Jaki dom wybudować na działce rekreacyjnej?

Jaki dom wybudować na działce rekreacyjnej?

Wszystko zależy od potrzeb nabywcy, jednak trzeba zaznaczyć, że w każdym przypadku niezbędna będzie zgoda na budowę (ta nie jest wymagana jedynie w przypadku budynku gospodarczego). Czytaj dalej

 

Zarówno domek typowo letniskowy jak i ten całoroczny może być murowany lub drewniany, mieć strukturę szkieletową bądź tradycyjną. Warto tutaj zaznaczyć, że tak naprawdę wszystkie projekty domów można dostosowywać do oczekiwań klienta. Domek sezonowy zazwyczaj jest mniejszy, niektóre projekty domów letniskowych przewidują tylko około 16 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej – to niewiele, jednak, by zdrowo się zrelaksować jak najbardziej wystarczy. Zaletą domków letniskowych jest również ich konstrukcja, ta bowiem jest o wiele lżejsza i nie musi być na stałe osadzona w gruncie. Co więcej, nie musi posiadać kompletu przyłączy (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dom-letniskowy-szansa-na-tanie-mieszkanie-2352322.html).Chociaż bardzo często domek letniskowy nie różni się od tego całorocznego to należy wspomnieć, iż ten do użytku całorocznego musi być dodatkowo ocieplany, posiadać fundamenty i mieć stałe podłączenie do mediów.

 

Inne możliwości

 Ponieważ procedura uzyskania pozwolenia na budowę domku zarówno letniskowego, jak i całorocznego może niejednego przyprawić o zawrót głowy, coraz częściej na działkę wybierane są projekty domów kanadyjskich, tych o konstrukcji szkieletowej, a nawet projekty garaży. Te mogą zostać dostosowane idealnie do potrzeb osób, chcących wypoczywać w tego rodzaju obiekcie. Domek gospodarczy nie będzie różnił się od tego letniskowego, a ten o konstrukcji szkieletowej będzie spełniał swoją rolę identycznie jak murowany czy bardzo ostatnio popularny dom z bali.

 

Bez względu na rodzaj wybranego domku dobrze jest poradzić się w sprawie jego budowy fachowców, nie bawić się w „samowolkę” bowiem od tego zależy nasze bezpieczeństwo. Na rynku dostępna jest szeroka oferta projektów domów, wystarczy spojrzeć między innymi na propozycję CentrumProjektow.eu. Firma ta oprócz podstawowych projektów zajmuje się również adaptacją projektów gotowych.

 

Czytaj również: Jak zmniejszyć koszty budowy domu?


Źródło: CS kwiecień / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >