Funkcjonalne zawory oraz głowice gwarancją bezpieczeństwa Twoim domu

Funkcjonalne zawory oraz głowice gwarancją bezpieczeństwa Twoim domu

Z myślą o komforcie użytkowników Grupa Armatura wzbogaciła swoją ofertę o nowe zawory i głowice, dostępne w różnych rozmiarach oraz o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wytrzymałe oraz proste w obsłudze zawory będą doskonałym uzupełnieniem wszystkich typów instalacji.

 

 

Urządzając dom lub mieszkanie zwracamy uwagę na funkcjonalność i estetykę pomieszczeń. Ze starannością dobieramy poszczególne elementy wyposażenia. Jednak niekiedy najważniejszymi detalami są te najmniejsze, niewidoczne na pierwszy „rzut oka”.

 

 

Takim niezbędnym wyposażeniem są zawory wodne oraz do centralnego ogrzewania. Od tych niewielkich szczegółów zależy komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Grupa Armatura wychodząc naprzeciw potrzebom klientów wprowadziła do asortymentu funkcjonalne zawory oraz głowice w dwóch charakterystycznych kolorach z nowym, ergonomicznym uchwytem.

 

Czytaj również: Jakie zawory instalacyjne wybrać? Przepustnice wodne i centralnego ogrzewania

 

Każdy detal ma znaczenie

 

Automatyczny zawór odpowietrzający jest niezastąpiony do ciągłego usuwania powietrza z instalacji pompowych i centralnego ogrzewania. Powinien być montowany w najwyższym punkcie pionów instalacyjnych lub urządzeń (grzejniki ścienne, sufitowe nagrzewnice powietrza, kotły grzewcze, itp.). Odpowietrzenie instalacji odbywa się w prosty sposób poprzez odkręcenie znajdującej się w górnej części zaworu niewielkiej nakrętki.

 

 

Praca zaworu odpowietrzającego jest ściśle związana z zaworem odcinającym, który umożliwia demontaż automatycznego zaworu w instalacji pod ciśnieniem. Także konserwacja zaworu odpowietrzającego może zostać wykonana w instalacji, która znajduje się pod ciśnieniem. Wystarczy wykręcić automatyczny zawór z zaworu odcinającego.

 

Komfortowe użytkowanie

 

Nowy żeliwny zawór parowy skośny oraz zawór wodny przepływowy – będą idealnym wykończeniem do różnych typów instalacji wodnych i gazowych. Korpusy zaworów wykonane są z żeliwa oraz wyposażone są w głowice wzniosowe z mosiądzu. Zawory posiadają przyłączenie nakrętno-nakrętne i posiadają wygodne w użyciu uchwyty, co pozwala na sprawną obsługę. Dzięki zastosowaniu regularnych przetłoczeń nie wyślizgują się one z ręki oraz nie wymagają wykorzystania dużej siły.

 

Czytaj również: Jak zabezpieczyć wodę przed zanieczyszczeniami? Zawory antyskażeniowe

 

Uchwyty zostały oznaczone dwoma kolorami: czerwonym dla zaworów parowych i niebieskim dla zaworów przelotowych wodnych. Ponadto posiadają one oznaczenie „open-close” informujące użytkownika o tym czy zawór jest otwarty, czy zamknięty. Uchwyty o ażurowej konstrukcji wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia powlekana jest lakierem utwardzanym termicznie. Dzięki temu są łatwe do utrzymania w czystości.

 

 

Nowe produkty Grupy Armatura wyróżniają się wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz chemiczną. Ich wysoką jakość potwierdzają przeprowadzane na etapie produkcji próby wodne, szczelności i wytrzymałości. Każdy zawór wykonany jest zgodnie z normą PN-EN 1562 oraz posiada Deklarację Zgodności, Atest Higieniczny i Znak Budowlany.

Źródło: Echo PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Konferencja "Buduj z Drewna" Liczba postów: 5 Grupa: Konferencje... W dużej mierze sam udział w konferencjach jest jak najbardziej ważny i ja jestem zdania, że także fajnie jest wiedzieć kto tak naprawdę buduje stoiska konferenc...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 186 Grupa: Nowości ara... Warto wybrać odpowiednie doniczki do pokoju dziecka.
  • Jaka będzie łazienka przyszłości? Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Szukając wysokiej jakości baterii i kranów do swojej łazienki to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej marki Sotbe https://sklep.sotbe.com/ w....
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 87 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Ogrody Liczba postów: 374 Grupa: Ogrody To co mogę doradzić odwiedzającym to zakup roślin w szkółce drzewek i krzewów ozdobnych Bór. A dlaczego tam? Bo oni mają duży asortyment, atrakcyjne ceny i dbaj...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 38 Grupa: Stawiamy śc... Pleśń i grzyb to poważny problem, który nie tworzy się na ścianie w jedną noc. Czasem jednak łatwo przeoczyć jego pierwsze symptomy. Gdy zaczyna się on pojawiać...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 107

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >