Stylowe przyciski sterujące

Stylowe przyciski sterujące

Wyłączniki światła, ściemniacze, przyciski do sterowania roletami rzadko kiedy są ozdobą domu a na domiar złego potrzeba ich zwykle co najmniej kilka w każdym większym pomieszczeniu. Czytaj dalej

 

Firma Polska Projektowa, która właśnie wprowadza na rynek innowacyjny system automatyki budynkowej DARIN, zadbała też o to, by programowalne, dotykowe przyciski będące opcjonalnym elementem systemu, nie tylko spełniały swoją podstawową funkcję, ale by oprócz tego stały się elegancką ozdobą każdego wnętrza. – „To jest niesamowite… To jest zwyczajnie piękne” – tak szklane, programowalne przyciski DARIN oceniła znana wrocławska architekt wnętrz.

 

Czytaj również: Nowy interfejs do urządzeń grzewczych

 

DARIN to inteligentny system umożliwiający sterowanie wyposażeniem budynku. Jeśli jest podpięty do Internetu, to sterowanie dostępne jest z każdego miejsca na świecie. Czym można sterować? Wszystkim co wpięte jest w system, m.in. oświetleniem żarowym, typu LED i RGB a także roletami, nawadnianiem, siłownikami do otwierania okien, ogrzewaniem, bramą garażową i wieloma innymi urządzeniami. Informacje o temperaturze, jasności, ruchu itd. pozwalają na tworzenie wielu złożonych schematów działań. A inteligencja to możliwość łączenia tych funkcji w grupy i zadawania warunków, przy których schemat działania zostanie wyzwolony, np. jeśli nie ma nikogo w ogródku, a minęła 19-ta i od 2 dni nie pada deszcz, to włącz zraszacze albo jeśli pada deszcz i jest otwarte okno, to przysłoń roletę, by nie napadało do pokoju.  

 

 


Lepszy model - jeden przycisk zamiast wielu

Jednym dotknięciem dłoni zapalamy i gasimy światło, zmieniamy sceny świetlne, otwieramy i zamykamy rolety, włączamy telewizor albo kino domowe. Możemy też otworzyć bramę albo uruchomić cichy alarm, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Dzięki wielofunkcyjnym, programowalnym przyciskom systemu DARIN, możemy ograniczyć do niezbędnego minimum liczbę włączników w naszych wnętrzach, a te które zamontujemy staną się ich prawdziwą ozdobą.

 

- Któregoś razu nasz dom testowy odwiedziła znana pani architekt wnętrz z Wrocławia. Jak tylko weszła, Jej wzrok skupił się na niewielkiej czarnej tafli szkła umocowanej na ścianie. „A co to jest?” – zapytała. „Wielofunkcyjny wyłącznik… można nim zmieniać sceny świetlne, otwierać rolety a nawet bramę garażową, gdy pojawią się goście” - wyjaśniłem. Na kolejne pytanie nie trzeba było długo czekać: „Czy można dotknąć?" - usłyszałem. „Oczywiście” - przytaknąłem. Po chwili przycisk rozbłysnął niebieskim światłem a scena świetlna w salonie zmieniła się na ”romantyczna kolacja”. „To jest niesamowite… To jest zwyczajnie piękne.” – stwierdziła z zachwytem pani architekt. – relacjonuje  Patryk Arłamowski, twórca systemu DARIN.

 

Czytaj również: Dom sterowany ze szczytu Himalajów

 

Do 6 funkcji w 1 przycisku

Moduły przycisków DARIN nie są podłączane do żadnego z urządzeń wykonawczych, a połączone z  Jednostką Centralną (urządzeniem sterującym systemem) za pośrednictwem magistrali komunikacyjnej. W ten sposób mogą sterować dowolnym urządzeniem podpiętym do systemu DARIN. Przykładowo, przycisk może sterować jasnością żarówki lub kolorem światła RGB, może też  odbierać sygnały z układu, np. informację o ruchu przekazaną przez czujnik ruchu. Programowanie realizowane jest za pomocą interfejsu i jest modyfikowalne, czyli przy zmianie upodobań lub wystroju wnętrz możliwa jest zmiana ustawień.

 

Czytaj również: Sterownik oświetlenia LEDowego 

 

Firma Polska Projektowa posiada w ofercie dwa rodzaje inteligentnych przycisków DARIN. Wersja pojedyncza TC01 z jednym sensorem umożliwia realizację dwóch funkcji wywoływanych krótkim bądź długim przyciśnięciem. Z kolei działający na podobnej zasadzie przycisk podwójny TB02 może sterować nawet sześcioma funkcjami systemu DARIN, niezależnie od odległości przycisku od sterowanych urządzeń. Bez względu na wybraną opcję, do modułu przycisku należy dobrać kolor i wzór panelu szklanego. Standardowo DARIN oferuje programowalne przyciski w wielu kolorach, w dwóch wzorach do wyboru. Dodatkowo istnieje również możliwość, by na szklanym panelu wygrawerować logo, np. hotelu.

 


Wytworna innowacja w wydaniu DARIN

Programowalne przyciski DARIN to nie tylko funkcjonalność i elegancki design. Wbudowane diody nie tylko podnoszą ich walory estetyczne czy wpływają na łatwość lokalizacji w przypadku słabego oświetlenia otoczenia. Pojedyncze przyciski DARIN TC01 z wielobarwną diodą to przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie, stwarzające możliwość personalizacji - poprzez ustawienie jasności i barwy diody wielokolorowej a także zadawania oraz sygnalizacji stanu, niespotykane dotąd w dostępnych na rynku produktach.

 

– Przykładowo, jeżeli w łazience umieszczono czujnik ruchu i jest on wpięty do systemu DARIN, to Użytkownik może tak zaprogramować przełącznik, że w momencie, kiedy w pomieszczeniu zostanie wykryty ruch, zaświeci się dioda lub dioda wielokolorowa rozbłyśnie np. czerwoną barwą dając w ten sposób wyraźny sygnał, że toaleta jest zajęta. – wyjaśnia Małgorzata Widłak z firmy Polska Projektowa. – Natomiast, jeśli przez zadany czas, np. 30 sekund w pomieszczeniu ruch nie będzie wykryty, to dioda wyłączy się albo dioda wielokolorowa przyjmie barwę zieloną. Dla osób poza pomieszczeniem jest to informacja o tym, że łazienka jest wolna. – dodaje.

 

Czytaj również: Oszczędny sterownik  

 

Ale to nie wszystko co potrafią inteligentne przyciski DARIN TC01.   

 

- Za pomocą zmiany stanu w systemie domu inteligentnego można także wywołać dowolny schemat działań. Przykładem może być przełącznik przy drzwiach wyjściowych w domu, gdzie zmiana stanu obrazuje schemat „opuść dom” a kolejna zmiana stanu obrazuje „powrót do domu”. Dla każdego z tych stanów zadany jest schemat działań, np. dla „opuść dom”: zamknij wszystkie rolety, wyłącz światła, włącz alarm – a przyjęcie tego zadanego sygnału zasygnalizuje np. czerwona barwa diody wielokolorowej – mówi Małgorzata Widłak, po czym dodaje. - Po powrocie do domu zmiana stanu przełącznika spowoduje wyzwolenie kolejnego schematu np. „powrót do domu”: podnieś rolety, włącz radio  i zapal światło w przedpokoju; co zostanie zasygnalizowane zmianą barwy diody wielokolorowej na np. zieloną.

 

Czytaj również: Sterowanie domem z każdego miejsca na świecie  

 

System DARIN to jak dotąd 20 innowacyjnych rozwiązań zgłoszonych w Urzędzie Patentowym.

 

 

Bajecznie prosty montaż

Unikalna technologia montażu sprawia, że niepotrzebne jest stosowanie wymyślnych prostokątnych puszek jak to wygląda w przypadku podobnych rozwiązań dostępnych na rynku a przycisk może być w ciągu minuty zamontowany w każdej puszce elektroinstalacyjnej o średnicy 60 mm. Instalacja jest bardzo prosta, nie trzeba posiadać doświadczenia technicznego, by móc ją samodzielnie przeprowadzić. 

Źródło: Polska Projektowa / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • meble na wymiar Liczba postów: 177 Grupa: Firmy budow... Też się zgadzam z tym, ze meble robione na wymiar są najbardziej funkcjonalne. W moim domu przerabiałem meble z modułów i powiem wam, że nigdy nie dało się do...
  • obróbka skrawaniem Liczba postów: 26 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję takie usługi jak obróbka skrawaniem to polecam zapoznać się ofertą firmy z Olkusza. Firma METALOPLAST https://www.m...
  • Brama garażowa z prawdziwie wysmakowaną elegancją Liczba postów: 44 Grupa: Budowa i re... Ja właśnie za niedługo zamawiam bramę rolowaną i zrobiłem już nawet względne rozeznanie kto może zrobić mi taką bramę. Najlepiej wypada w moim rankingu firma....
  • czyszczenie elewacji Liczba postów: 41 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję czyszczenie elewacji. Firma https://www.sodablast24.pl/kontakt czyściła u mnie elewację i powiem wam, że mój budyne...
  • Biała elewacja to klasyka, która nigdy nie wychodz... Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... Zgodzę się z tym, że biała elewacja to klasyka, ale jakby wszystkie domy były jednakowe, białe to nie wyglądałoby to dobrze ;) Nam spodobała się bardzo drewnian...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >