Mostki termiczne

Mostki termiczne

Budynki energooszczędne i pasywne cieszą się coraz większą popularnością. Minimalizacja strat energii możliwa jest dzięki użyciu odpowiednio dobranych materiałów budowlanych. Czytaj dalej

 

Często jednak zapominamy, że z punktu widzenia termoizolacji newralgicznymi punktami konstrukcji są podokienniki. Źle dobrane mogą prowadzić do powstawania mostków termicznych i w rezultacie powodować ucieczkę ciepła do otoczenia. Aby zapobiegać temu zjawisku, firma Stahlton wprowadziła na rynek parapety zewnętrzne Ecomur typu EJ i EJH, które znacznie zmniejszają straty energii. Mniejsze straty, wszechstronność zastosowańParapety zewnętrzne Ecomur typu EJ i EJH firmy Stahlton pozwalają znacznie ograniczyć występowanie mostków termicznych, czyli miejsc o zwiększonym przewodnictwie cieplnym w stosunku do reszty przegrody cieplnej.

 

Czytaj również: Czy dostaniemy gwarancję na jakość styropianu?

 

Podokienniki te wykonane są z betonu architektonicznego zbrojonego włóknem szklanym (GRC-Glas Fibre Concrete), który okrywa rdzeń ze styropianu EPS. Ta zintegrowana wkładka z tworzywa sztucznego jest elementem izolacyjnym, który w znacznym stopniu obniża przewodnictwo cieplne i zmniejsza straty energii. Parapety Ecomur typu EJ i EJH przeznaczone są do montażu z oknami PCV, drewnianymi i aluminiowymi. Poza standarowym zastosowaniem służyć mogą też jako zewnętrzne progi przy oknach tarasowych czy balkonowych. W tym przypadku zapobiegają one zjawisku wychładzania się posadzki w rejonie stolarki pomiędzy dolną ramą drzwi a pomieszczeniem i płytą tarasową lub balkonową.

 

 

Bezproblemowy montaż, jakość na lataZaletą parapetów zewnętrznych Ecomur EJ i EJH jest fakt, że firma Stahlton oferuje ich wykonanie na podstawie specyfikacji zamawiającego, dzięki czemu są dostarczane na budowę gotowe do montażu. Dodatkowo, parapety produkowane są w różnych szerokościach, co umożliwia dopasowanie ich wysięgu do rodzaju stolarki i grubości ocieplenia. Jeśli potrzeby klienta przekraczają maksymalną długość pojedynczego elementu, parapety mogą być łączone za pomocą aluminiowych paneli umieszczanych pod dolną krawędzią łączenia. Przestrzeń pomiędzy parapetami wypełniana jest natomiast elastyczną fugą firmy Stahlton, co zapewnia szczelność i możliwość tworzenia parapetów o dowolnej długości. Zastosowanie parapetów Ecomur EJ i EJH z oferty firmy Stahlton wpływa również na łatwość utrzymania elewacji w czystości.

 

Czytaj również: Płyty budowlane czy deski? Co wybrać?

 

Materiał, z którego są wykonane posiada dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu zachowają przez lata swój pierwotny kolor. Dodatkowo, specjalny rowek umieszczony w kapinosie powoduje, że krople deszczówki urywają się, zamiast ściekać po ścianie, a pod oknem nie tworzą się zacieki i zawilgocenia. Jasny kolor oraz właściwości materiałowe parapetów ograniczają również rozszerzalność cieplną, eliminując ryzyko powstawania pęknięć na połączeniu parapetu z elewacją. Właściwości betonu użytego do produkcji wszystkich parapetów Ecomur powodują także, że nie jest z nich wypukiwany cement, co zapobiega tworzeniu się wykwitów na elewacji nawet po intensywnych deszczach.

 

 

Beton charakteryzuje się też bardzo gładką powierzchnią pozbawioną kawern, raków czy ubytków, co znacznie ułatwia utrzymanie parapetów w czystości. Oprócz typów EJ i EJH, znajdujących zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, firma Stahlton oferuje gamę parapetów Ecomur o różnych przekrojach i szerokim zastosowaniu. Jednym z wielu dostępnych typów jest Ecolino popularny ze względu na swoją uniwersalność. Wszystkie parapety mogą być uzupełnione przez tylne oraz boczne zabezpieczenia przeciwko zawilgoceniom w ościeżu pod stolarką okienną.

 

Czytaj również: Jak wykonać ogrodzenie, aby służyło nam latami?

 

Dobór odpowiednich parapetów zewnętrznych nie jest pierwszą rzeczą, o której myślimy podczas budowy, jednak może mieć on kluczowe znaczenie podczas wieloletniej eksploatacji budynku. Zastosowanie podokienników Ecomur typu EJ i EJH firmy Stahlton pozwala na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku, skutecznie i długotrwale zabezpiecza elewację przed zaciekami i zapewnia bezproblemowy montaż.

 

 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 385

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >