Izolacja dachu. Jak docieplić strop?

Izolacja dachu. Jak docieplić strop?

Firma Rockwool Polska wprowadza do swojej oferty nowy produkt do docieplania stropów piwnic metodą natrysku – system TERMOGRAN. Rozwiązanie to jest uzupełnieniem najbardziej kompleksowej na polskim rynku gamy produktów do termomodernizacji budynków mieszkalnych.

 

 

 

W istniejących budynkach mieszkalnych, wznoszonych przed końcem lat osiemdziesiątych w systemach wielkiej płyty (np. WWP, W70), warstwa izolacji stropu nad nieogrzewanymi pomieszczeniami takimi jak piwnice ma znikomą grubość – najczęściej 1-2 cm. Konsekwencją tego są znaczne straty ciepła przez stropy nad zimnymi pomieszczeniami. Powoduje to zwiększone koszty ogrzewania mieszkań parteru oraz dyskomfort w postaci chłodnej podłogi. Aby zapobiec tym zjawiskom, konieczne jest wykonanie solidnego ocieplenia stropów piwnic, które stanowiłoby uzupełnienie kompleksowej termomodernizacji budynku.


Docieplanie stropów piwnic było dotychczas zadaniem skomplikowanym. Stosowanie metod takich jak lekka-mokra czy sucha zabudowa zabierało dużo czasu i było uciążliwe dla lokatorów, gdyż wymagało prowadzenia prac w etapach, a co się z tym wiąże udostępniania piwnicy lokatorskiej przez kilka kolejnych dni. Ponadto nie gwarantowało zachowania ciągłości izolacji, zwłaszcza że w pomieszczeniach piwnicznych prace należy wykonać w poziomie sufitu, gdzie zamontowano izolacje c.o., c.w. i wszelkie instalacje elektryczne.

 

 

Dopiero przy zastosowaniu metody nakładania izolacji termicznej poprzez natrysk w systemie TERMOGRAN prace dociepleniowe przebiegają sprawnie, a materiał izolacyjny może być stosowany w trudnodostępnych miejscach niezależnie od przebiegających instalacji. Dodatkowo wykorzystanie systemu TERMOGRAN zapewnia ciągłość i szczelność izolacji termicznej, a tym samym jej wysoką skuteczność.
Wymagana grubość izolacji stropu piwnic w systemie TERMOGRAN zależy od oporu cieplnego wszystkich warstw stropu i każdorazowo powinna być określona w projekcie technicznym termoizolacji budynku.

 

 

System TERMOGRAN składa się z zaprawy termoizolacyjnej TERMOGRAN oraz podkładu gruntującego KEMAGRUNT 1H. System charakteryzuje się współczynnikiem przewodzenia ciepła równym 0,041 [W/mK] oraz jest zaklasyfikowany w klasie reakcji na ogień jako wyrób niepalny – A1.
TERMOGRAN posiada aprobatę techniczną AT-15-6957/2006 oraz atest higieniczny: HK/B/0608/01/2006 i HK/B/0559/01/2006.

 

 

Zalety systemu TERMOGRAN:

 

- bardzo dobre własności cieplne

 

- wyrób niepalny – zwiększa bezpieczeństwo pożarowe budynku,

 

- odporny na korozję biologiczną i chemiczną

 

- przyjazny dla środowiska – jego zastosowanie zmniejsza starty ciepła, poprzez co pośrednio ogranicza emisję CO2 do atmosfery

 

- nie wymaga konserwacji, może być malowany

 

- niezastąpiony w trudnodostępnych miejscach

 

- prace montażowe nie są uciążliwe dla mieszkańców budynku

 

- prace dociepleniowe przy jego użyciu można prowadzić przez cały rok

 

 

 

 

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Partner of Promotion/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >