Cisza pod kontrolą

Cisza pod kontrolą

Komfort akustyczny to jeden z podstawowych czynników mających wpływ zarówno na stopień wypoczynku w domu, jak i na jakość wykonywanych przez nas obowiązków w pracy. Czytaj dalej


Często tę niezbędną ciszę zakłócają niepożądane odgłosy dochodzące z instalacjiwodno-kanalizacyjnej umiejscowionej wewnątrz budynku. W wyeliminowaniu niechcianych dźwięków z pewnością pomoże specjalnie stworzona otulina Tubolit AR Fonowave firmy Armacell, która sprawdzi się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przypadku dużych obiektów użyteczności publicznej.

Obecnie instalacje wodno-kanalizacyjne budowane są najczęściej z wykorzystaniem lekkich materiałów, takich jak polichlorek winylu, polipropylen czy żywica poliestrowa wzmocniona włóknem szklanym. Niewątpliwe ze względu na łatwość instalacji są one dobrą alternatywą dla dawnych, masywnych rur betonowych czy żeliwnych, jednak ich niewielka masa czyni je zarazem zbyt dobrym przewodnikiem dla dźwięków. Takie rury łatwo wpadają w wibracje i nie tłumią odgłosów przepływającej
w nich wody tak skutecznie, jak ich solidniejsi poprzednicy.W budynkach mieszkalnych hałas dobiegający z niewłaściwie zaizolowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej jest wyjątkowo dokuczliwy szczególnie późnym wieczorem lub w nocy, gdy inni lokatorzy korzystają z kuchni czy łazienki skutecznie zakłócając tym samym nasz spokój.

 

Czytaj również: Skuteczna izolacja od hałasu

 

Optymalna izolacja przewodów wodno-kanalizacyjnych jest bardzo istotna także w przypadku obiektów użyteczności publicznej, takich jak biurowce, hotele, szpitale oraz szkoły.Ze względu na dużą liczbę osób przebywających w takich pomieszczeniach i tak niski komfort akustyczny dodatkowo spada, za sprawą niezabezpieczonej przed przenikaniem dźwięków instalacji.

 

wąż

 

Czytaj również: Powiedz stop hałasowi

 

Zaawansowana ochrona


W eliminacji przenoszenia hałasu z rur kanalizacyjnych oraz przewodów odprowadzających wodę deszczową pomoże otulina Tubolit AR Fonowave firmy Armacell, która zadba o optymalną izolację na poziomie akustyki. Redukcję hałasu gwarantuje wykorzystanie w procesie produkcji spienionego polietylenu o grubości 9 mm, który tłumi dźwięki dochodzące z instalacji wodno-kanalizacyjnej na poziomie aż do 11 dB. Specjalnie wyprofilowana powierzchnia wewnętrzna otuliny zapewnia jej minimalny kontakt z powierzchnią rury, co dodatkowo zatrzymuje przedostawanie się niechcianych szumów powstających w trakcie użytkowania instalacji. Ponadto otulina Tubolit AR Fonowave firmy Armacell to doskonała bariera dyfuzyjna dla pary wodnej – dzięki zamkniętej strukturze komórkowej produkt ten zapobiega jej skraplaniu się na powierzchni rur. Dzięki temu kolei eliminuje ona ryzyko zawilgocenia ścian oraz powstawania toksycznych nalotów z pleśni i grzybów.

 

 

Szybki i łatwy montaż


Wyjątkowo ważny w przypadku wszelkiego typu izolacji jest sposób montażu. Otulinę Tubolit AR Fonowave firmy Armacell wyróżnia wyjątkowo łatwa instalacja. Dzięki wysokiej elastyczności, lekkości oraz systemowej taśmie samoprzylepnej bez trudu zamontujemy otulinyw wymaganych miejscach. Co więcej, specjalna osłona z folii poliolefinowej, którą pokryta jest otulina, chroni ją przed otarciami podczas montażu. Tubolit AR Fonowave instaluje się w czysty, bezpieczny i bardzo prosty sposób poprzez nasunięcie go na rurę przed zespawaniem, bądź też nacięcie i wsunięcie go na gotowy już element instalacji oraz odpowiednie zabezpieczenie klejem lub klipsami. O skuteczną izolację akustyczną rur warto zadbać już na etapie budowy, jednak otuliny Tubolin AR Fonowave można z powodzeniem montować także na wykończonej instalacji np. podczas prac remontowych.

Hałas nie sprzyja ani efektywnej pracy, ani udanemu wypoczynkowi. Jesteśmy na niego narażeni zarówno w biurze, w szkole, jak i w domu. Powinniśmy więc dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić sobie należytą ciszę. Z otuliną Tubolit AR Fonowave firmy Armacell zminimalizujemy uciążliwe dźwięki pochodzące z instalacji wodno-kanalizacyjnych zarówno w naszych domach, jak i budynkach użyteczności publicznej.

 

Źródło: armacell / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16718 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >