Profesjonalny instalator – ważny element Twojego ogrzewania

Profesjonalny instalator – ważny element Twojego ogrzewania

Sprawna instalacja centralnego ogrzewania, prawidłowo funkcjonujące grzejniki i system ogrzewania podłogowego - to wszystko zapewni nam wyłącznie profesjonalny instalator. Stojąc przed wyborem zespołu wykonawczego warto zdecydować się na instalatorów, którzy posiadają udokumentowane doświadczenie oraz odbyli specjalistyczne szkolenia organizowane przez producentów. Tylko profesjonalista z odpowiednimi kwalifikacjami rzetelnie i sprawnie wykona instalację grzewczą, a dodatkowo zapewni gwarancję na swoją usługę. Czytaj dalej


Profesjonalny instalator będzie partnerem i doradcą w kwestii ogrzania naszego domu. Pomoże  nam nie tylko w wyborze systemu ogrzewania, ale także samych urządzeń grzewczych. Fachowo obliczy zapotrzebowanie na ciepło danego pomieszczenia, uwzględniając jego rozkład, liczbę okien oraz ścian zewnętrznych, a także straty ciepła. Ponadto możemy być pewni, że ekspert prawidłowo podłączy grzejnik do instalacji centralnego ogrzewania, co zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie. Jednak wybór profesjonalnego zespołu wykonawczego jest trudnym zadaniem, zwłaszcza, gdy planujemy instalację wodnego ogrzewania podłogowego.

W przypadku tego rodzaju ogrzewania, gdzie wszystkie elementy systemu zalane są warstwą zaprawy (jastrychem), dokonanie późniejszych poprawek jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Dlatego, aby uniknąć rozczarowań warto zainwestować w solidną firmę wykonawczą, która da nam gwarancję, że instalacja grzewcza będzie działać sprawnie i efektywnie przez lata. Rozwiązaniem może być również skorzystanie z usług instalatorów polecanych przez producentów ogrzewania.


Jak wybrać instalatora?
W poszukiwaniach instalatorów ogrzewania należy kierować się kilkoma zasadami, które uchronią nas przed zatrudnieniem nierzetelnych wykonawców. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie czy firma, którą jesteśmy zainteresowani działa legalnie i posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu możemy być pewni, że firma ma profesjonalne podejście do swojej pracy, a w przypadku ewentualnych błędów wykonawczych możemy dochodzić swoich praw. Jednak głównym miernikiem jakości wykonanej pracy będą posiadane referencje. Dlatego warto o nie poprosić zanim zdecydujemy się na współpracę z daną firmą. Pomocne w wyborze będą także różne certyfikaty i szkolenia, świadczące o kompetencjach i wiedzy instalatorów. Szczególnie wartościowe są zaświadczenia ze szkoleń prowadzonych u producenta urządzeń, które chcemy zainstalować. Jest to pomocne w przypadku układania „podłogówki”. Jej konstrukcja jest bowiem
na tyle skomplikowana, że łatwo można popełnić trudny do naprawienia błąd.

Fachowiec z certyfikatem

Renomowani producenci ogrzewania dbają nie tylko o wysoką jakość komponentów do systemów ogrzewania, ale i o profesjonalne doradztwo techniczne. Takie udogodnienia oferuje firma Rettig Heating, producent grzejników i ogrzewania podłogowego marki Purmo, proponując wsparcie specjalistów z Klubu Polecanego Instalatora. Członkowie Klubu przed przystąpieniem do niego muszą wykazać się udokumentowanym doświadczeniem w instalacji „podłogówki” Purmo. Stale także podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez producenta. Posiadany certyfikat przyznawany przez firmę Rettig Heating jest gwarancją jakości wykonanej instalacji ogrzewania podłogowego marki Purmo oraz potwierdzeniem umiejętności instalatora. Ponadto możemy spodziewać się nie tylko fachowej porady, ale i miłej obsługi zrywającej z powszechnie znanym wizerunkiem montera. Instalatorów oraz firmy zrzeszone w Klubie Polecanego Instalatora znaleźć można na stronie internetowej producenta www.purmo.com. Polecą ich także dystrybutorzy produktów Purmo. Warto zauważyć, że instalatorzy często mają możliwość zaproponowania nie tylko niższej ceny produktów, ale również kupując produkt wraz z usługą montażu płacimy 7% VAT, zamiast 22%.

Polecany fachowiec + najlepszy producent = gwarancja na lata. Należy pamiętać, że producent udziela gwarancji wyłącznie na grzejniki czy też elementy instalacji ogrzewania podłogowego. Jednak nawet najlepszy i najdroższy grzejnik nie będzie działał prawidłowo gdy instalator popełni błąd. Dlatego tak ważna jest gwarancja na wykonanie usługi. Możemy ją uzyskać od rzetelnego i solidnego instalatora, np. z Klubu Polecanego Instalatora. W przypadku ewentualnych problemów z działaniem instalacji ogrzewania zawsze możemy zwrócić się do osoby wykonującej usługę z prośbą o naprawienie usterki.

Ważne jest nie tylko kto, ale i co instaluje. Dokonując wyboru urządzeń grzewczych warto wybrać produkty renomowanych producentów, którzy udzielą gwarancji na swoje produkty. Firma Rettig Heating udziela 10-letniej gwarancji na produkty marki Purmo. Jednak w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego, gwarancja zachowuje ważność jedynie gdy wszystkie elementy systemu pochodzą od tego samego producenta.

„Firma Rettig Heating udziela gwarancji na system ogrzewania podłogowego całkowicie złożonego z produktów marki Purmo. Tylko wówczas jesteśmy w stanie zagwarantować jakość i poprawność działania systemu. Wszystkie elementy muszą posiadać odpowiednie normy zgodności, atesty higieniczne oraz deklaracje zgodności. Nie możemy przyjmować na siebie odpowiedzialności za jakość komponentów innych producentów. Dlatego też przestrzegamy przed instalatorami, którzy oferują tańsze zamienniki niektórych elementów” – przestrzega Danuta Szutkowska, kierownik działu ogrzewania podłogowego w firmie Rettig Heating.

Kierując się powyższymi kryteriami w wyborze instalatora, możemy być pewni, że nasza instalacja będzie prawidłowo wykonana i będzie służyła nam przez wiele, wiele lat.

Źródło: PEGASUS PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >