Nowość Trane: aktywne belki chłodzące

Nowość Trane: aktywne belki chłodzące

Nowe terminale oferują jakość środowiska w pomieszczeniu przy zachowaniu wysokiego komfortu oraz oszczędności energii

Aby spełnić potrzeby właścicieli budynków związane z zapewnieniem komfortu przy jednoczesnym zapewnieniu precyzyjnego sterowania i wysokiej jakości środowiska pomieszczeń, Trane wprowadza aktywne belki chłodzące ze zintegrowanymi układami sterowania na rynek Europy, Środkowego Wschodu, Indii i Afryki. Belki chłodzące Trane są idealnie dostosowane do zastosowań, gdzie wymagany jest wysoki komfort przy zachowaniu niskiego poziomu poboru energii, takich jak budynki biurowe, szpitale, szkoły czy terminale lotnicze.

Aktywne belki chłodzące Trane to urządzenia przeznaczone do montażu zarówno w suficie podwieszanym jak i bezpośrednio do sufitu, wyposażone w dwu- lub czterorurowe wężownice pełniące funkcję ogrzewania i chłodzenia. W przeciwieństwie do pasywnych belek chłodzących, aktywne belki posiadają wbudowany układ stałego przepływu powietrza prowadzonego przez dysze, które pobierają powietrze z przestrzeni do wężownicy chłodzącej lub grzejącej. Przefiltrowane powietrze pozwala uzyskać lepszą regulację temperatury i wilgoci, przyczyniając się do wyższej jakości powietrza w pomieszczeniu. Wysokowydajne sterowniki strefowe ZN523 są instalowane w belkach chłodzących, konfigurowane i testowane fabrycznie, aby zapewnić, że spełniają wymogi danego zastosowania. Skraca to czas potrzebny na skoordynowanie integracji układu sterowania przed lub podczas instalacji. Wydajność energetyczna jest nieodłącznym elementem technologii belek chłodzących, które wymagają wyższej temperatury wody lodowej i niższej temperatury wody gorącej niż tradycyjne terminale, dzięki czemu temperatury pierwotnego przepływu powietrza są bardziej zbliżone do temperatury otoczenia. W połączeniu z pompą o zmiennej prędkości, można uzyskać dodatkowe oszczędności.

“Aktywne belki chłodzące Trane zostały stworzone tak, aby łączyć wysoką wydajność i niski pobór mocy,” powiedział Jo De Clercq, kierownik ds. portfolio systemów powietrznych w Trane. “Zapewniając wygodę i bardziej precyzyjne sterowanie, belki chłodzące Trane oferują terminal dostosowany do potrzeb, spełniający poszczególne wymogi danego klienta i zwiększający wydajność całego systemu.”
 
Trane oferuje belki chłodzące stworzone do montażu w podwieszanych systemach sufitowych oraz do montażu bezpośrednio na odsłoniętej powierzchni, która może zawierać oświetlenie. Najnowsza wersja, której wprowadzenie na rynek zaplanowane zostało na pierwszy kwartał 2010 roku, obejmować będzie nagrzewnice elektryczne. Belki chłodzące Trane zapewniają również możliwość dostosowania do miejsca instalacji. Można wybrać różną długość i szerokość, aby dopasować urządzenie do różnych warunków budynków. Dostępne są cztery szerokości (300, 600, 625 lub 675 mm) oraz 15 długości w zakresie od 1200 do 3600 mm. Urządzenia, które można montować razem, aby zapewnić estetyczną jednorodność, instalowane są w taki sposób, aby nie utrudniać możliwości wyburzenia lub dobudowania elementów ścian w przyszłości.

Belki chłodzące Trane mogą być używane w połączeniu z technologiami przyjaznymi dla środowiska, takimi jak wolne chłodzenie, odzyskiwanie ciepła oraz systemy wodne wykorzystujące wodę gruntową. Technologia ta jest zgodna z wymogami dotyczącymi scentralizowanego chłodzenia oraz rozdziału ciepła.

 

 

Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >