Wydajny system rynnowy

Wydajny system rynnowy

Własny dom to ostoja rodziny, zapewniająca jej poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, by podczas zakupu materiałów przeznaczonych do jego budowy wybierać wyłącznie dobre i sprawdzone rozwiązania budowlane. Jedną z najważniejszych decyzji, jaka stoi przed inwestorem, jest dobór odpowiedniego systemu rynnowego, stanowiącego nieodłączny element każdego budynku. Rynny odbierają wodę podczas opadów, chroniąc w ten sposób cały budynek przed niszczącym działaniem spływającego z dachu deszczu czy osuwającego się śniegu, a jednocześnie podkreślają charakter elewacji i zapewniają jej piękny wygląd na lata. Czytaj dalej

 

Wielkość powierzchni, z jakiej system rynnowy ma odprowadzać wodę oraz wielkość samego systemu mają kluczowe znaczenie dla jego wydajności. Inny rozmiar będzie dedykowany dachom garaży, inny budynkom mieszkalnym, a odmienny dużym obiektom przemysłowym. Na efektywność odprowadzania deszczówki wpływa również tzw. profil rynny. W zależności od kształtu przekroju rynny, system jest w stanie sprawnie odprowadzić mniej lub więcej wody z konkretnej powierzchni dachowej. Im głębszy profil, tym większa wydajność całego orynnowania i mniejsze ryzyko zawilgocenia budynku i rozwoju mikroorganizmów na elewacji.

 

Orynnowanie dla małego domu

Szukając orynnowania wykonanego ze stali dla małego domu jednorodzinnego, tarasu, garażu, wiaty czy niewielkiego budynku gospodarczego, standardowym wyborem jest rynna o rozmiarze 125 mm dostępna w ofercie wielu producentów. Większość z nich to rynny o tzw. profilu skandynawskim, który charakteryzuje się mniejszą głębokością w porównaniu do rynien o profilu tzw. kontynentalnym. Rynna Galeco STAL, która posiada profil kontynentalny o szerokości 120 mm ma zbliżoną pojemność do konkurencyjnych rynien stalowych o rozmiarze 125 mm, co znacznie zwiększa jej wydajność w odprowadzaniu wody opadowej.

 

Czytaj również: Rynny najwyższej jakości!

 

Orynnowanie większych budynków

W przypadku większych budynków mieszkalnych, czy małych obiektów przemysłowych, gdzie powierzchnia dachu jest większa, należy zastosować rynny o wielkości 130-135 mm. 


Orynnowanie największych obiektów

Największym budynkom dedykowane są rynny w rozmiarze 150 mm. Systemy tej wielkości przeznaczone są do odprowadzania wody z dużych, jednolitych płaszczyzn dachowych na obiektach przemysłowych i dużych budynkach mieszkalnych. Mając na uwadze wielkość powierzchni, z której zbierana będzie woda, zdecydowanie warto rozważyć wybór systemu o profilu kontynentalnym, którego efektywność w porównaniu do systemu skandynawskiego o tym samym rozmiarze, jest większa.

 

 

Głębokie rynny stalowe Galeco - sposób na szybsze odprowadzenie większej ilości deszczówki

Na dobór odpowiedniego systemu rynnowego składa się kilka cech, które wiążą w całość estetykę wykonania, jakość użytych materiałów, nowoczesną technologię, innowacyjne rozwiązania, kolorystykę współgrającą z charakterem całego budynku oraz prawidłowy montaż. Producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach systemów rynnowych, ułatwiających prace dekarskie i wzmacniających cały system. Warto zastosować kompletne orynnowanie jednego producenta, żeby mieć gwarancję niezawodności systemu na wiele lat.

 

Czytaj również: Dbanie o czystość rynien

 

System Galeco STAL cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na duże różnice temperatur oraz doskonałą jakość surowca i samego wykonania, co wyróżnia ten produkt na tle konkurencji. Charakterystyczny dla systemu Galeco STAL kształt rynny z przednim wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu. Takie rozwiązanie zwiększa efektywność odprowadzania wody nawet przy bardzo intensywnych opadach i eliminuje ryzyko przelania się wody przez rynnę. System Galeco STAL dostępny jest w rozmiarach – 120/90, 135/90, 135/100, 150/100 oraz 150/120, co zapewnia możliwość dobrania najbardziej efektywnego rozwiązania do wielkości połaci dachu. Galeco STAL został ponadto zaprojektowany na wzór profilu kontynentalnego, co sprawia, że przy zbliżonej szerokości rynny i jej cenie, system posiada głębszy od konkurencyjnych produktów profil rynny, co z kolei wpływa na jego większość wydajność. Oprócz zalet funkcjonalnych, Galeco STAL jest również produktem estetycznym, dostępnym w wielu kolorach, dzięki czemu z powodzeniem można go dopasować do każdego dachu i elewacji. Połączenie wszystkich tych cech w systemach rynnowych Galeco STAL, to jakoś produktów potwierdzona 35-letnią gwarancją producenta i pogodny uśmiech nawet w deszczowy dzień.

Źródło: GALECO / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >