w pakiecie Plus, klient - w każdym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu - może sprawdzić, jaki poziom gazu jest aktualnie w każdym ze zbiorników. Dostęp do tych danych ma 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, logując się za pomocą indywidualnego loginu i hasła dostępu na stronie www.inteligas.pl.

 – Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dla firm, które posiadają po kilka instalacji zbiornikowych na terenie całej Polski. Wystarczy jedno kliknięcie. Dla Klienta to niezwykłe ułatwienie. Niezależnie od tego, gdzie się znajduje, może sprawdzić, czy w zbiornikach jest wystarczająca ilość gazu – mówi Anna Wiertel, Marketing & CR Manager BP Gas Polska.

Dane dotyczące poziomu gazu w zbiorniku docierają też do Biura Obsługi Klienta BP Gas, które dba o to, aby zapewnić ciągłość dostaw gazu – jeśli jego poziom w zbiorniku spada poniżej 30%, klient jest o tym informowany telefonicznie.

– Stosowanie proponowanego przez nas rozwiązania to wygoda i ekonomiczna oszczędność, ale przede wszystkim większe poczucie bezpieczeństwa – zapewnia Piotr Maślakiewicz, Dyrektor Zarządzający BP Gas Polska. – InteliGAS to taki rodzaj budzika, który zawsze dzwoni o właściwej porze.

W zależności od wielkości instalacji, ilości wykorzystywanego rocznie gazu klient ma możliwość wyboru pakietu  eksploatacyjnego:

InteliGas Basic – pakiet podstawowy, daje możliwość sprawdzania poziomu gazu w zbiorniku dowolną  ilość  razy  dziennie  –  dzięki  urządzeniu ARANGE z wyświetlaczem LCD, które można postawić na biurku, zapewnia też stały monitoring poziomu gazu w zbiorniku oraz planowanie dostaw dla firmy przez Dział Obsługi Klienta BP Gas.

InteliGAS Plus – pakiet rozszerzony o system on-line, który umożliwia dostęp do systemu  internetowego InteliGAS on-line pozwalającego na odczyt gazu we wszystkich zbiornikach firmy, na terenie całej Polski i w dowolnym miejscu na świecie.

Źródło: Cracovian International Consultants / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 152 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, W pokoju dziecka najlepiej zastosować rozwiązania hipoalergiczne, antystatyczne i zapewniające plamoodporność. Do malowania ścian rekomenduję....
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 330 Grupa: Robimy stro... I jak to u Was wyszło, mam nadzieję że temat się rozwinie bo jednak parkiet może naprawdę genialnie się prezentować również w nowoczesnych wnętrzach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 361 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 114 Grupa: Robimy fund... Właśniei dlatego tak wazne jest skuteczne rozwiązanie w zakresie zabezpieczenia fundamentu przed negatywnym działaniem wilgoci. Zdecydowaliśmy się na wybór wers...
  • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 11 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
  • Podłogi Liczba postów: 222 Grupa: Robimy stro... Ja jestem wielkim zwolennikiem parkietów tradycyjnych. Osobiście zdecydowałem się położenie parkietu z jesionu przez firmę www.parkietysema.pl. Podłoga wykonana...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16412 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >