Jak i czym skutecznie ocieplić dom?

Jak i czym skutecznie ocieplić dom?

Prawidłowe ocieplenie budynku w dłuższej perspektywie gwarantuje duży zysk dla właściciela. Szczególnie istotne jest wykonanie go na elewacji – powoduje to obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%! Wysokiej jakości materiał na ścianach utrzymuje ciepło wewnątrz domu. Budynek jest również skutecznie chroniony przed zimnem z zewnątrz oraz codziennymi obciążeniami, takimi jak wiatr, deszcz czy uderzenia. Podpowiadamy, czym najłatwiej i najskuteczniej ocieplić dom. Czytaj dalej

 

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie materiały nadają się do ocieplenia budynku,
  • czym jest gotowy system ocieplenia,
  • jakie rodzaje systemów ociepleń masz do dyspozycji w ofercie marki Caparol.

 

Ocieplenie domu to bardzo ważny etap prac związanych z budową nowego domu lub termomodernizacją istniejącego. Dobór materiałów potrzebnych do tego celu może wydawać się wyzwaniem, ale na szczęście systemy ociepleń to gotowe zestawy materiałów, więc nie musisz znać się na poszczególnych elementach.

 

Obecnie stosowane technologie ocieplania budynku bazują najczęściej na wełnie mineralnej lub styropianie. Te dwa materiały mają podobny współczynnik przewodności cieplnej, ale różnią się między sobą paroprzepuszczalnością, palnością, elastycznością czy reakcją na chemikalia. Wybór jednego z nich ze względu na właściwości to jednak dopiero początek kompletowania elementów potrzebnych do przeprowadzenia pełnego procesu ocieplania. Niezbędne będą też klej, siatka zbrojąca, masa szpachlowa, środek gruntujący, tynk, i inne materiały uzupełniające.

 

Ocieplenie domu to jedna z najważniejszych kwestii związanych z jego wykańczaniem lub termomodernizacją. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie materiały.

 

Czytaj również: Ocieplanie domu jesienią z wykorzystaniem grafitowych płyt styropianowych

 

Jeśli nie jesteś pewien, że wybrany przez Ciebie system ocieplenia spełni wszystkie Twoje wymagania, powierz tę kwestię profesjonalistom.

 

Gotowe systemy ociepleniowe – czym są, jakie mają zalety?

Systemy ociepleń to gotowe izolacje ścian, które składają się z kilku warstw. Są one stworzone z myślą o kompleksowym wykończeniu budynku. Wszystkie części kompletnego zestawu idealnie do siebie pasują – nie musisz się więc martwić o samodzielne wybieranie materiałów i łączenie ich.

 

Pozostałe zalety systemu ociepleń to:

  • oszczędność energii – koszty ogrzewania są niższe nawet do 40%,
  • szeroki wybór kolorów i technik dekoracyjnych – z łatwością stworzysz elewację, która będzie estetyczna, dopasowana do otoczenia i idealnie trafiająca w Twój gust,
  • najwyższa trwałość – niektóre marki dają na swoje produkty tego typu nawet do 15 lat gwarancji (np. Caparol Capatect Carbon).

 

Rodzaje systemów ociepleń – poznaj bliżej Caparol Capatect

Jeśli poszukujesz sprawdzonego systemu ociepleń od znanego i doświadczonego producenta, zwróć uwagę na produkty marki Caparol. W jej ofercie znajdziesz trzy rozwiązania systemowe, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb:

 

  • Capatect Classic – standardowy, wysokiej jakości system ociepleń, najlepszy w swojej klasie; nadaje się zarówno do ocieplania domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej,
  • Capatect Longlife – dobry wybór dla właścicieli domów, którzy szczególnie cenią sobie trwałość elewacji i łatwość utrzymania jej w czystości,
  • Capatect Carbon – system ociepleń o bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne.

 

W każdym z wymienionych systemów zastosowano opatentowane, zaawansowane technologicznie receptury. To sprawia, że ocieplenia są wytrzymałe i energooszczędne, a do tego oferują wiele możliwości aranżacyjnych związanych z wyglądem elewacji.

 

Dzięki gotowym systemom ociepleniowym z łatwością zwiększysz komfort mieszkania w domu i znacznie podniesiesz jego wartość rynkową. Sprawdź ofertę Caparol i nie przejmuj się doborem materiałów do ocieplenia budynku!

 

Czytaj również: Prace ociepleniowe z wykorzystaniem szarego styropianu

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17761 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >