Ciepło w Twoim mieszkaniu, wtedy gdy go potrzebujesz

Ciepło w Twoim mieszkaniu, wtedy gdy go potrzebujesz

Wiosenna aura potrafi zaskoczyć nas wysokimi temperaturami w ciągu dnia i bardzo chłodnymi nocami. Nieprzewidywalna pogoda sprawia, że trudniej wybrać odpowiednie ubranie, jak również utrzymać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. Czytaj dalej

Warto pamiętać, że warszawskie ciepło sieciowe jest dostępne przez cały rok i zawsze może ogrzewać budynki, w których mieszkamy.

Warszawski system ciepłowniczy funkcjonuje nieprzerwanie. Elektrociepłownie Vattenfall Heat Poland produkują ciepło przez cały rok, a Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. – dostawca ciepła – jest przygotowany, by dostarczać je zawsze, gdy go potrzebujemy. We wszystkich węzłach cieplnych na terenie Warszawy, należących do SPEC S.A., zainstalowana jest automatyka pogodowa, która reguluje dostawy ciepła do budynku. W cieplejsze dni, gdy temperatura jest wyższa od zaprogramowanej, system odcina dostawę ciepła, natomiast gdy temperatura spadnie poniżej ustalonego pułapu, ciepło ponownie jest dostarczane. Wszystko działa automatycznie i bezobsługowo.

Warto sprawdzić, czy w budynku, w którym mieszkamy, jest uruchomiona „pogodynka”. Niektóre administracje nie korzystają z tego rozwiązania; zwracają się do SPEC S.A. wyłączenie dostaw ciepła wiosną i ponowne ich włączenie jesienią – co powoduje, że w chłodne wiosenne lub letnie dni w naszych mieszkaniach jest zimno. Nie musi tak być, jeżeli mieszkańcy zgłoszą w swojej administracji, że w ich budynku ma zostać uruchomiona automatyka pogodowa. Wówczas administracja przekazuje taki wniosek do SPEC S.A. i podaje temperaturę (najczęściej jest to temp. 14 stopni C), przy której powinna uruchomić się automatyczna dostawa ciepła do mieszkań.

Dzięki automatyce pogodowej nie zaskoczą nas już wiosenne chłodne dni. Utrzymamy w mieszkaniu pełen komfort cieplny, bez generowania dodatkowych kosztów poprzez dogrzewanie powierzchni piecykami elektrycznymi lub gazowymi.

Warto pamiętać, że płacimy tylko za ciepło, z którego skorzystaliśmy, zgodnie ze wskazaniami licznika.

Źródło: Multi Communications Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17553 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >