Automatyka okienna BSY+  - okna pod pełną kontrolą

Automatyka okienna BSY+ - okna pod pełną kontrolą

BSY+ firmy D+H to najnowsza technologia synchronizacji elektronicznej kilku napędów okiennych, od czerwca br. w ofercie D+H Polska. Pozwala ona na szeroki zakres zmian parametrów i opcji siłowników oraz pełną komunikację pomiędzy wszystkimi zsynchronizowanymi napędami i pozostałymi urządzeniami automatyki okiennej.

BSY+ - wszystko pod kontrolą

Innowacyjność najnowszej technologii synchronizacji elektronicznej BSY+, wykonanej w technologii mikrokontrolerów, firmy D+H polega w głównej mierze na zwiększeniu możliwości komunikacji pomiędzy urządzeniami automatyki okiennej, takimi jak napędy, blokady i czujniki.  Jest to możliwe dzięki rozszerzeniu dotychczasowej technologii BSY o dedykowany powyższym możliwościom port komunikacyjny. W wyniku jego zastosowania w ramach jednej grupy może się komunikować do szesnastu elementów systemu BSY+.

System BSY+ firmy D+H pozwala na synchronizację pracy do ośmiu napędów okiennych jednocześnie, co umożliwia automatyczne otwieranie nawet bardzo ciężkich, dużych czy nietypowych połaci okien. Każdy napęd wyposażony jest w układ elektronicznej regulacji odpowiedzialny za równomierny rozkład obciążenia, bezpieczne otwieranie i zamykanie oraz wyłączenie wszystkich napędów w przypadku przeciążenia.

Co istotne, w ramach synchronizacji pracy elementów systemu w technologii BSY+ parametry napędów otwierających i napędów blokujących systemy okienne mogą zostać zamówione w firmie D+H lub ustawione na miejscu przez Software BSY+. To samo dotyczy ustawienia Master-Slave (jeden napęd przejmuje rolę napędu nadrzędnego Mastera kontrolującego parametry pracy pozostałych napędów pracujących w charakterze Slave), które w technologii BSY+  również następuje poprzez Software.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Poza wysokimi parametrami funkcjonalnymi, zastosowanie najnowszej technologii synchronizacji elektronicznej BSY+ wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania systemów okiennych. Dzieje się tak za sprawą trzystopniowego systemu blokującego, na który składa się zabezpieczenie pasywne, aktywne oraz opcja SKS. Zabezpieczenie pasywne, dzięki niskiej prędkości zamykania nieprzekraczającej 5 mm/s, pozwala na usunięcie przedmiotów lub rąk ze strefy blokady. W przypadku aktywnej ochrony blokady zabezpieczenie występuje w postaci wyłącznika bezpieczeństwa z funkcją Rewers. Oznacza to, że jeśli okno podczas zamykania napotka na przeszkodę, a system odnotuje wzrost obciążenia rozciągającego powyżej 150 N, to napęd natychmiast kończy proces zamykania i ponownie otwiera okno. W przypadku ustawień fabrycznych system trzykrotnie podejmie próbę zamknięcia zablokowanego okna, jednak użytkownik może zmienić tę liczbę dopasowując system do swoich potrzeb. W ramach opcji SKS, przy powiązaniu z modułem SSM45, istnieje możliwość podłączenia listwy zabezpieczającej krawędzie okna bezpośrednio przy napędzie okiennym działającym w systemie BSY+ oraz przy napędach standardowych lub napędach PLP.

 

 

Niezawodność oraz szybkość działania systemu BSY+ firmy D+H są szczególnie istotne podczas oddymiania budynku, kiedy to napędy sterowane sygnałem pracują w opcji HS, czyli High Speed (wysoka prędkość) i odpowiadają wymogom normy PN-EN 12101-2, według której okno oddymiające „w przypadku pożaru musi zostać otwarte w przeciągu 60 sekund“.
Napędy BSY+ są również nieocenione podczas codziennej wentylacji dzięki temu, iż pracują powoli i przez to ciszej.

 

Trzy obszary zamknięcia, różne parametryzowanie

Droga zamykania okna wyposażonego w automatykę BSY+ firmy D+H podzielona została na trzy obszary, którym mogą być przyporządkowane różne prędkości i siły. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa przy zamykaniu okna oraz ochronę uszczelek. Obszar zamknięcia I obejmuje strefę, w której okno jest całkowicie zamknięte (od ok. 25 mm przed punktem zerowym napędu). Jest tu aktywowana funkcja Soft-Close, a prędkość i siła napędu są zredukowane. Po zamknięciu następuje rozszczelnienie dla ochrony uszczelki. Parametry w tym obszarze są niezmieniane. Obszar zamknięcia II to strefa ok. 100 mm (ustawienie fabryczne) przed pozycją ZAMKNIĘTE. W tym obszarze prędkość i siła napędu są fabrycznie zmniejszone, jednak mogą zostać zaprogramowane indywidualnie. W Obszarze zamknięcia III napęd otrzymuje sygnał ZAMKNĄĆ i ze swojej całkowicie otwartej pozycji przechodzi do pozycji ZAMKNIĘTE (zamyka okno). Wartości prędkości i siły ciągnącej są zaplanowane wysoko (ustawienie fabryczne), jednak mogą zostać zaprogramowane indywidualnie, np. mogą zostać zredukowane.

Technologia synchronizacji elektronicznej kilku napędów okiennych BSY+ firmy D+H stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich zaawansowanych systemów okiennych, dając użytkownikowi nie tylko olbrzymie możliwości konfiguracji różnych parametrów pracy, ale także poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Źródło: budnet.pl
Autor: GutPR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali – od projektu do realizacji Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Czy wiecie co to są akumulatornie? Są to oddzielne pomieszczenia do ładowania i obsługi baterii. Czy wiecie, która firma działa w tej branży? W Internecie znala...
  • Własna firma Liczba postów: 180 Grupa: Firmy budow... Potwierdzam działanie sytemu Berberis. Dzięki temu powinno być dużo lepiej, osiągniecie lepsze wyniki, zrealizujcie cele. Krok po kroku powinno być coraz lepiej...
  • Śruby - gdzie tanio większe ilości? Liczba postów: 76 Grupa: Firmy budow... Jeśli szukasz elementów złącznych nierdzewnych i kwasoodpornych, to warto sprawdzić https://inoxa.pl/elementy-zlaczne-nierdz ewne-i-kwasoodporne Znalazłem tam r...
  • Wózki widłowe - sprawniej między regałami Liczba postów: 46 Grupa: Budowa i re... Szukam firmy z wieloletnim doświadczeniem, która posiada w swojej ofercie akumulator trakcyjny i baterie wagonowe. Zależy mi na fachowym doradztwie. Jakiś czas....
  • Zainwestować w dom czy kupić mieszkanie? Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Jeśli poszukujesz miejsca na zamieszkanie, które łączy w sobie bliskość natury z łatwym dostępem do udogodnień miejskich, koniecznie sprawdź Bąkowo koło Gdańska...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19066 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 300

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >