Napędy do bram posesyjnych i garażowych

Napędy do bram posesyjnych i garażowych

Łączą w sobie niebywałą moc, a przy tym są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu – tak w skrócie można opisać napędy FAAC, do bram posesyjnych i garażowych, o mocy 24 Vdc.

 

Deszcz i śnieg nie musi być wcale taki zły dla kierowców. Wystarczy, tylko bramę wjazdową i garażową „uzbroić” w automatyczne napędy, które poprawią komfort życia. Każdą bramę wyposażoną w siłownik można otwierać za pomocą pilota. To nam pozwala bez wychodzenia z auta otworzyć bramę.

 

Czytaj również: Szybkie otwarcie bramy

 

 

Siłownik dla bram posesyjnych

 Zanim jednak zdecydujemy się na montaż napędu to sprawdźmy jaką bramę posiadamy. Ten sam napęd nie będzie pasował do bramy garażowej czy też posesyjnej. Chcąc zautomatyzować bramę powinniśmy uwzględnić kilka czynników: wagę, rozmiar i częstotliwość użytkowania. Jeśli jesteśmy w posiadaniu bramy przesuwnej to możemy ją wyposażyć w napęd C720 lub C721. Warunek jest jeden skrzydło może ważyć maksymalnie 400 kg w przypadku C720, zaś w C721 może osiągnąć wagę nawet 800 kg. Napędy te są skierowane do osób, które nie lubią długo czekać aż otworzy się skrzydło bramy. Modele C720/C721 zostały wyposażone w przekładnie cykloidalną. – Przekładnia cykloidalna zwiększa wydajność mechaniczną o ponad 80 procent. Zmniejszając przy tym hałas i wszelkie drgania związane z pracą bramy – wyjaśnia Sławomir Baran, ekspert z firmy FAAC.

 

Czytaj również: Jak wyglądają biura XXI wieku?

 

Zupełnie inny siłownik wybierzemy do bramy skrzydłowej. Firma FAAC z myślą o takich bramach stworzyła S418 dla skrzydeł o długości do 2,3 m (2,7 m z zamkiem elektromagnetycznym). Atutem napędu jest jego częstotliwość pracy, która dochodzi do 100 proc., dzięki temu możemy „napędzać” bramę bez przerwy. Mamy też pewność, że siłownik sprawdzi się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Przy tym sama instalacja jest bardzo prosta. Model ten posiada mechaniczne ograniczniki ruchu, które pozwalają na montaż bez kosztownych przeróbek adaptacyjnych. Posiadacze takiego napędu mogą czuć się bezpiecznie także dzięki modułowi elektronicznemu instalowanemu na płycie centrali sterującej, który bezpośrednio kontroluje siłę ciągu napędu. Technologia ta zatrzymuje skrzydło w razie wykrycia przeszkody. W system przeciwzgnieceniowy zostały wyposażone również napędy C720/C721.

 

 

Zabezpieczenia przeciwzgnieceniowe gwarantuje centrala sterująca E720 z wbudowanym system antyzgnieceniowym, który kontroluje pracę bramy oraz enkoder - odwracający ruch skrzydła w przypadku wykrycia przeszkody – mówi Sławomir Baran.

 

Czytaj również: Automatyka domowa

 

I teraz aspekt, który najbardziej spodoba się kobietom. Od dawna wiadomo, że panie zwracają uwagę na design. Na odpowiedni wygląd otoczenia wokół domu wpływa kształt i obudowa napędów C720/C721 i S418. - Napęd S418 charakteryzuje się kompaktową obudową, zajmuje przy tym mało miejsca. Z architekturą otoczenia bardzo dobrze zgrywają się C720/C721, które posiadają zgrabną obudowę i czarną, klasyczną kolorystykę – wyjaśnia Sławomir Baran.  

 

 

Napęd do bram garażowych

Zautomatyzować warto też bramę garażową. Standard garażu podniesie D600. Jego kompaktowa obudowa i mocowanie przy suficie nie zmniejszy powierzchni garażu. Atutem tego napędu jest cicha praca. Z pewnością docenią to mieszkańcy domków jednorodzinnych, w które wbudowany jest garaż. Cichą i płynną pracę bramy zapewnia jednoczęściowa szyna jezdna z łańcuchem napędowym lub paskiem kewlarowym. -W napędzie zainstalowano elektroniczną kontrolę prędkości. Dzięki czemu brama delikatnie się otwiera i zamyka - tłumaczy Sławomir Baran, ekspert z firmy FAAC.

 

Zima, lato przyjazne napędom do bram

 Wszystkie wymienione napędy zostały zaprojektowane z myślą o różnych warunkach atmosferycznych. Działają one bezawaryjnie w temperaturach dochodzących do -20’C czy też +55’C.

 

 

 

Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Najbardziej ekologiczne ogrzewanie Liczba postów: 32 Grupa: Budowa i re... Ja jestem przekonany, że fajnie sprawdzają się różnego rodzaju pompy ciepła i ja przede wszystkim stawiam na to aby mieć dobre rozwiązania. Właśnie dlatego pole...
  • Moskitiery chroniące dom przed owadami Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: weznel napisał: Ja kupiłem w Agata Rolety i wreszcie mamy spokój od tych much. Montaż był prosty samodzielnie to z kolegą zrobiłem. Solidnie wy...
  • Pozycjonowanie zwraca się przy pozycjonowaniu firm... Liczba postów: 41 Grupa: Firmy budow... Użytkownik pieknyolek napisał: Serdecznie polecam https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie- stron -szczecin/ Bardzo dobre opinie o tej firmie słyszałem. Polecam....
  • Brama garażowa z napędem Liczba postów: 264 Grupa: Budowa i re... Użytkownik boxon napisał: Polecam wybierać dobre firmy, to nzaczy takie, które zapewniają również dobry montaż. Polecam do przeczytania ciekawy i pomocny artyk...
  • ogrodzenia panelowe Liczba postów: 5 Grupa: Firmy budow... Dla mnie najlepszy wybór na ogrodzenie, to ogrodzenie panelowe. Strona https://eurofance.pl/ oferuje fajną ofertę, ponieważ jest to producent, który sprzedaje,....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17360 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >