VENTALIS – jedyne na rynku systemowe rozwiązanie wentylacyjne

VENTALIS – jedyne na rynku systemowe rozwiązanie wentylacyjne

W 2009 roku firma Reynaers Polska, wprowadziła do swojej oferty jedyne na rynku systemowe rozwiązanie wentylacyjne. VENTALIS jest w pełni kompatybilny z istniejącymi systemami okiennymi i drzwiowymi Reynaers. Zapewnienie właściwego obiegu powietrza wewnątrz budynku nigdy nie było łatwiejsze. Czytaj dalej

Zasada dobrej wentylacji oparta jest na poprawnej kolejności wprowadzania świeżego powietrza od pomieszczenia o najniższej wilgotności (pokoju dziennego, sypialni) do pomieszczeń o najwyższej wilgotności (kuchni, łazienek, toalet, pralni itp.) poprzez przestrzenie pomiędzy nimi, takie jak: hole czy schody i wyprowadzenia go na zewnątrz budynku. Wentylacja grawitacyjna opiera się na różnym ciśnieniu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, a także na przemieszczaniu się ogrzanego powietrza ku górze. Przy zastosowaniu standardowych rozwiązań wentylacyjnych (rozszczelnienie okien, nawietrzaki) przepływ powietrza może być regulowany przez użytkownika tylko poprzez mechaniczną zmianę przekroju otworu, przez który przedostaje się powietrze.

System proponowany przez firmę Reynaers zawiera zespoły samoregulujące, instalowane pomiędzy profilem bazowym (ościeżnicy okiennej) a dodatkowym profilem specjalnej „poprzeczki” systemu VENTALIS. Ilość zespołów dobierana jest odpowiednio do wymaganej wielkości przepływu powietrza. System wentylacyjny może być umieszczony na górze lub po bokach konstrukcji, w zależności od preferencji estetycznych użytkownika.
 
Jak działa VENTALIS?

 
Opatentowane zespoły samoregulujące wyposażone są w membranę zwiększającą lub zmniejszającą wielkość otworu, przez który przepływa powietrze zależnie od wzrostu lub spadku ciśnienia na zewnątrz budynku, przez co ilość powietrza trafiającego do wnętrza budynku jest stała. Dodatkowo, wielkość przepływu powietrza może być regulowana przez użytkownika w zależności od ustawienia jednej z pięciu pozycji klapki zasłaniającej otwór wentylacyjny.

Kratka w korpusie zespołu samoregulującego zapobiega przedostawaniu się do wewnątrz budynku insektów, zaś zastosowanie od strony zewnętrznej dodatkowego profilu osłaniającego zwiększa szczelność na wodę opadową i znacznie poprawia jego estetykę.Przy projektowaniu VENTALISU zwrócono również uwagę na aspekt związany z zapewnieniem odpowiedniej izolacyjności termicznej. Elementy izolacyjne na elemencie dystansowym oraz uszczelka osłaniająca zamontowana na klapce pozwalają na ograniczenie, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami na rynku, ryzyka wystąpienia kondensacji.
 


Wszechstronność
 
Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech systemu jest uproszczona instalacja rozwiązania. Zespoły samoregulujące można łatwo umieścić pomiędzy profilem wentylacyjnym a ramą okna/drzwi przesuwnych. Wymagana ilość przepływającego powietrza determinuję liczbę jednostek wentylacyjnych potrzebnych do montażu. To nie tylko ułatwia montaż elementów, ale także umożliwia bezproblemowe czyszczenie.

W przeciwieństwie do ograniczeń jakie dotyczą standardowych nawietrzaków, które –  z małymi wyjątkami – mogą być stosowane tylko w górnej części konstrukcji okiennych, VENTALIS może być montowany w dowolnym położeniu konstrukcji. Możliwe jest to dzięki budowie systemu, którego profil bazowy, łączony do konstrukcji głównej za pomocą specjalnych aluminiowych łączników, tworzy integralną całość z profilem ramy, w której jest montowany.

Rozwiązanie wentylacyjne VENTALIS w chwili obecnej dostępne jest w systemach ECO, CS 68, CS 77 oraz CP 130. Zastosowanie go w większości artykułów uniwersalnych (zespół samoregulujący, łączniki aluminiowe, elementy wypełniające…) znacznie ogranicza gospodarkę magazynową producenta.

 

 

 

Korzyści dla każdego
 
Zalety nowego systemu Reynaers docenią na pewno producenci: zamówienie na systemy okienno-drzwiowe ze zintegrowanym system VENTALIS składa się u jednego dostawcy, instalacja jest łatwa a kotwienie ramy konstrukcji w murze identyczne jak w przypadku konstrukcji standardowej. Stosowanie VENTALIS nie ogranicza także grubości wypełnienia jakie może być zastosowane w konstrukcji.

Innowacyjność systemu VENTALIS będzie też atutem dla architektów. System daje duże możliwości konfiguracji (położenie w konstrukcji), a wymiary profilu nawietrzającego mogą być inne od wymiarów okna (brak ograniczeń co do wymiarów szkła), istnieje także możliwość dowolnego wyboru szerokości profilu ramy. Konstrukcje mogą być częściowo schowane za zewnętrzną warstwą elewacji, natomiast strumień powietrza jest zdefiniowany przez ilość modułów (a nie długość profilu nawietrzającego).

Użytkownikom pomieszczeń, w których zamontowany jest VENTALIS, rozwiązanie to oferuje estetyczną, pozbawioną kratek konstrukcję i jej znacznie większą transparentność, poprzez ograniczenie szerokości widocznego elementu napowietrzającego. System podlega automatycznej regulacji, co przyczynia się do uzyskania przyjaznego dla zdrowia, energooszczędnego budynku. Dla prywatnego inwestora nie do przecenienia jest także atrakcyjny koszt końcowy instalacji.

 

System VENTALIS jest dostępny u autoryzowanych przedstawicieli firmy Reynaers na terenie całego kraju. Zapytania można też kierować bezpośrednio do biura Reynaers Polska w Piasecznie, tel. (022) 715 77 77.

Autor: REYNAERS 

 

 

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Meble stylowe,antyki -Nysa Liczba postów: 27 Grupa: Firmy budow... Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowych mebli do Waszych wnętrz, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://www.domostudio.pl , gdzie znajdziecie....
  • Pozycjonowanie zwraca się przy pozycjonowaniu firm... Liczba postów: 57 Grupa: Firmy budow... Cześć, prowadzisz biznes w Mielcu i szukasz sposobu na zwiększenie widoczności swojej strony internetowej? Jeśli tak, to znalazłem coś, co może Ci pomóc. Oto li...
  • Systemy magazynowe Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania to na pewno znajdziesz je w ofercie tej firmy https://www.wlazy.com.pl/ która zapewnia systemy odwodnień i włazów rewizyjnych...
  • Asortyment drogowy Liczba postów: 29 Grupa: Firmy budow... Chciałbym podzielić się z wami linkiem do artykułu, który wyjaśnia, jak powinien być oznaczony teren prywatny. Można go znaleźć na stronie https://znakidrogowe2...
  • Uszczelki o doskonałych właściwościach Liczba postów: 28 Grupa: Budowa i re... Bardzo dobry poradnik. Ja zazwyczaj zamawiam osłony termiczne, uszczelnienia i węże przemysłowe od firmy https://www.sur-flex.net.pl/. Posiadają bardzo dobrą ja...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >