Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna

W oparciu o innowacyjne technologie konstruktorzy marki BERLUF stworzyli funkcjonalne centrale wentylacyjne SELEN II 500 oraz SELEN II 800. Produkty te są zmodernizowaną wersją, cieszących się dużym uznaniem, centrali SELEN 500 i SELEN 800.

 

Nowe modele urządzeń charakteryzują się jeszcze niższym poziomem hałasu, intuicyjnym modułem sterowania oraz możliwością konfigurowania z pracą takich urządzeń jak, gruntowy wymiennik ciepła, nagrzewnice i czujnik CO. Otoczenie, w jakim przebywamy na co dzień, a dokładnie  powietrze jakim oddychamy, nie jest wolne od szkodliwych substancji, które w znacznym stopniu wpływają na samopoczucie i zdrowie domowników. W skutecznym zniwelowaniu tych niedogodności pomoże inteligentny system wentylacji, powstały w oparciu o innowacyjne centrale wentylacyjne SELEN II marki BERLUF. Bezpieczeństwo użytkowania, niezawodność i bardzo dobre parametry pracy sprawiają, że centrale SELEN II 500 oraz SELLEN II 800 stanowią nieodzowny element wyposażenia nowoczesnego, przyjaznego ludziom i środowisku, domu.

 

Czytaj również: Artystyczne wzory wentylacji

 

Centrale BERLUF Selen II - opatentowana skuteczność

Opatentowane, innowacyjne rozwiązania zastosowane przy tworzeniu centrali wentylacyjnych SELEN II sprawiają, że urządzenia te doskonale wpisują się w idee budownictwa energooszczędnego. Świadczy o tym wyższa o 30% wydajność wentylatorów promieniowych z silnikami prądu stałego, które zapewniają dodatkową oszczędność energii i dłuższą wydajność jednostki wentylacyjnej. Odzyskanie energii cieplnej aż do 95% możliwe jest  dzięki zastosowaniu  trzech hybrydowych wymienników krzyżowo – przeciwprądowych.

 

 

Wykorzystanie tak wysokiej klasy filtrów z jednej strony obniża pobór energii elektrycznej koniecznej do ogrzania powietrza wtłaczanego, z drugiej - gwarantuje świeże, oczyszczone z wszelkich bakterii i drobnoustrojów, powietrze. Ponadto, dzięki użyciu w centralach SELEN II metody rekuperacji, możliwe jest ponowne użycie gromadzącego się w pomieszczeniach nadmiaru ciepłego powietrza, powstającego w czasie gotowania, prasowania czy kąpieli. Niekwestionowanym atutem nowych centrali SELEN II 500 oraz SELEN II 800 jest również możliwość współpracy urządzenia z GWC MAX – gruntownym wymiennikiem ciepła firmy BERLUF.

 

Czytaj również: Jak dobrać kurtynę powietrzną


Otrzymany w ten sposób zestaw zaopatrzy nas w świeże i czyste powietrze, ale również, w zależności od potrzeb domowników, schłodzi je lub podgrzeje. Centrale SELEN II przystosowane są również do współpracy z zewnętrznym czujnikiem tlenku węgla. Podstawową funkcją czujnika jest detekcja tlenku i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia nadmiernego stężenia CO w powietrzu. Dzięki współpracy z centralami wentylacyjnymi urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko zaczadzenia.

 

 

Bezpieczna i funkcjonalna wentylacja

Centrale SELEN II wykonane są z najwyższej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu nowe rozwiązania BERLUF wyróżnia zwiększona izolacyjność cieplna. We wszystkich urządzeniach marki BERLUF stosuje się wyłącznie  trwałe filtry pokryte nanocząsteczkami srebra, które skuteczniej wychwytują drobinki kurzu i drobnoustroje, będące często źródłem alergii i chorób układu oddechowego. BERLUF, jako jedyna firma w Europie, do budowy centrali wentylacyjnych stosuje Syntelith, wykorzystywany m.in. przez NASA przy budowie stacji kosmicznych oraz w karoseriach bolidów F1. W stosunku do tradycyjnej stali tworzywo to cechuje się dużo niższą wagą i plastycznością, przy jednoczesnym zachowaniu większej izolacyjności cieplnej.

 

Czytaj również: Artystyczne wzory wentylacji


Do istotnych zalet centrali SELEN II należą także niezwykle cicha praca urządzeń oraz intuicyjny w obsłudze sterownik z panelem dotykowym (Touch Panel), umożliwiający zarządzanie centralą w cyklu tygodniowym. Innowacyjny Touch Panel niemal wszystkie funkcje (ustawienia gruntownego wymiennika ciepła, centrali wentylacyjnej, nagrzewnicy wodnej i elektrycznej) realizuje automatycznie, przez co do minimum ogranicza konieczność ingerencji w ustawienia. Co istotne, prawidłowo zamontowana centrala SELEN II 500 lub SELEN II 800 nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie jej użytkowania. Ciągłą sprawność urządzenia zapewnia wymiana raz na 3 miesiące filtrów powietrza. Zamontowane od strony, po której zostają wszystkie zanieczyszczenia zapobiegają przenikaniu nieczystości bezpośrednio do wnętrza centrali. Konieczność wymiany filtra sygnalizuje specjalny komunikat na panelu sterowania urządzenia.

 

Precyzja i jakość wykonania urządzeń stanowią podstawę do ponad 3 letniej gwarancji, jaką producent daje na centrale wentylacyjne SELEN II. Funkcjonalne i ekonomiczne w użytkowaniu centrale wentylacyjne SELEN II, choć dostępne są na rynku dopiero od grudnia 2011 roku, cieszą się zasłużoną opinią lidera wśród innowacyjnych systemów wentylacji. Niskie zużycie energii oraz skuteczność w filtrowaniu powietrza sprawiają, że wybór produktów marki BERLUF to inwestycja zarówno w zachowanie zdrowia domowników, jak i istotny wkład w promowanie inteligentnych rozwiązań, które umożliwiają skuteczną ochronę środowiska naturalnego.

 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 941

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >