Systemy przeciwoblodzeniowe

Systemy przeciwoblodzeniowe

W okresie zimowym dom jest bardzo narażony na uszkodzenia spowodowane przez lód i śnieg. Oblodzenie utrudnia także codzienne życie, sprawiając, że zejście ze schodów, czy przejście po chodniku stają się niebezpieczne, a wyjazd samochodem z garażu lub podjazdu często niemożliwy. Czytaj dalej

 

Dlatego, aby zadbać zimąo trwałość swojego domu i swobodę korzystania z terenu wokół niego, warto zastanowić się nad instalacją systemu przeciwoblodzeniowego. Mieszkańcy domów przechodzą zimą poważną próbę. Ich codzienne życie utrudniają takie warunki, jak lódi śnieg na dachu, schodach, podjeździe, czy chodniku. W związku z tym każde wyjście z domu wiążę sięz ryzykiem poślizgnięcia. Niebezpieczeństwem są także zwisające z dachu sople. Dlatego dom i teren wokół niego należy regularnie odśnieżać. Nie jest to ulubiona czynność domowników, zwłaszcza, że trzeba ją powtarzać za każdym razem, gdy spadnie śnieg. Oprócz śniegu i lodu, także sól i inne środki stosowane podczas odśnieżania działają korozyjnie oraz wyniszczająco na elementy domu. Zimowe warunki są często również przyczyną przecieków w dachu oraz uszkodzeń rynien i rur odprowadzających wodę. Dlatego zima to jeden z najtrudniejszych okresów w roku dla mieszkańców domów.

 

Łagodniejsza zima

Istnieje bardzo prosty sposób na zapewnienie sobie wygodnej i bezpiecznej zimy, a także utrzymania czysteji suchej nawierzchni wokół domu przez cały rok. Tym rozwiązaniem są systemy przeciwoblodzeniowe, takie jak systemy DEVI. Według raportu ”Polacy a odśnieżanie” opracowanego przez Millward Brown dla firmy Danfoss odśnieżanie stanowi duży problem dla aż 40% mieszkańców domów w Polsce.  Systemy DEVI chronią dom przed śniegiem i lodem, usuwając go na bieżąco, dzięki czemu na zawsze można zapomniećo tym obowiązku.

 

Czytaj również: Nowy sposób na ochronę posesji przed złodziejami

 

”Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI to idealny sposób na wyeliminowanie odśnieżania z obowiązków domowych. Instalacja pozwala nie tylko zlikwidować dodatkowe wydatki w sezonie zimowym, lecz także zapewnia trwałość elewacji domu. W jednej chwili można zapomnieć o śniegu i lodzie na dachu, schodach, chodniku czy podjeździe. System DEVI utrzymuje suchość i czystość nawierzchni nie tylko zimą, lecz przez cały rok” – mówi Dorota Jezierska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Danfoss Polska.Zimą mieszkańcy domów muszą liczyć się z dużymi wydatkami. Według raportu ”Polacy a odśnieżanie” około1 miliona Polaków wydaje na odśnieżanie ponad 1000 zł.

 

 

To łącznie daje kwotę w wysokości około1 miliarda złotych w okresie zimowym. Systemy przeciwoblodzeniowe zmniejszają koszty związanez eksploatacją domu, naprawami, czy właśnie odśnieżaniem. Korzystając z nich do wytapiania śnieguz rynien, rur spustowych oraz połaci dachów, można nawet 15-krotnie zmniejszyć koszty w porównaniu do mechanicznego usuwania i wywożenia śniegu. Warto podkreślić, że podczas samodzielnego usuwania śniegu można uszkodzić pokrycia dachu, co wiąże się z kosztownymi naprawami. Pomimo licznych zalet raport ”Polacy a wydatki na odśnieżanie” pokazuje, że większość mieszkańców domów nie ma świadomości istnienia systemów oblodzeniowych oraz nie wie, jak mogą one ułatwić mieszkaniew domu. Zastosowania systemów przeciwoblodzeniowychSystemy przeciwoblodzeniowe DEVI ze względu na swoje funkcje i miejsce instalacji dzielą się na gruntowe oraz dachowe.

 

Gruntowe systemy są montowane pod najczęściej występującymi nawierzchniami, takimi jak chodniki, podjazdy, a także parkingi, rampy załadunkowe, czy nawet mosty. Można je instalować pod kostką brukową, betonem, płytami chodnikowymi i asfaltem. Dzięki temu z korzyści, jakie dają te systemy może korzystać każdy, dla kogo śnieg i lód wokół domu jest problemem. Systemy dachowe chronią przed zniszczeniami elewacji, dachów, rur spustowych i rynien. Można je stosować na dachach blaszanych, krytych dachówką bitumiczną, dachówką ceramiczną, czy wysypanych żwirem. Są one przydatne zwłaszcza w starszych budynkach, w których dachy są słabo ocieplone lub są wsparte na niewystarczającej konstrukcji, przez co woda dostaje się do wnętrza budynku. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI zapewniają pełną drożność rynien i rur spustowych oraz swobodny spływ stopionej wody, dzięki czemu zapobiegają jej zamarzaniu i uszkodzeniom rur oraz rynien.

 

Czytaj również: Unikalne parametry przegród przeciwpożarowych

 

Takie systemy można zamontować, w zależności od miejsca problemu, na skraju dachu, rurach odpływowych, rynnach pionowych i poziomych oraz koszach dachu. Oszczędność energii przede wszystkimZarówno systemy gruntowe, jak i dachowe włączają się automatycznie, gdy pada śnieg i wyłączają się natychmiast po jego ustaniu. Jest to rozwiązanie, które zapewnia oszczędność energii i zdejmujez domowników obowiązek odśnieżania. Dodatkowo, przy bezśnieżnej zimie nie ponosimy kosztów eksploatacyjnych. Minimalne zużycie energii do usuwania śniegu i lodu zapewniają także dodatkowe funkcje systemów przeciwoblodzeniowych DEVI. Termostat DEVIreg™ pozwala podzielić ogrzewany obszar na dwie strefy, np. północną i południową. Dzięki temu, gdy ciepło ze słońca roztopi śnieg i lód na stronie południowej system automatycznie ogranicza zużycie energii.

 

 

Poszczególnym strefom można także nadać priorytety, aby np.w przypadku ograniczonej mocy zasilania ogrzewane były najpierw najważniejsze elementy domu lub jego terenu.”Systemy DEVI zostały opracowane tak, aby mogły być instalowane w najbardziej problematycznych miejscach konstrukcji domu i terenu wokół niego. Można je montować na większości dachów i pod najczęściej wykorzystywanymi nawierzchniami. Dzięki temu ograniczają wpływ trudnych warunków zimowych, ułatwiając życie milionom Polaków i mieszkańcom innych krajów, w których te warunki są jeszcze mniej sprzyjające.” – dodaje Dorota Jezierska.Zestaw instalacyjny systemu DEVI składa się z termostatu DEVIreg™, kabli grzejnych Deviflex™ oraz akcesoriów instalacyjnych.

 

Źródło: Ciszewski MSL / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >