Izolacje cieplne – lista artykułów

Jak i czym skutecznie ocieplić dom?

Prawidłowe ocieplenie budynku w dłuższej perspektywie gwarantuje duży zysk dla właściciela. Szczególnie istotne jest wykonanie go na elewacji – powoduje to obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%! Wysokiej jakości materiał na ścianach utrzymuje ciepło wewnątrz domu. Budynek jest również skutecznie chroniony przed zimnem z zewnątrz oraz codziennymi obciążeniami, takimi jak wiatr, deszcz czy uderzenia. Podpowiadamy, czym najłatwiej i najskuteczniej ocieplić dom.

Czym izolować instalacje i rury biegnące pod podłogą?

Rękaw izolacyjny ThermaSmart ENEV-Q został zaprojektowany w celu optymalizacji izolacji cieplnej rur prowadzonych w podłodze zgodnie z GEG (GebäudeEnergieGesetz – niemiecka ustawa, która weszła w życie 1 listopada 2020 roku i zastąpiła ustawy EnEV oraz EnEG). Wyróżnikiem otuliny ENEV-Q jest nie tylko jej żółty kolor, ale przede wszystkim niespotykany, prostokątny kształt. Zapewnia on stabilność oraz niezawodną izolację rur pomiędzy pozostałymi warstwami podłogi, idealnie wypełniając przestrzeń. Zastosowanie ThermaSmart ENEV-Q obniża straty ciepła, a także zabezpiecza rury biegnące w podłodze przed uszkodzeniem, zwiększając komfort użytkowników.

Które elementy domu warto izolować?

Dopasowanie odpowiedniej izolacji jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega stratom energii i wpływa na koszty związane z utrzymaniem budynku. Decydując się na określony materiał, należy zwrócić uwagę na paramenty techniczne, w tym współczynnik przenikania ciepła. Czym jeszcze kierować się przy wyborze właściwego rozwiązania?

Jak ocieplić poddasze?

Za straty ciepła z domu bardzo często odpowiada poddasze. Problem ten pojawia się zwłaszcza w starszych budynkach, gdzie strop mógł nie zostać w wystarczającym stopniu ocieplony podczas budowy. Przy strychu użytkowym należy również pamiętać o ociepleniu połaci dachowej. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać prawidłowa termoizolacja budynków zbudowanych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

Jak ocieplić dom zgodnie z nowymi wytycznymi technicznymi

Stało się. Sukcesywne zmiany w przepisach budowlanych zapoczątkowane jeszcze w 2014 roku, wraz z hukiem sylwestrowych fajerwerków przybrały finałowy kształt. Nowe Warunki Techniczne oznaczają, że Polacy będą stosować grubszą izolację ścian i dachów, z korzyścią dla portfeli i środowiska. Przyjrzyjmy się, jakie konkretne rozwiązania konstrukcyjne spełnią nowe wymagania.

Jaki system ocieplenia domu będzie najlepszym wyborem?

Ocieplenie to nie tylko sposób na domowe oszczędności z tytułu ogrzewania czy chłodzenia budynku, lecz przede wszystkim warunek konieczny, jeśli chcemy mieszkać zdrowo, a przy tym również ekologicznie. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań do termoizolacji ścian. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu ocieplenia, aby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji.

Jak ocieplać ściany zewnętrzne z bali, żeby nie zepsuć stylu budynku

Chociaż raczej mało kto „rzuca wszystko i jedzie w Bieszczady”, to coraz więcej inwestorów indywidualnych w Polsce decyduje się na budowę domu z bali – konstrukcji kojarzonych głównie z południową częścią naszego kraju. Podpowiadamy, jak poprawnie wykonać izolację ścian zewnętrznych takiego obiektu, bez ingerencji w jego walory funkcjonalne i estetyczne

Ocieplanie domu jesienią z wykorzystaniem grafitowych płyt styropianowych

Jesień to ostatni moment na ocieplenie domu jeszcze w tym roku. Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii. Dlatego szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po grafitowy styropian z lambdą nawet 0,031 W/(mK), który zapewnia najwyższe parametry cieplne.

Prace ociepleniowe z wykorzystaniem szarego styropianu

Szary styropian, najmłodsze dziecko branży EPS, które potoczną nazwę handlową zawdzięcza swojemu kolorowi, wyróżnia się nie tylko barwą. Korzyści płynące z innowacyjnych właściwości tego materiału sprawiły, że szare płyty szybko zyskały miano termoizolacji klasy premium, a szary kolor na elewacjach stał się znakiem energooszczędności i jakości.

Ocieplenie budynku systemem ETICS

System ocieplania budynku metodą ETICS ( External Thermal Insulation Composite System) ma za zadanie poprawić izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych i tym samym doprowadzić do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię wykorzystywaną do jego ogrzewania lub chłodzenia. Polega on na ocieplaniu budynku przy użyciu zestawu dopasowanych do siebie produktów niezbędnych do prawidłowego wykonania izolacji termicznej, wraz z wykończeniową powłoką tynkarską. Aby ten system był trwały i niezawodny, czyli zachowywał swoje właściwości oraz spełniał stawiane przed nim wymagania techniczno-użytkowe przez lata, bardzo ważna jest jego odpowiednia aplikacja.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19168 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >