Szklana fasada – nowatorskie rozwiązanie na miarę nowoczesnych wizji architektonicznych

Szklana fasada – nowatorskie rozwiązanie na miarę nowoczesnych wizji architektonicznych

Duże przeszklenia królują w nowoczesnych projektach dwudziestego pierwszego wieku. Ściany fasadowe zdobią głównie elewacje budynków użyteczności publicznych. Stosuje się je przede wszystkim na dużych powierzchniach. Podstawowym zadaniem fasad szklanych jest odpowiednie doświetlenie wnętrz oraz stworzenie komfortu użytkownikom danych pomieszczeń.

 

Estetyczne walory przestrzeń fasadowych zależą głównie od zastosowanej technologii. Firma Bertrand posiada doświadczenie w konstruowaniu fasad różnego typu, od słupowo-ryglowych po strukturalne. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę standardowych systemów fasadowych przedsiębiorstwa:

 

System fasady słupowo-ryglowej MB-SR50 charakteryzujący się nakładkami aluminiowymi widocznymi od zewnątrz odzwierciedlającymi kształt szkieletu fasady. Rozwiązanie to przeznaczone jest to wykonania estetycznych ścian osłonowych, dużych przeszklonych płaszczyzn, świetlików dachowych, ogrodów zimowych oraz innych konstrukcji przestrzennych. Współczynnik przenikania ciepła ramy może wynieść nawet Uf=0,81.

 

Estetyczną odmianą powyższego rozwiązania jest MB-SR50 PL „Pozioma Linia” lub „Pionowa Linia”. Podkreślono tu podziały poziome lub pionowe z zewnątrz poprzez zastosowanie dekoracyjnych listew maskujących.

 

 

Innowacyjnym rozwiązaniem jest nakładkowa technologia MB-SR50 A, która umożliwia połączenie materiałów konstrukcyjnych o różnych właściwościach. Mamy przez to możliwość połączenia naturalnego drewna od wewnątrz z aluminiową nakładką na zewnątrz zapewniającą trwałość i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

 

Jednolita, gładka ściana szkła to efekt wizualny uzyskany poprzez zastosowanie systemu MB-SR50 EFEKT. Podziały o szerokości 20 mm, wypełnione tzw. silikonem pogodowym są praktycznie niewidoczne. Całość konstrukcji daje złudzenie ogromnej tafli szkła. Jest to rozwiązanie dla klientów preferujących nowoczesne kształty.

 

Wybiegając na przeciw zasadom bezpieczeństwa firma Bertrand oferuje także przeciwpożarowe systemy fasad słupowo-ryglowych o odporności ogniowej w klasach EI15, EI30, EI45, EI60 wg normy PN-EN 13501-2. System umożliwia budowę zarówno ścian płaskich jak i łamanych, a także fasad odchylonych od pionu o kąt ±100.

 

W obecnej sytuacji rozwoju technologicznego jedynym ograniczeniem architekta projektującego nowy budynek jest jego fantazja. Firma Bertrand oferuje wiele innowacyjnych systemów fasadowych, które przy odpowiedniej aranżacji nadają budowli niepowtarzalny kształt i wygląd.

 

 

www.bertand.pl

 


Źródło: Bertrand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Beton architektoniczny - płyty elewacyjne Liczba postów: 9 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, Jeżeli na elewacji chcemy uzyskać efekt betonu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tynku modelowanego Foveo-Tech TSS 05. Tynk jest c...
  • Szambo Liczba postów: 77 Grupa: Moja budowa Warszawa mimo że jest stolicą nie jest w pełni skanalizowana. W takich dzielnicach jak Wawer, czy nawet Białołęka są ulice gdzie nie ma rurociągu kanalizacji mi...
  • Geodeta do obsługi budowy Liczba postów: 419 Grupa: Firmy budow... Kogo polecacie?
  • meble na wymiar Liczba postów: 177 Grupa: Firmy budow... Też się zgadzam z tym, ze meble robione na wymiar są najbardziej funkcjonalne. W moim domu przerabiałem meble z modułów i powiem wam, że nigdy nie dało się do...
  • obróbka skrawaniem Liczba postów: 26 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję takie usługi jak obróbka skrawaniem to polecam zapoznać się ofertą firmy z Olkusza. Firma METALOPLAST https://www.m...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >