Drzwi wizytówką Twojego domu

Drzwi wizytówką Twojego domu

Drzwi wejściowe decydują o wyglądzie całej elewacji, dlatego warto zadbać o to, by prezentowały się jak najlepiej. Czytaj dalej

 

Wybierając drzwi musimy uwzględnić także praktyczną stronę zakupu: bezpieczeństwo, trwałość i łatwą obsługę, gdyż to właśnie na wejściu często rozstrzygają się losy całego domu. Firma Roto – producent okuć do okien i zamków do drzwi – podpowiada rozwiązania, które uwzględniają najnowsze trendy.

 

 

Zamek wielopunktowy to podstawa

 

Drzwi zewnętrzne to strażnik domowego ogniska. Jeśli chcemy spać spokojnie, bez obaw, że nieproszony gość splądruje nam dom pod osłoną nocy, musimy być pewni, że zabezpieczyliśmy go w odpowiedni sposób.

 

Receptą na zniechęcenie włamywacza są w pierwszej linii trudne do pokonania drzwi, a niezawodny, nowoczesny zamek, taki jak Roto DoorSafe 600, to w takich drzwiach podstawa. Główną zaletą tego zamka jest wielopunktowe ryglowanie łączone.

 

Czytaj również: Zautomatyzowane drzwi balkonowe

 

Polega ono na jednoczesnym ryglowaniu zamka głównego i dodatkowych punktówzabezpieczających w postaci bolców i rygli hakowych.

 

Połączenie różnych elementów ryglujących rozmieszczonych gęsto na ościeżnicy wydłuża czas forsowania drzwi i zapewnia im doskonałą szczelność. Aby drzwi były bezpiecznie zamknięte wystarczy w zamku Roto DoorSafe 600 przekręcić klucz o 180 stopni (w odróżnieniu od innych zamków, w których rygle wysuwają się dopiero po przekręceniu klucza o 360 stopni).

 

Większa siła docisku ułatwia otwieranie i zamykanie nawet lekko wypaczonych, bardzo wysokich, bo aż 3-metrowych drzwi.

 

 

Powinny mieć to na uwadze osoby, które marzą o domu w nowoczesnym stylu, gdzie jednym z głównych akcentów będą drzwi na wysokość całego pomieszczenia.

 

Czytaj również: Dobór solidnych drzwi zewnętrznych

 

Drzwi wyposażone w zamek Roto DoorSafe 600 szczelnie przylegają do ościeżnicy na całej wysokości, dzięki czemu ciepłe powietrze nie wydostaje się na zewnątrz, a całe drzwi nie są podatne na wypaczanie się pod wpływem zmian temperatury i wilgotności na przestrzeni roku.

 

Duże i bezpieczne

 

Linia zamków Roto DoorSafe dopasowana została także do drzwi dwuskrzydłowych. Takie drzwi okazują się nieodzowne w sytuacji, gdy musimy wnieść do domu duże i cenne przedmioty – na przykład stylowy fortepian, który zajmie w salonie honorowe miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi wejściowe o tak dużej masie i o tak dużych rozmiarach należy odpowiednio zabezpieczyć.

 

 


Dobrze sprawdza się w takiej sytuacji zamek "Roto Europa" do dwuskrzydłowych drzwi wejściowych o klasie odporności antywłamaniowej WK2.

 

Czytaj również: Jak powiększyć przestrzeń wnętrza? Funkcjonalne drzwi balkonowe

 

Niezawodny i doskonałej jakości, przeznaczony właśnie do drzwi o dużej masie, narażonych na wypaczanie, któremu potrafi skutecznie przeciwdziałać. 

 

Wygodny i nowoczesny

 

Drzwi otwieramy i zamykamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego powinny być one łatwe w obsłudze dla właściciela, a trudne do pokonania dla włamywacza.

 

 

Drzwi z zamkami Roto DoorSafe mają właśnie takie cechy: są bezpieczne i szczelne dzięki ryglom rozmieszczonym na całej wysokości, a domownicy nie muszą siłować się przy ich zamykaniu i otwieraniu. Wystarczy, że drzwi wyposażymy w elektromechaniczny zamek Roto DoorSafe Eneo C, by umożliwić ich otwieranie bez użycia klucza.

 

Czytaj również: Bezpieczny i wielopunktowy zamek w drzwiach wejściowych

 

 

Pęk kluczy można zastąpić pilotem lub telefonem komórkowym z funkcją Bluetooth. Gdy wracamy z dużych zakupów i gdy okazuje się, że dwie ręce to za mało, by trafić kluczem w zamek, idealnym rozwiązaniem są drzwi otwierane w podobny sposób jak brama wjazdowa czy garażowa.

 

Zamek Eneo C wyposażony został w najnowsze zabezpieczenia antywłamaniowe – system ryglowania łączonego.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18194 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >