Jak znaleźć dobrego wykonawcę?

Jak znaleźć dobrego wykonawcę?

W jaki sposób należy postępować, aby poznać, że wykonawca, który ma nam zamontować docieplenie, jest profesjonalistą, a nie laikiem?

Mogłoby się wydawać, że wykonanie docieplenia budynku to proste zadanie, któremu jesteśmy w stanie samemu sprostać. Nic bardziej mylnego! Do prac ociepleniowych należy wybrać dobrego fachowca. Aby nie pomylić się w wyborze, w pierwszej kolejności powinniśmy zapytać znajomych, którzy już ocieplali dom. Dobry fachowiec rzadko się ogłasza. Bo dobry fachowiec ma tak dużo zleceń, że nie musi tego robić. Kontakt do sprawdzonego wykonawcy można też uzyskać od producentów systemów ociepleń. Większość liczących się producentów ściśle współpracuje z fachowcami, a najlepszym wystawiają certyfikaty, będące gwarancją stosowania przez firmę wykonawczą właściwej technologii.

Kiedy już zdobędziemy kontakt do ekipy ociepleniowej, należy obejrzeć budynki ocieplone przez nią. Prawdziwy fachowiec sam pokaże nam referencje, pochwali się dobrymi realizacjami i przedstawi zaświadczenia o odbytych szkoleniach i licencjach. Jeśli natomiast nie mieliśmy takiego szczęścia i nie trafiliśmy na taką firmę, to warto przyjrzeć się pracy ekipy na budowie. Fachowiec dobrze zastanowi się zanim przystąpi do pracy, odpowiednio przygotuje podłoże, oceni, co dla istniejącego budynku będzie najlepszym rozwiązaniem, będzie umiał wyliczyć odpowiednią grubość materiału termoizolacyjnego.

Dobry fachowiec zastosuje też pełny system ociepleniowy, a nie „składaka”. Fachowca rozpoznamy np. po tym, czy równo i szczelnie będzie układał płyty izolacyjne, starannie wykona warstwę zbrojącą ze zwróceniem uwagi na zakłady siatek i wykonanie zbrojeń diagonalnych (przy narożach każdego otworu), będzie gruntował podłoże zanim położy tynk. Zwieńczeniem dobrze wykonanej pracy będzie równo i starannie położony tynk oraz właściwie wyprowadzona jego faktura. Dobry wykonawca nie zużyje więcej materiałów niż deklaruje producent.

Źródło: Bolix / budnet.pl
Autor: Krzysztof Parys, kierownik ds. inwestycji, BOLIX S.A.

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >