Izolacja podczas remontu dachu

Izolacja podczas remontu dachu

Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Zainwestuj w dobrą izolację! Lato to dobry czas na remont dachu i sprawdzenie stanu izolacji. Nieskuteczna może powodować znaczne straty w bilansie energetycznym naszego domu. Czytaj dalej

 

To z kolei przekłada się na wyższe koszty użytkowania budynku… Nieskuteczna izolacja przyczynia się do nagrzewania pomieszczeń na poddaszu w lato oraz dużych strat ciepław zimie. Nie jest to najlepsze dla naszego portfela – energia potrzebna do ogrzania lub ochłodzenia domu słono kosztuje. Dlatego przy remoncie dachu zastanówmy się czy nie powinniśmy zainwestować w dobre materiały termoizolacyjne. W tym kontekście warto rozważyć popularną ostatnio w budownictwie izolację nakrokrwiową.

 

Czytaj również: Dokładać dodatkową warstwę czy wymieniać pokrycie?

 

 

Czym jest izolacja nakrokwiowa?

Izolacja nakrokwiowa jest to alternatywny, w stosunku do wełny mineralnej, sposób ocieplenia poddasza użytkowego. Sama wełna ma dobre właściwości izolacyjne, jednak sposób jej montażu(układanie między krokwiami) prowadzi do powstawania mostków termicznych. Izolację nakrokwiową układa się bezpośrednio na krokwiach, lub na deskowaniu. W efekcie izolacja tworzy jednolitą powierzchnię, która eliminuje mostki termiczne. W przypadku ocieplenia wełną, mostki termiczne powstają w miejscach krokwi. I choć drewno przewodzi ciepło bardzo słabo – zjawisko to jednak występuje, prowadząc od znacznych strat w ogólnym bilansie energetycznym. Rozwiązaniem jest izolacja nakrokwiowa – mówi Jakub Krzemiński, doradca techniczny marki Braas.

 

 

Nowa generacja

Od lat 60. w budownictwie stosuje się płyty z pianki poliuretanowej (PUR), która jest wyjątkowo wydajnym materiałem izolacyjnym. Płyty poliuretanowe posiadają o 67% lepsze właściwości izolacyjne niż materiały tradycyjne. Płyty poliizocyjanurowe (PIR) są najnowszą generacją tego produktu. Posiadają nie tylko znakomite właściwości izolacyjne, ale również są wyjątkowo odporne na nacisk oraz działanie niemal wszystkich budowlanych substancji chemicznych.

 

Czytaj również: Jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską?

 

 

Wysokowydajna i trwała

Materiał izolacyjny PIR osiąga najlepsze wartości izolacyjne przy niewielkiej grubości materiału. Płyta PIR, dzięki przewodnictwu ciepła do wartości WSL 024, ma tak niewielką zdolność przewodnictwa ciepła, jak niemal żaden inny materiał izolacyjny, a dodatkowo wartość ta pozostaje zachowana w trakcie całego okresu użytkowania. Żywotność materiałów izolacyjnych PIR przewidziana jest na 50 lat.

 

 

Oszczędność na lata

Skuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Dzięki temu już w krótkim okresie użytkowania zostają zamortyzowane początkowe wydatki poniesione podczas remontu. W tym kontekście warto zastanowić się, czy na izolacji warto oszczędzać…

 

 

 

Źródło: Pegasus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18080 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 848

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >