Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych

Zastosowanie mat z wełny kamiennej, na siatce w izolacjach przemysłowych

Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce. Czytaj dalej

 

 

PAROC, czołowy europejski producent izolacji technicznych i przemysłowych, stworzył specjalny segment produktów przeznaczonych z myślą o najwyższych temperaturach procesów i powierzchni instalacji – nawet do 680°C. Ofertę tworzą wytrzymałe mechanicznie maty o zróżnicowanej gęstości (od 65 do 130 kg/m3) i wyposażone w różne rodzaje pokrycia, przeznaczone do izolacji kotłów, zbiorników, rurociągów, kanałów spalin, kominów.

 

zastosowanie mat z wełny kamiennej na siatce do izolacji przemysłowych

 

W wariancie podstawowym mamy maty z wełny kamiennej pokryte siatką ocynkowaną, dostępne również w wersji z siatką ze stali nierdzewnej, np. PAROC Pro Wired Mat WR 680. Produkty te doskonale sprawdzają się zarówno jako izolacja poziomych, jak i pionowych powierzchni rurociągów i innych elementów instalacji.

 

zastosowanie mat z wełny kamiennej na siatce do izolacji przemysłowychMata PAROC Pro Wired Mat WR 680 AluCoat

Czytaj również: Rozwiązania izolacyjne, które ograniczają zapotrzebowanie na energię elektryczną w centrach danych

 

Jeśli specyfika środowiska roboczego wymaga dodatkowej ochrony stalowych przewodów i urządzeń przed kondensacją pary wodnej, warto wybrać wariant wyposażony w pokrycie ze standardowej (PAROC Pro Wired Mat WR 680 AL1) lub wzmacnianej folii aluminiowej (PAROC Pro Wired Mat WR 680 AluCoat), która stanowi skuteczną barierę dla wody i pary wodnej.

 

zastosowanie mat z wełny kamiennej na siatce do izolacji przemysłowychMata PAROC Pro Wired Mat WR 680 AL1

 

Skuteczna ochrona przed CUI

Co więcej, maty na siatce do zastosowań przemysłowych PAROC skutecznie minimalizują ryzyko korozji pod izolacją (CUI). Produkty posiadające oznaczenie „WR” zachowują doskonałe właściwości hydrofobowe w temperaturach nawet do 300°C, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Eurofins, wiodącą na świecie, niezależną grupę laboratoriów.

zastosowanie mat z wełny kamiennej na siatce do izolacji przemysłowychMata PAROC Pro Wired Mat WR 680

Maty na siatce PAROC wchłaniają 0,1 kg/m2 wody – 10 razy mniej od najbardziej wymagającej normy EN 13472. Co nie mniej istotne, produkty utrzymują minimalny czas występowania środowiska korozyjnego pomiędzy rurociągiem, a materiałem izolacyjnym. Włóknista, porowata struktura wełny umożliwia odsączenie dowolnej ilości wody i odparowanie wilgoci.

 

zastosowanie mat z wełny kamiennej na siatce do izolacji przemysłowychMata na siatce PAROC z pokryciem z folii aluminiowej

Czytaj również: Jak się oblicza współczynnik przenikania ciepła w ścianach?

 

Produkty PAROC WR są także bezpieczne do użycia w połączeniu z procesami malowania. Potwierdza to najbardziej rygorystyczna klasą zgodności LABS (osłabienie zwilżenia lakieru), zgodnie ze standardem VDMA-24364.

 

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że maty na siatce do zastosowań przemysłowych z wełny kamiennej PAROC stanowią idealne rozwiązanie do izolacji lub modernizacji sieci ciepłowniczych i rurociągów przemysłowych, w których zachodzi potrzeba nie tylko skutecznej izolacji termicznej, lecz także niezawodnej ochrony przed działaniem wody i wilgoci.

Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18330 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 80

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >