Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach

Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach

Wilgoć w budynku to poważny problem dla każdego inwestora. Potrafi osłabić konstrukcję i zniszczyć ściany. Dlatego już na etapie budowy warto zadbać o właściwą izolację zarówno fundamentów jak i dachu, co pozwoli uniknąć kosztownych remontów. Mury wymagają ochrony zarówno przed wodą opadową, jak i tą bardziej destrukcyjną - gruntową. O niezawodności zabezpieczenia Do jej wykonania idealnie posłuży modyfikowana masa dyspersyjna. Czytaj dalej

 

Solidne zabezpieczenie budynku przed działaniem wody przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania przez długie lata.  Do jej wykonania idealnie posłuży modyfikowana masa dyspersyjna GumBit Eco – produkt o najwyższych parametrach użytkowych, nowość w ofercie BMI Icopal.

 

Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dach

 

Czytaj również: Syndrom chorego budynku - jakie skutki dla zdrowia powoduje mieszkanie w takim domu?

 

BMI Icopal, światowy ekspert hydroizolacji, stale rozwija swoją ofertę, niezmiennie dbając o ich najwyższą jakość. Dopuszcza do sprzedaży tylko te produkty, które spełniają wszystkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Nie inaczej jest w przypadku modyfikowanej masy dyspersyjnej GumBit Eco przeznaczonej do izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej. Produkt stosowany jest do wykonywania zabezpieczeń powłokowych  części podziemnych budynków, takich  jak ściany fundamentowe i inne elementy budowlane stale zagłębione w gruncie. Wykorzystywany jest również do konserwacji i renowacji asfaltowych pokryć dachowych oraz wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych. Sprawdzi się też przy gruntowaniu podłoża po odpowiednim jego rozcieńczeniu.

 

Jak używać GumBit Eco?

Do wykonywania prac z użyciem masy GumBit Eco niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Okres bezdeszczowy i temperatura min. + 10 °C są optymalne do działania. Zabezpieczane podłoże powinno być suche, dopuszczalne jest lekko wilgotne, ale nie może się nam nim znajdować woda. Luźne i odstające warstwy powinny być usunięte. Do nałożenia produktu potrzebna jest szczotka dekarska lub pędzel. Należy zastosować co najmniej dwie cienkie warstwy masy w taki sposób, aby kolejną warstwę nanieść po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Pojedyncza warstwa schnie w temperaturze około 20 °C 6 godzin. Ważne jest, żeby przed użyciem masę dokładnie wymieszać ręcznie lub za pomocą mieszadła wolnoobrotowego.

 

Systemy izolacyjne - hydroizolacja od fundamentu po dachGumbit Eco dostępny jest w opcji 10 i 20 kg. Produkt z Atestem NIZP-PZH

Czytaj również: Jak uszczelnić balkon?

 

Jakie właściwości posiada GumBit Eco? Powstała przy użyciu produktu powłoka chroni konstrukcje budowlane przed działaniem wilgoci, wody gruntowej i opadowej. W przypadku renowacji, skutecznie zabezpiecza powierzchnie bitumiczne pokryć dachowych. Wpływa pozytywnie na zasklepianie mikropęknięć przy zachowaniu odpowiedniej giętkości i odporności na spływanie warstwy hydroizolacyjnej. Gumbit Eco nie zabezpiecza ścian fundamentowych przed wpływem wody gruntowej pod ciśnieniem, dlatego dodatkowo w trakcie budowy warto użyć Siplast Primer Szybki Grunt SBS, wysokiej jakości preparat gruntujący, który taką ochronę daje.

 

 


Źródło: Pegasus Group / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >