Jak skutecznie ochronić się przed złodziejami i intruzami

Jak skutecznie ochronić się przed złodziejami i intruzami

Kilka kamer przemysłowych, rejestrator AVC760, monitor VGA i ogrodzenie LEGI typu R-Fil sprawią, że na swojej posesji będziemy mogli poczuć się bezpieczniej.

Po pierwsze, należy się już na samym początku zdecydować, czy chcemy mieć realną kontrolę nad tym, co dzieje się na naszej posesji, czy tylko na odstraszeniu potencjalnego złodzieja. W tym drugim wypadku wystarczy zwykła atrapa kamery. Ich komplet możemy sobie sprawić już za 150 złotych. Jeżeli zależy nam na dokładnej rejestracji wszystkiego, co dzieje się wokół domu, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ale wciąż możliwa do realizacji. Oprócz kamer, potrzebować będziemy rejestratora AVC760. To urządzenie posiada funkcję łączenia obrazu z kilku kamer, zapisywania go na dysku oraz przeglądania nagrań archiwalnych. Przyda się również pojemny dysk twardy (najlepiej 320 GB). Jako wyświetlacz może nam posłużyć nawet najprostszy monitor VGA.

 

 

Wybierając kamerę pamiętajmy, że niebezpieczne sytuacje dzieją się też (a może przede wszystkim) nocą. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą diody IR, za pomocą których nocny obraz będzie rozświetlony. Monitoring to nie jedyny środek bezpieczeństwa, jaki możemy zastosować na naszej posesji. Poszczególne elementy systemu powinny być ze sobą kompatybilne. Z kamerami przemysłowymi dobrze współgra system ogrodzeń LEGI Polska typu R-Fil. Ażurowa konstrukcja słupka nie zasłania widoku, komponując się w ten sposób z otoczeniem. Jeżeli więc umiejętnie rozplanujemy monitoring i zamontujemy odpowiednie ogrodzenie, minimalizujemy ryzyko kradzieży czy naruszenia naszej prywatności. Musimy jednak przy tym pamiętać, że wśród intruzów trafiają się profesjonaliści – dlatego dla bezpieczeństwa warto zadbać również o dobre stosunki z sąsiadem.

 

Źródło: Juicy Marketing / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >