300 nowych kolorów tynków i farb elewacyjnych w ofercie firmy BOLIX

300 nowych kolorów tynków i farb elewacyjnych w ofercie firmy BOLIX

BOLIX S.A., specjalista w systemach elewacyjnych z 16-letnim doświadczeniem, wprowadził na rynek nową paletę barw tynków i farb elewacyjnych – paletę Kolor Spektrum 300+. Nową paletę tworzy – jak sama nazwa wskazuje – 300 kolorów, które podzielone zostały na 43 linie kolorystyczne – od subtelnych pasteli po ciemne, zdecydowane barwy.


W nowej palecie kolorów dominują kolory pastelowe, najwięcej jest wariantów żółtego, czyli koloru, który inwestorzy wybierają najchętniej. Są też różne odcienie złamanej bieli, która również cieszy się sporą popularnością.

– Barwy palety Kolor Spektrum 300+ powstały w wyniku mieszania 16 pigmentów – opowiada Dominik Paciorek z Działu Badań i Rozwoju (R&D) firmy BOLIX, jeden z twórców nowej palety. – Wśród nich są takie, jakich wcześniej nie stosowaliśmy w firmie BOLIX, np. błękit, cytrynowy, trawiasty i ceglasty. Dało nam to możliwość stworzenia barw w ciekawych piaskowych i pomarańczowych odcieniach. Wszystkie stosowane w nowej palecie pigmenty są pochodzenia nieorganicznego, co gwarantuje wysoką trwałość barw na działanie promieniowania słonecznego czy czynników atmosferycznych.

Nowe pigmenty mają jeszcze jedną ważną zaletę. Do tej pory gama kolorów dostępna dla tynków silikatowych była bardzo, barwienie ich niektórymi pigmentami było niewskazane, ze względu na ich trwałość. W palecie Kolor Spektrum 300+ ograniczenie to zostało zniesione – od teraz inwestorzy mogą wybrać tynki silikatowe lub farby silikatowe w kolorach np. głębokiej zieleni i na długo cieszyć się intensywną barwą elewacji. Wśród 300 kolorów nowej palety aż 258 jest dostępnych dla tynków i farb silikatowych. Dla porównania, w dotychczasowej Palecie Barw BOLIX na 108 kolorów tylko 50 było osiągalnych dla tynków i farb silikatowych.

Nowa paleta barw jest rezultatem wielomiesięcznej pracy zespołu ds. kolorystyki Działu R&D firmy BOLIX. Specjaliści z firmowego laboratorium wpierw analizowali trendy rynkowe dotyczące barw, a następnie prowadzili konsultacje z architektami i projektantami. Gdy gotowy był wstępny projekt palety, został on poddany ocenie inwestorów. – W efekcie wielu badań i testów powstało zestawienie 300 najlepiej ocenianych przez klientów i architektów barw, które z założenia ma wyznaczać nowe trendy na rynku – mówi Krzysztof Szyndler, Dyrektor Marketingu w BOLIX S.A. – Jednocześnie w palecie Kolor Spektrum 300+ nie ma niezrozumiałych szaleństw czy trudnych do zaakceptowania propozycji kolorystycznych. Są za to barwy, które wydobywają z budynków piękno formy. Wśród nich przeważają wyważone, delikatne pastele, jednakże dla bardziej odważnych inwestorów przygotowaliśmy też kolory jaskrawe.

Wprowadzenie nowej palety kolorów nie oznacza wycofania ze sprzedaży dotychczasowej Palety Barw BOLIX (108 kolorów) – oba wzorniki będą funkcjonowały równolegle. Klienci firmy BOLIX w barwach palety Kolor Spektrum 300+ mogą zamówić następujące produkty:
 Tynki akrylowe, silikonowe, silikonowo-akrylowe i silikatowe
 Elewacyjne farby akrylowe, silikonowe i silikatowe
 Barwione podkłady tynkarskie oraz silikonowe i silikatowe preparaty gruntujące

Więcej na temat palety Kolor Spektrum 300+ można dowiedzieć w specjalnym serwisie internetowym na www.bolix.pl/kolor-spektrum. Inwestorzy mogą obejrzeć jak nowe barwy będą prezentowały się na ich elewacji korzystając z programu do kolorowania budynków Kolory BOLIX – internetowa wersja aplikacji jest dostępna na www.bolix.pl/kolory.


 

Źródło: BOLIX / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18068 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 695

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >