Izolacje cieplne – lista artykułów

Jak poprawnie przeprowadzić prace ociepleniowe ścian fundamentowych?

Planując termomodernizację domu, warto pamiętać o fundamentach. Ich termoizolacja stanowi ważny element prac ociepleniowych, ponieważ betonowa konstrukcja ścian fundamentowych wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło, a to z kolei powoduje duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku, na styku podłogi i ściany. Dlatego w przypadku nieocieplonych fundamentów, w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku, może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie nawet pleśń. O czym więc dobrze jest pamiętać planując ocieplenie fundamentów?

Ociepl swój dom, tak aby w zimie był ciepły a w lecie chłodził

Szukając skutecznego sposobu na ochłodzenie wnętrz podczas letnich upałów coraz więcej osób decyduje się na montaż systemu klimatyzacji w swoim domu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje inne – prostsze, bardziej ekonomiczne, przyjazne mieszkańcom oraz środowisku – rozwiązanie pozwalające utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach – i to nie tylko w gorące dni. Mowa o właściwym ociepleniu ścian zewnętrznych budynku, leżącym u podstaw filozofii zdrowego mieszkania.

Ocieplenie fasady wentylowanej - lekkiej drewnianej i masywnej betonowej

Burzowe lato w Polsce nie jest zjawiskiem nowym. Podczas gdy z każdej kropli deszczu cieszą się rolnicy, nieco mniej powodów do zadowolenia mają inwestorzy indywidualni i wykonawcy, którzy na etapie realizacji, a także późniejszej eksploatacji domu, muszą uwzględnić problem wilgoci wnikającej w głąb konstrukcji budynku. Pomóc w tym może zastosowanie fasad wentylowanych z poprawnie wykonaną izolacją – podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Jak wykonać termoizolację dachu, który ma nietypowy, wyszukany kształt?

Im bardziej skomplikowany jest dach, tym trudniejszym zadaniem może okazać się jego skuteczne ocieplenie. W takim przypadku izolacja natryskowa pianką poliuretanową będzie najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, minimalizując straty ciepła w domu.

Jak izolować systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne?

Aby instalacja grzewcza lub wentylacyjna spełniała swoje zadanie, niezbędnym jest zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej lub przeciwkondensacyjnej. Ochrona przed stratami cieplnymi i korozją stalowych elementów to dzisiaj absolutny standard, o którym myśli się już w pierwszych etapach układania instalacji. Projektanci i wykonawcy coraz częściej stawiają na otuliny z wełny kamiennej. O czym warto pamiętać przy wyborze i montażu produktów tego typu?

Jak poprawnie ocieplić poddasze domu?

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze projektu domu jest jego koszt eksploatacji. Nowoczesne trendy w budownictwie zakładają budowę domów energooszczędnych, wyposażonych w technologie wykorzystujące siłę natury np. panele fotowoltaiczne czy przydomowe oczyszczalnie ścieków pozwalające ograniczyć późniejsze wydatki na utrzymanie domu. Niewątpliwie jednym z głównych wydatków eksploatacyjnych domu jest ogrzewanie. Dlatego ważna jest izolacja termiczna ścian. Obecnie większość nowobudowanych domów jest parterowa z użytkowym poddaszem. Należy pamiętać, że przez źle ocieplony dach może uciekać od 10 do nawet 30% ciepła. Dlatego niemniej ważna od izolacji termicznej ścian jest izolacja poddasza. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób prawidłowo ocieplić poddasze.

Trwała i bezpieczna elewacja ocieplona systemem ognioochronnym

W trosce o zdrowie i życie osób przebywających w budynku coraz częściej decydujemy się na instalację systemu przeciwpożarowego. Taka prewencja na pewno się przydaje, a wręcz jest pożądana. Pamiętajmy jednak, że już na etapie budowy czy remontu możemy dbać o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości, stawiając na niepalne materiały wykończeniowe. Najwyższą ochronę ogniową w odniesieniu do elewacji gwarantuje niepalny system ocieplenia.

Docieplanie budynków - jak skorzystać z ulgi podatkowej na termomodernizację domu?

Ciepła zima zachęca do planowania wiosennych remontów, zwłaszcza że z dużym prawdopodobieństwem uda się rozpocząć je w tym roku wyjątkowo wcześnie. Z początkiem wiosny rozpoczną się w całej Polsce tysiące inwestycji związanych z docieplaniem domów. Termomodernizacja należy do takich inwestycji, które znacząco poprawiają komfort mieszkania. Dobrze wykonana izolacja cieplna przyda się nie tylko zimą, ale i w upalne lato.

Ocieplanie stropu pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi

Termomodernizacja domu to wyzwanie, które stoi przed każdym inwestorem. Szczególnie jeśli chodzi o wybór materiału do ocieplenia – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oprócz odpowiedniej izolacji cieplnej bardzo ważna jest izolacyjność akustyczna pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi – za co w głównej mierze odpowiada odpowiednia konstrukcja stropu. O tym na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze materiałów izolacyjnych wyjaśnia doradca techniczny.

Ocieplenie poddasza w jeden dzień z pomocą pianki otwartokomórkowej

Prace związane z termoizolacją budynku bywają uciążliwe dla mieszkańców, dlatego najlepiej, gdy udaje się je ukończyć w planowanym terminie. Innowacyjna pianka otwartokomórkowa to rozwiązanie, które umożliwia efektywne docieplenie dachu domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie jednego dnia.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 198

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >