Trwają prace nad ukończeniem Domu Modelowego

Trwają prace nad ukończeniem Domu Modelowego

Park Handlowy Janki pod Warszawą jest areną wydarzeń związanych z budową Domu Modelowego. Właśnie w tej chwili trwają prace mające na celu doprowadzenie budowy do jej końca. Czytaj dalej

 

Za wykonawstwo odpowiadają specjaliści z firmy Arkada Budownictwo pod  kierownictwem pana Krzysztofa Bratosiewicza, który zapewnia nas, że budowa domu realizowana jest zgodnie z planem. Rafał Wawak organizator akcji z ramienia firmy Grupa 7point także jest dobrej myśli: Dom powstaje z najlepszych i sprawdzonych elementów. Jednocześnie warto podkreślić, że projekt GL 555 wykonany przez pracownię Studio Atrium, jest dostępny na naszych stronach internetowych. Dla zainteresowanych jest to doskonała okazja do porównania projektu z jego realizacją, czyli gotowym domem.

 Na parterze budynku wymurowano ścianki działowe z bloków wapienno-cementowych SILKA E12, które charakteryzują się znakomitą izolacyjnością akustyczną i potrafią przenieść duże obciążenia, co przydaje się przy montażu ciężkich półek i szafek. Na poddaszu wymurowano natomiast ściankę działową z użyciem betonu komórkowego YTONG Interio, którego cechy docenią z pewnością inwestorzy ceniący sobie prostotę i szybkość murowania. Materiał ten bowiem ma duże wymiary (599 x 399 mm) co zmniejsza zużycie elementów na metrze kwadratowym i wyposażono go także w łączenie pióro-wpust.

 

 

W tym samym czasie rozpoczęto murowanie komina firmy Plewa. Plewa Uni Fe, z całkowicie izolowaną rurą szamotową jest odporny na pożar sadzy. Komin ten przeznaczony jest do tak zwanej pracy „suchej”, przy wysokich temperaturach spalin, a więc tam, gdzie nie następuje skraplanie się pary wodnej w przewodzie kominowym. W następnej kolejności zajęto się dachem. Na pierwszy ogień poszło jego łacenie oraz instalowanie obróbek blacharskich.  Pas nadrynnowy i podrynnowy dostarczyła firma Gutti Polska producent wysokiej jakości aluminiowych elementów akcesoriów dachowych.  Obróbkę wokół komina (jak i pozostałe elementy  wykończenia dachu) oparto na produktach firmy Braas. Wakaflex to oryginalna taśma do obróbki połączenia kominów i ścian przechodzących przez połać. Pozwala na wykonanie szczelnego połączenia tych elementów z połacią dachową, a dzięki różnorodności kolorów pozwala na wykonanie obróbek w kolorze dopasowanym do pokrycia.

 

 

W tym momencie dach zaczął nabierać kształtów do jakich jesteśmy przyzwyczajeni obserwując nowe domy.  Pojawili się już specjaliści układający dachówkę bałtycką  Braas. Dachówka ta w kolorze grafitowym posiada niezwykle popularny w Polsce kształt. Jej falisty i asymetryczny profil tworzy na płaszczyźnie dachu ciekawy efekt - połać ma kształt fal, w których pięknie załamuje się światło. Warto dodać, że produkcję dachówek  oparto na innowacyjnej technologii Cisar, która wykorzystuje zastosowanie trzech wysokiej jakości warstw. Dodatkowo dachówka jest podwójnie pokrywana powłoką Lumino, która gwarantuje wyjątkową odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV. Firma Braas dostarczyła także pozostałe elementy widoczne na dachu – kominek wentylacyjny Duro Vent, cały system komunikacji dachowej, zabezpieczenia przeciwśnieżne oraz kosz dachowy. Przykryty dach pięknie mienił się w słońcu swoją unikalną urodą.

 

 

Do zakończenia tego etapu prac pozostało już niewiele – montaż rynien i okien dachowych. Rynny dostarczyła firma Gutti Polska, które wykonano z dużą starannością, wykorzystując najlepsze aluminium. Okna dachowe firmy Fakro zostały zamontowane w ekspresowym tempie, a ich solidność i funkcjonalność  jest już powszechnie znana. Produkty te charakteryzują się nowoczesną konstrukcją i innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniły firmie sukces daleko poza granicami naszego kraju. Obserwując dach można zauważyć trzy rodzaje okien charakteryzujących styl firmy Fakro: Okno FDY-V U3 Duet proSky z podwójnym skrzydłem w jednej ościeżnicy, FPP-V preSelect czyli okno uchylno-obrotowe nowej generacji posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła, a także okno aluminiowo-tworzywowe o konstrukcji obrotowej PTP-V U3.

 

 

Dach w całej okazałości cieszy oko przechodniów, a budowa z etapu „zewnętrznego”, przechodzi powoli do wnętrza budynku. Na zewnątrz rozpoczęto jeszcze wykonywanie ocieplenia budynku z wykorzystaniem rozwiązań firmy Termo Organika. System Platinum to materiały gwarantujące profesjonalne ocieplenie budynku: kleje, tynki, zaprawy, grunty, siatki oraz farby. Do tego najwyższej jakości styropian w kropki  - materiał izolacyjny o wysokiej gwarantowanej jakości.  We wnętrzu natomiast rozpoczęto przygotowania mające umożliwić montaż instalacji elektrycznych, klimatyzacji  i  wentylacji mechanicznej, którą dostarczy firma Alternatywne Systemy Komfortu. Ponadto Dom Modelowy wyposażony został w okna i drzwi tarasowe Oknoplast.  Należy zauważyć, że okna Platinium Evolution² łączą w sobie wyrafinowaną elegancję z nowoczesnymi rozwiązaniami energooszczędnymi.

 

Na okno Platinium Evolution² składa się sześciokomorowy system profili, najwyższej klasy „A”, pakiet trzyszybowy o szerokości 36 mm, z dwoma komorami wypełnionymi argonem. Takie zestawienie poprawia właściwości cieplne całego okna nawet do 30%. Dom Modelowy wielkimi krokami zbliża się do uroczystego otwarcia. Zastosowane w nim technologie i materiały pozwalają zminimalizować czas budowy i gwarantują jego jakość. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się w jego wnętrzu. Producenci, wykonawcy, zainteresowani oraz pasjonaci. Do zobaczenia!

 

Źródło: 7point / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17331 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >