Systemy solarne - za czy przeciw?

Systemy solarne - za czy przeciw?

Wprowadzono na polski rynek rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną do produkcji ciepłej wody. Gotowe zestawy solarne oraz systemy na zamówienie oparte są na kolektorach słonecznych, które mogą być instalowane na każdym rodzaju dachu, niezależnie od jego pokrycia.

 

Systemy solarne oparte na kolektorach słonecznych umieszczonych na dachu gromadzą ciepło promieni słonecznych i przesyłają je do zbiornika, gdzie podgrzewana jest woda. Zgromadzona woda może być wykorzystywana zarówno w celach użytkowych, jak i do wspomagania ogrzewania budynku. Systemy solarne mogą zaspokoić nawet połowę rocznego domowego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

 

Czytaj również: Pożeracze prądu

 


 

-Wykorzystanie energii słonecznej może zmniejszyć koszty ogrzewania, emisję dwutlenku węgla oraz poprawić wydajność energetyczną budynku. Jeśli budynek jest wyposażony w systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, wzrasta również jego wartość rynkowa. Nowoczesne budownictwo stale dąży do zwiększenia liczby zrównoważonych energetycznie obiektów bazując na dostępności wszystkich, w tym szczególnie odnawialnych źródeł energii.– mówi Grzegorz Pucek, Business Director, Ruukki Building Products.

 

Czytaj również: Proste sposoby na oszczędzanie wody w łazience i wskazówki zrównoważonego korzystania z jej zasobów

 


 

Gotowe zestawy solarne Ruukki dostępne są w trzech różnych rozmiarach: 4, 6 i 8 metrów kwadratowych (odpowiednio 2,3,4 sztuki kolektorów słonecznych). Takie pakiety są w większości przypadków wystarczające do ogrzania wody użytkowej w gospodarstwie domowym. Bardziej rozbudowane systemy na zamówienie nadają się do instalacji zarówno w domach wolnostojących, zabudowie bliźniaczej, szeregowej jak i w blokach mieszkalnych, czyli dla każdego, kto chce korzystać z energii słonecznej do podgrzania ciepłej wody oraz wspomagania ogrzewania swojej przestrzeni mieszkalnej. System jest także idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych o zwiększonym zużyciu ciepłej wody użytkowej. 

 

Czytaj również: Energooszczędne czyli jakie?

 


 

Z kolei unikalny na rynku dach Ruukki Classic Solar ma powierzchnię około 4 metrów kwadratowych i w pełni komponuje się z modelem pokrycia dachowego Classic. Ilość energii generowanej przez ten dach zależy od struktury systemu, lokalizacji domu, nachylenia połaci i orientacji geograficznej dachu. Koszty poniesione na zakup i montaż całej instalacji zwracają się nie tylko w związku z darmową energią słoneczną, ale także z niskimi kosztami eksploatacji i utrzymania systemu.

Źródło: Prelite Public Relations / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Własna firma Liczba postów: 220 Grupa: Firmy budow... W dzisiejszym świecie biznesu, transformacja cyfrowa jest kluczowym czynnikiem sukcesu - https://lowiczanin.info/pl/651_artykuly- sponsorowane/306334_uslugi-chmu...
  • Dekorator wnętrz Liczba postów: 40 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
  • Szklane schody, czyli innowacyjne rozwiązania Liczba postów: 37 Grupa: Budowa i re... U nas w domu mamy schody z konglomeratu, które wykonała dla nas firma http://em-di.eu/ wszystkim zajęli się od początku do końca. Problemów ze schodami nie mamy...
  • Budowa domu Liczba postów: 19 Grupa: Firmy budow... HMag.pl to portal dla każdego, kto chce czerpać z życia pełnymi garściami. Odkryjesz tutaj artykuły motywacyjne oraz porady, jak dbać o swoje dobre samopoczucie...
  • Koszt hali magazynowej Liczba postów: 777 Grupa: Moja budowa A co lepsze jest do sklepu online? Wynajem hali czy możę jednak budowa?

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >