Nowe bramy przemysłowe

Nowe bramy przemysłowe

W czasach, kiedy kurczące się zasoby naturalne powodują stały wzrost cen energii, wymagania użytkowników hal produkcyjnych ciągle rosną. Także w stosunku do instalowanych w nich zamknięć, takich jak bramy segmentowe. Producent bram i drzwi – oferuje bramy przemysłowe o coraz lepszych właściwościach termoizolacyjnych.

 

Nowością są bramy z płytą o grubości 67 mm i z przegrodą termiczną. Znajdują one zastosowanie zarówno w logistyce świeżych produktów, jak i w innych typach hal magazynowych, gdzie ważne jest efektywne wykorzystanie energii.

 

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Monachium dotyczące wpływu systemów bram na skuteczność energetyczną i ekonomiczną budynków przemysłowych wykazały, że zastosowanie bram o dobrej izolacyjności termicznej  pozwala na znaczące oszczędności energii. Świadomi inwestorzy zdają sobie sprawę, że hale, których ściany wykonano z materiałów o wysokiej izolacyjności cieplnej potrzebują odpowiednich bram, zwłaszcza tam, gdzie stanowią one znaczącą część konstrukcji hal. 

 

Czytaj również: Technika na każdym kroku


Wychodząc naprzeciw tym potrzebom firma Hörmann włączyła do swojej oferty przemysłowe bramy segmentowe z płytą o grubości 67 mm. Stanowią one uzupełnienie oferty bram o grubości 42 mm i osiągają izolacyjność cieplną lepszą od nich nawet o 55 procent. Tak dobry efekt osiągnięto nie tylko dzięki nowej grubości profili, ale także dzięki wyposażeniu ich w przegrodę termiczną. Co ważne, te nowe niezwykle energooszczędne bramy nie różnią się pod względem wizualnym od bram z płytą o grubości 42 mm. To jedyna jak dotąd na rynku oferta bram przemysłowych, która daje inwestorom możliwość wyboru bram o różnej grubości i instalacji ich w jednym budynku bez szkody dla architektonicznej spójności. 


Stalowe bramy SPU 67 ThermoFrma Hörmann oferuje różne wersje bram z płytą o grubości 67 mm. Najlepszą termoizolacyjność zapewniają bramy segmentowe SPU 67 Thermo.  Wykonane  z wypełnionych pianką poliuretanową szczególnie wytrzymałych stalowych segmentów posiadają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. W bramach o wymiarach 5 x 5 metrów, w których zastosowano opcjonalny profil ThermoFrame, oddzielający termicznie ościeżnicę od murowanej ściany budynku, nie przekracza on 0,51 W/(m²∙K). Znakomita izolacyjność bram SPU 67 Thermo to także zasługa przegrody termicznej między zewnętrzną a wewnętrzną stroną segmentów. Dodatkowo rozwiązanie to ogranicza również tworzenie się skropliny od wewnętrznej strony bramy. Nowe bramy SPU 67 Thermo nadają się szczególnie do zastosowania w chłodniach i logistyce świeżych produktów. Z powodzeniem mogą też być wykorzystywane jako energooszczędne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych. Zastosowane w halach magazynowych i zakładowych opcjonalnie wyposażone mogą zostać w przeszklenia. 

 

 

Czytaj również: Na jakim etapie prac budowlanych można montować bramę garażową?



Przeszklone bramy aluminiowe Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła osiągają też przeszklone bramy aluminiowe ze stalowym cokołem APU 67 Thermo, a także całkowicie przeszklone bramy aluminiowe ALR 67 Thermo. To efekt zastosowania trójkomorowego kształtownika, w którym profil zewnętrzny i wewnętrzny jest oddzielony dodatkową przegrodą z tworzywa sztucznego, a także oferowanego w wersji standardowej trzyszybowego przeszklenia Duratec. Zaletą przeszklenia Duratec jest też wysoka odporność na zarysowania, dzięki czemu bramy,  mimo wielu obciążeń mechanicznych związanych z eksploatacją w środowisku przemysłowym, zachowują pełną przejrzystość. Bramy aluminiowe z częściowym lub całkowitym przeszkleniem to dobre rozwiązanie zarówno w stacjach obsługi pojazdów, jak i w halach magazynowych i przemysłowych. Tam, gdzie poza doświetleniem istotna jest także  energooszczędność – podobnie jak w bramach SPU 67 Thermo -  opcjonalnie można zastosować profil ThermoFrame. Dodatkowo izolacyjność cieplną poprawi opcjonalne przeszklenie typu Klima. 


Izolacyjność cieplna bram o powierzchni 5 x 5 m z zastosowaniem ThermoFrame, a w bramach APU 67 Thermo i ALR 67 Thermo dodatkowo opcjonalnego przeszklenia typu Klima:



Drzwi w bramie Największe straty energii powstają podczas otwierania bram. Dlatego ponad 20 procent bram przemysłowych wyposaża się w drzwi przejściowe umożliwiające przechodzenie przez bramę bez konieczności jej całkowitego otwierania. Również nowe bramy firmy Hörmann mogą być w nie wyposażone. Ten producent jako jedyny na rynku oferuje drzwi przejściowe w bramie bez wystającego progu. Próg ze stali nierdzewnej o wysokości do dziesięciu milimetrów, w zależności od wielkości bramy, ogranicza ryzyko potknięcia podczas przechodzenia przez bramę i ułatwia przejeżdżanie urządzeniami na kółkach. Drzwi w bramie, podobnie jak same nowe bramy, wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. Dzięki temu ciepło zatrzymane w hali przez płytę bramy o grubości 67 mm nie ucieka przez drzwi przejściowe. W ten sposób brama SPU 67 Thermo z profilem ThermoFrame i z wbudowanymi drzwiami przejściowymi osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/(m²∙K). Standardowa szerokość przejścia drzwi w bramie wynosi 905 mm, spełnia więc wymagania dla budownictwa bez barier i dróg ewakuacyjnych przeznaczonych do pięciu osób.

 



Ciepłe i bezpieczneUżytkownicy hal magazynowych i produkcyjnych poza efektywnym wykorzystaniem energii szczególną uwagę powinni też zwrócić na zastosowane zabezpieczenia. Wszystkie przemysłowe bramy segmentowe firmy Hörmann wyposażone w napęd posiadają w wersji standardowej zabezpieczenie krawędzi zamykającej z zastosowaniem czujników optycznych lub fotokomórki wyprzedzającej. Dzięki temu brama zatrzymuje się zanim natrafi na przeszkodę i natychmiast cofa w górę. Taką samą funkcję pełni krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą, która także bezdotykowo rozpoznaje ludzi i przeszkody. To rozwiązanie niemal całkowicie wyklucza możliwość doznania obrażeń lub uszkodzenia przedmiotów. Co więcej, szeroki zasięg promieni świetlnych dopuszcza pracę bramy z większą prędkością. Szybsze są też bramy, w których zastosowano fotokomórkę wyprzedzającą. Większa prędkość pracy bramy oznacza mniejsze straty energii, do których dochodzi podczas otwierania i zamykania. Zastosowanie fotokomórki wyprzedzającej lub kraty świetlnej zmniejsza jednocześnie wydatki na przeglądy i konserwacje. 

 

Źródło: pem.biz / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Ogrzewanie podłogowe - instalacja grzewcza, która... Liczba postów: 13 Grupa: Budowa i re... Я звертався до сервісу послуга апостилювання від компанії BIP. Скажу чесно, залишився дуже задоволений. Все зробили оперативно, без зайвих черг і бюрократії. Ко...
  • Czym należy się sugerować wybierając fotowoltaikę... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawe, my też ostatnio szukaliśmy małego zestawu off grid na działkę letniskową gdzie nie mamy jeszcze przyłącza. Spoko opcje tutaj ma też orllo 500W O...
  • Znaki drogowe Liczba postów: 28 Grupa: Firmy budow... Polecam najlepsze modułowe podstawy drogowe: odbiór osobisty woj. śląskie i małopolskie. Dostawa na teren całego kraju: https://nicrobase.pl/podstawa-drogowa/ W...
  • Jakie szambo? Liczba postów: 39 Grupa: Moja budowa Jeśli szukasz skutecznych i ekologicznych rozwiązań dla swojego szamba lub przydomowej oczyszczalni, to możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco...
  • Dekorator wnętrz Liczba postów: 255 Grupa: Firmy budow... 分数計算機 Online calculators have expanded what's possible. They offer specialized tools for fractions, unit conversions, BMI calculation, currency exchange, and m...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19928 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >