Bezpieczny i wielopunktowy zamek w drzwiach wejściowych

Bezpieczny i wielopunktowy zamek w drzwiach wejściowych

Drzwi wejściowe zauważalne są przez gości jako pierwsze. Mogą stworzyć w głowie wyobrażenie na temat upodobań estetycznych domowników, a także sugerować, w jakiej konwencji zostało urządzone wnętrze mieszkania.

 

Tworzą najważniejsze pierwsze wrażenie, spełniają funkcję estetyczną, a także stoją na straży całego dobytku. Firma OknoPlus stworzyła szeroką ofertę modeli drzwi wejściowych z zamkami wielopunktowymi, których bezpieczeństwo można dodatkowo zwiększyć poprzez zainstalowanie inteligentnego systemu alarmowego. Jeden dobry wybór - trwałość na lata. Drzwi wejściowe to zakup na długie lata, warto więc przyjrzeć się dokładnie parametrom, a także materiałowi, z którego są wykonane. Przede wszystkim, bazą drzwi wejściowych powinno być solidne tworzywo najwyższej jakości.

 

Są one bowiem szczególnie narażone na działania czynników atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Firma OknoPlus oferuje szeroki wybór paneli dekoracyjnych o grubości od 24 mm do 44 mm i współczynniku izolacyjności od 1,1 do 0,76. Panele wypełnione są pianką poliuretanową o bardzo wysokiej gęstości, a wierzchnia warstwa wzmocniona jest włóknem szklanym. Gwarantuje to idealną szczelność, co w konsekwencji przyczynia się także do ograniczenia strat energii z wnętrza. Aby zwiększyć masywność i bezpieczeństwo drzwi istnieje możliwość wmontowania blachy, która uniemożliwi nawet najlepiej zaplanowane włamanie i zadowoli z całą pewnością najbardziej wymagających domowników.

 

Czytaj również: Dobry wybór drzwi zewnętrznych w sześciu krokach

 

 

Funkcjonalność i bezpieczeństwo w wielu punktach

O ile wygląd drzwi jest bardzo ważny, o tyle warto jeszcze pomyśleć o wygodzie użytkowania i bezpieczeństwie. Okna i drzwi to newralgiczne punkty każdego domu, ponieważ są głównym obiektem zainteresowania złodziei. Do lamusa odchodzą powoli klasyczne zabezpieczenia, takie jak niezbyt estetyczne kraty w oknach lub podwójne drzwi. Nowa technologia zabezpieczeń w postaci zamków wielopunktowych jest wygodniejsza w użytkowaniu i trudniejsza do rozszyfrowania przez rabusia. Drzwi wejściowe firmy OknoPlus zostały wyposażone w standardzie w dwa zamki, które mogą być otwierane jednym centralnym kluczem.

 

Czytaj również: Nowy system drzwi zewnętrznych GENEO®

 

Jeden klucz do wszystkich drzwi

Klucz centralny, dodatkowe wyposażenie drzwi OknoPlus, to wygodne rozwiązanie dla tych osób, które mają kilka par drzwi w jednym budynku i przy tym nie mają cierpliwości do szukania w pokaźnym pęku kluczy tego odpowiedniego do danego zamka. Takie rozwiązanie przydaje się również w pomieszczeniach biurowych, które chcemy udostępnić tylko wybranym pracownikom. Mamy wówczas pewność, że nie wejdą tam osoby nieupoważnione lub - jak w przypadku biur domowych -także dzieci. Wygoda użytkowania klucza centralnego nie jest jego jedyną zaletą, wiąże się z tym również zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, ponieważ wkładki typu VS uniemożliwiają włamanie poprzez rozwiercenie zamka czy użycie wytrycha.

 

Bezpieczne drzwi wejściowe z zamkiem wielopunktowym, Fot. OknoPlus

 

"Czy klucz centralny można zastosować przy jednej parze drzwi? „W naszej świadomości utarło się niestety takie przekonanie, że jeśli ich drzwi będą miały dwa zamki i dwa osobne klucze, to podczas zgubienia jednego klucza włamywacz nie wejdzie do domu czy mieszkania." – mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus - Otóż rozwiązanie jakie proponuje firma OknoPlus całkowicie eliminuje możliwość dorobienia kolejnego klucza przez osoby nieupoważnione. To zwiększa bezpieczeństwo i daje nam pewność, że nikt oprócz nas nie ma fizycznie dostępu do kopii klucza. Nawet jeśli okaże się, że zgubimy klucz, to tylko osoba, która posiada specjalną kartę z zakodowanym sposobem otwierania drzwi, ma możliwość dorobienia kopii”.

 

Czytaj również: Jak wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne?

 

Drzwi wejściowe OknoPlus mają także zamontowaną czteropunktową blokadę skrzydła od strony zawiasów. Wbudowane silne rygle zwiększają odporność na włamanie i sprawiają, że skrzydło jest zawsze dociśnięte do ościeżnicy. Firma OknoPlus proponuje także dopasowanie wkładki i klucza do kilku par drzwi (ogrodowych, wejściowych czy do garażu), niezależnie od czasu i miejsca ich zakupienia.  Dzięki temu jeden klucz będzie dopasowany do wszystkich zamków. Dodatkowo osoba nieupoważniona nie może go „podrobić”.

 

 

Drzwi OknoPlus – plus dla bezpieczeństwa

Dodatkowym zabezpieczeniem naszego domostwa może być z całą pewnością inteligentny system antywłamaniowy, który składa się z kontaktronów (czujników ruchu) i centrali. Kontaktrony to magnetyczne czujniki otwarcia, które firma OknoPlus są w niewidoczny sposób montuje w drzwiach na etapie produkcji. Podczas próby sforsowania wejścia, kontaktrony  natychmiast wysyłają sygnał do centralnego układu alarmowego. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że alarm włącza się jedynie wtedy kiedy drzwi są otwierane w „niedozwolony” sposób. System nie będzie reagował na psa, który biega po mieszkaniu albo kota, który bawi się na werandzie. System alarmowy można podłączyć na dwa sposoby (szeregowo lub równolegle), w zależności od tego, alarm będzie wysyłał informację z jednego pomieszczenia lub pokazywał konkretny czujnik, który się włączył.

 

 

Drzwi wejściowe OknoPlus z zamkiem wielopunktowym firmy Winkhaus sprawdzają się w domach, mieszkaniach, punktach usługowych i biurach – wszędzie tam gdzie najważniejsze jest bezwzględne bezpieczeństwo i  komfort użytkowania. Zamki wbudowane są we wrębie skrzydła przez co nie zaburzają estetyki drzwi i tworzą niewidoczną dla oka ochronę. Dodatkowo, wygoda posiadania jednego klucza do wszystkich zamków ułatwia czynność otwierania i zamykania drzwi, a także daje nam poczucie zwiększonego bezpieczeństwa poprzez brak możliwości dorobienia go przez osoby nieupoważnione. Drzwi wejściowe firmy OknoPlus z zamkami wielopunktowymi to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie poczucie bezpieczeństwa, prywatność i elegancję.

 

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 186 Grupa: Nowości ara... Warto wybrać odpowiednie doniczki do pokoju dziecka.
  • Jaka będzie łazienka przyszłości? Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Szukając wysokiej jakości baterii i kranów do swojej łazienki to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej marki Sotbe https://sklep.sotbe.com/ w....
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 87 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Ogrody Liczba postów: 374 Grupa: Ogrody To co mogę doradzić odwiedzającym to zakup roślin w szkółce drzewek i krzewów ozdobnych Bór. A dlaczego tam? Bo oni mają duży asortyment, atrakcyjne ceny i dbaj...
  • Konferencja "Buduj z Drewna" Liczba postów: 4 Grupa: Konferencje... Organizujcie konferencje? Domyślam się, że trzeba mieć wiele kwestii na głowie i najlepiej stworzyć sobie całą listę wszystkich ważnych punktów, aby o niczym ni...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 38 Grupa: Stawiamy śc... Pleśń i grzyb to poważny problem, który nie tworzy się na ścianie w jedną noc. Czasem jednak łatwo przeoczyć jego pierwsze symptomy. Gdy zaczyna się on pojawiać...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18194 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >