Jak działa i w jakim celu sprawdzi się inteligentne gniazdo?

Jak działa i w jakim celu sprawdzi się inteligentne gniazdo?

Gniazda elektryczne bez wątpienia należą do grupy podstawowego wyposażenia każdego budynku mieszkalnego oraz przemysłowego. Ich obecność nie robi już rzecz jasna na nikim większego wrażenia. To elementy codziennego użytku, bez których nie udałoby się nam podłączyć do zasilania wszelakich urządzeń elektrycznych i sprzętów domowych. Czytaj dalej

 

Gniazda elektryczne bez wątpienia należą do grupy podstawowego wyposażenia każdego budynku mieszkalnego oraz przemysłowego. Ich obecność nie robi już rzecz jasna na nikim większego wrażenia. To elementy codziennego użytku, bez których nie udałoby się nam podłączyć do zasilania wszelakich urządzeń elektrycznych i sprzętów domowych.

 

Jak działa i w jakim celu sprawdzi się inteligentne gniazdo?

 

Czytaj również: Czy mamy świadomość zagrożenia porażeniem prądem w domu?

 

W celu poprawy komfortu życia, producenci sięgają jednak po coraz nowocześniejsze opcje. Na ten moment, topowym rozwiązaniem są gniazda inteligentne. Urządzenia należące do grupy Smart Home robią aktualnie furorę zarówno wśród nowobudowanych, jak i starszych budynków mieszkalnych. Czym odznaczają się te sprzęty i jakie posiadają cechy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

 

Co ma na celu inteligentne gniazdko?

Kluczową cechą tego typu asortymentu jest zdolność do sterowania przepływem prądu w podpiętym do niego urządzeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy użytkownik jest w stanie dowolnie kontrolować dopływ energii elektrycznej do poszczególnych sprzętów z zakresu RTV/AGD.

 

Można powiedzieć, że przecież każde gniazdo elektryczne umożliwia kontrolę nad dostępem do zasilania. Wystarczy jedynie odłączyć urządzenie z kontaktu. Inteligentne gniazda mają jednak za zadanie robić to w sposób zdalny, przy użyciu naszych prywatnych smartfonów. Na aplikacji producenta tego rodzaju sprzętu istnieje możliwość przyłączenia danego gniazda do sieci WiFi. To poskutkuje możliwością sterowania z niemal każdego miejsca z dostępem do internetu.

 

Montaż i możliwości gniazd smart

Wbrew pozorom, do montażu gniazdka smart wcale nie trzeba wykonywać żadnych prac remontowych, dostosowujących sieć elektryczną do potrzeb zdalnego zarządzania. Urządzenia te występują pod postacią kostek, które wpinane są bezpośrednio do standardowego gniazda elektrycznego.

 

Ich stosowanie nie ma jedynie na celu włączania i wyłączania zasilania w poszczególnych sprzętach, choć jest to zdecydowanie kluczowa cecha. Oprócz niej, możliwe jest także obserwowanie zużycia prądu oraz stała kontrola sprawności podłączonego sprzętu.

 

Wyżej wspomnieliśmy o sposobie połączenia gniazda z naszymi telefonami. WiFi nie jest w tym przypadku jedyną możliwością. Dostępne są jeszcze opcje łączenia bluetooth, które wykazują się jednak ograniczonym zasięgiem, sięgającym wyłącznie granic budynku.

 

Po co komu gniazdka smart?

Urządzenia do kontroli przepływu prądu w sprzętach domowych są potrzebne szczególnie osobom zapominalskim, którym niejednokrotnie zdarzyło się zostawić podłączone do kontaktu urządzenia. O ile nie chodzi o takie rzeczy jak ładowarki czy telewizor, to inne działania mogą okazać się niekiedy bardzo niebezpieczne.

 

Oczywiście, każdy ma prawo do zwiększenia wygody nawet wtedy, gdy jego pamięć jest doskonała. Gniazda inteligentne nie wymagają od nas wstawania z łóżka tuż przed pójściem spać, w celu zgaszenia światła czy odłączenia od zasilania poszczególnych urządzeń elektronicznych. Warto więc zaopatrzyć się w tego typu kontrolery chociażby w miejscach, w których jest nam to nadzwyczajnie potrzebne.

 

Czytaj również: O czym należy pamiętać przy pracy z prądem?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 6 Grupa: Moja budowa Ja ostatnio miałem problem z kanalizacją a mianowicie w bloku jak sąsiedzi spuszczali wodę w kuchni , myli naczynia to wszystko lądowało u mnie - wybijało ze zl...
  • Przytulny, nowoczesny dom Liczba postów: 43 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór Śnieżki Eko Plus. Farba jest wydajna (do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu), lateksowa, przeznaczona do malowania ścian i su...
  • Meble stylowe,antyki -Nysa Liczba postów: 27 Grupa: Firmy budow... Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowych mebli do Waszych wnętrz, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://www.domostudio.pl , gdzie znajdziecie....
  • Pozycjonowanie zwraca się przy pozycjonowaniu firm... Liczba postów: 57 Grupa: Firmy budow... Cześć, prowadzisz biznes w Mielcu i szukasz sposobu na zwiększenie widoczności swojej strony internetowej? Jeśli tak, to znalazłem coś, co może Ci pomóc. Oto li...
  • Systemy magazynowe Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania to na pewno znajdziesz je w ofercie tej firmy https://www.wlazy.com.pl/ która zapewnia systemy odwodnień i włazów rewizyjnych...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18517 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >