Wielkie przeszklenia dzięki aluminiowym konstrukcjom

Wielkie przeszklenia dzięki aluminiowym konstrukcjom

Konstrukcje aluminiowe dostępne w ofercie OknoPlus umożliwiają nam uzyskanie olbrzymich szklanych powierzchni, które pozwalają wpuścić do pomieszczenia mnóstwo światła. Okna ALU firmy OknoPlus zaskakują funkcjonalnością i estetycznym wyglądem, pokonując ograniczenia w zakresie gabarytowym. Czytaj dalej

 

Konstrukcje aluminiowe z oferty firmy OknoPlus znajdują zastosowanie zarówno w biurowcach jak i w domach mieszkalnych. Dają bowiem możliwość dopasowania wielkości przeszkleń do indywidualnych potrzeb czy architektury budynku. Konstrukcje aluminiowe pokonują wszelkie ograniczenia, z jakimi nie radzą sobie okna z PCV. Okna aluminiowe mają  4,4 razy lepszą statykę, przez co są bardziej sztywne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Za sprawą mniejszych ugięć w przeszkleniach osiągnięto efekt większej sztywności. Okna aluminiowe, dostępne m. in. w ofercie OknoPlus charakteryzują się także niską rozszerzalnością cieplną.

 

 

Czytaj również: Jak wygłuszyć przestrzeń mieszkalną?

 

Konstrukcje aluminiowe OknoPlus - koncentrują się na światłości

 

Konstrukcje aluminiowe wpuszczają więcej światła do pomieszczeń niż zwykłe okna PCV. Dzieje się tak za sprawą możliwości uzyskania olbrzymich przeszkleń, a także jednej ramy, na której umieszczona jest konstrukcja. Rama nie posiada żadnych poprzecznych mocowań, a łącznik statyczny wystaje poza lico jedynie o 35 mm. Pozwala to promieniom słonecznym bez zbędnych  barier przedostać się do środka. Jedna rama jest także ogromnym ułatwieniem podczas montowania okien, ułatwiając i przyspieszając prace montażowe. Okna ALU z oferty OknoPlus to także racjonalizacja kosztów, ponieważ ramę wykonuje się na wymiar, bez konieczności przycinania czy doklejania fragmentów okna. Ponadto duże konstrukcje aluminiowe OknoPlus idealnie współgrają z roletami, które można zamówić na wymiar i zamontować w jednej szynie. Zaoszczędzi nam to czasu i poprawi estetyczny wygląd pomieszczenia.

 

 

Czytaj również: Wpływ okien na zdrowie i samopoczucie mieszkanców

 

OknoPlus pokonuje bariery gabarytowe i kolorystyczne

 

Okna PCV są ograniczone pod względem wielkości, w przeciwieństwie do konstrukcji aluminiowych, których ilość przeszkleń zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni architekta projektującego budynek. W łatwy i szybki sposób można umieścić kilka olbrzymich szyb w jednej ramie, mając przy tym gwarancję bezpieczeństwa i estetycznego wyglądu. Dzięki lepszej statyce nie trzeba rezygnować, jak w przypadku PCV, z ciemniejszych kolorów ram, kiedy mamy do czynienia z konstrukcją umieszczoną po stronie nasłonecznionej. Nie trzeba się martwić tym, że rama okienna będzie się zanadto nagrzewać, ponieważ niższy współczynnik rozszerzalności cieplnej jest przyjazny miejscom nasłonecznionym i niezadaszonym.

 

Czytaj również: Bezpieczne okna do pokoju dziecka

 

Dopasowują się do wymagań

 

Istnieje również możliwość zamontowania płyt PCV i ozdobnych paneli nad konstrukcją drzwi. Aluminiowe konstrukcje możemy oklejać kolorami, które stosowane są przy oknach z PCV. Dotyczy to na przykład drzwi przesuwnych czy drzwi wejściowych. Do tej pory inwestor wybierając ramy aluminiowe decydował się na kolor z palety RAL, teraz aluminiowe konstrukcje dostępne w ofercie OknoPlus dysponują większą paletą barw. Nowsza technologia pozwala również oklejać na przykład okolice drzwi dwu- czy trzy-okiennych. Konstrukcje aluminiowe zaspokaja również nasze potrzeby estetyczne, ponieważ kolor konstrukcji jest taki sam, jak pozostałej stolarki OknoPlus, wykonanej z materiału PCV.

 

 

Trendy w architekturze budynków zmieniają się bardzo szybko. Minimalizm i prostota zastępowane są coraz częściej odważnymi kształtami, wymyślnymi fasadami czy dużymi przeszkleniami okiennymi. Konstrukcje aluminiowe OknoPlus wpuszczą do pomieszczeń więcej światła i sprawią, że wnętrze jest jasne i słoneczne. Prezentują się elegancko wewnątrz i na zewnątrz, wywierając przy tym ogromne wrażenie.

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >