Jak pozbyć się zapachu papierosów? Oczyszczacz powietrza

Jak pozbyć się zapachu papierosów? Oczyszczacz powietrza

Zakaz palenia tytoniu w barach i restauracjach to pierwszy krok do oczyszczenia atmosfery w miejscach publicznych.

Równie ważne jest jednak rozprawienie się z zapachami, które mogą być odczuwalne w lokalu nawet kilka tygodni po ostatnim „dymku”. Świeże powietrze w pomieszczeniach zagwarantuje profesjonalny oczyszczacz.

W polskich pubach i restauracjach zapanowała moda na czyste powietrze. Nowe przepisy zakazujące palenia w miejscach publicznych nie oczyściły jednak atmosfery, szczególnie w przypadku niewielkich i słabo wentylowanych lokali. W takich miejscach zapach dymu tytoniowego może się utrzymywać przez dłuższy czas. Wietrzenie lokalu może się okazać niewystarczające. Nawet wtedy wymiana powietrza przebiega zbyt wolno, aby skutecznie pozbyć się dokuczliwych zapachów i cząsteczek szkodliwych dla zdrowia.

Dym papierosowy - toksyczna bomba

Eksperci szacują, że w skład dymu tytoniowego wchodzi ponad 4 tys. związków chemicznych. Nieprzyjemna w zapachu nikotyna osiada nie tylko na meblach czy wykładzinie, ale także na odzieży. To dlatego po wizycie w pubie lub restauracji wszystkie ubrania z reguły nadają się tylko do prania... Zakaz palenia nie spowoduje jednak, że charakterystyczny zapach szybko zniknie z miejsc publicznych.

Jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w zakresie pochłaniania dymu papierosowego proponuje firma Daikin, która oferuje oczyszczacz powietrza wyposażony w jonizator.

 

- Dzięki zastosowaniu jonizacji pyłków, oczyszczacz tworzy w pomieszczeniu delikatne turbulencje, które wymuszają ruch drobinek zapachów w kierunku urządzenia. W praktyce jest to bardzo skuteczne rozwiązanie w pomieszczeniach, które przez dłuższy okres były narażone na kontakty z rozmaitymi substancjami zapachowymi - przekonuje Andrzej Czekajewicz, przedstawiciel firmy KLIMAT-TOP, która zajmuje się dystrybucją w Polsce oczyszczaczy powietrza Daikin.

Bez zapachu i... bakterii!

Stwierdzenie „czyste powietrze” nie odnosi się jednak wyłącznie do jego walorów zapachowych. W powietrzu unosi się mnóstwo innych związków, które, choć bezwonne, mogą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczyszczacz powietrza firmy Daikin oferuje siedmiostopniowy system filtrowania, który skutecznie rozprawia się nie tylko z kurzem i nieprzyjemnymi zapachami środowiskowymi, ale też większością alergenów, bakterii i wirusów.

- Powietrze przechodzi przez kolejne filtry, z których każdy ma do spełnienia inną funkcję. Filtr wstępny przejmuje największe zanieczyszczenia - cząstki kurzu lub sierść zwierząt. Kolejne filtry zatrzymują alergeny, bakterie i wirusy, a także pochłaniają nieprzyjemne zapachy - wylicza ekspert z firmy KLIMA-TOP.

 

Idealny dla alergików

O właściwą czystość powietrza powinni zadbać przede wszystkim alergicy. Wysokie stężenie takich substancji, jak kurz, pleśń czy pyłki roślin może powodować reakcje alergiczne. Alergeny są szczególnie groźne w połączeniu z zanieczyszczeniami, na przykład pochodzącymi z urządzeń mechanicznych lub kosmetyków.

- Długotrwałe narażanie się na ich działanie może wywołać nowe reakcje alergiczne lub nasilenie objawów. Profesjonalny oczyszczacz powietrza usunie z najbliższego otoczenia praktycznie wszystkie niebezpieczne alergeny - mówi Andrzej Czekajewicz, ekspert z firmy KLIMA-TOP.

Niewielki, energooszczędny i łatwy w obsłudze Oczyszczacz firmy Daikin zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród właścicieli lokali gastronomicznych, ale także odbiorców prywatnych. Jednak bez względu na to, czy priorytetem jest usuwanie z powietrza alergenów, bakterii czy nieprzyjemnych zapachów, cel zawsze jest ten sam: poprawa komfortu i jakości życia w czystym i zdrowym powietrzu.

Oczyszczacz Daikin MC 707 VM jest dostępny w sklepie internetowym Klimatop.pl.

Źródło: Artefakt Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 798 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >