Energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie zasilania

Energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie zasilania

Zapewnienie stałego i nieprzerwanego dopływu energii elektrycznej jest w przypadku automatyki do bram wyjątkowo ważne. W końcu jej zadaniem jest ułatwiać nam życie bez względu na sytuację.

 

Zestaw zasilania słonecznego Solemyo firmy Nice da nam pewność, że nasza brama otworzy się zawsze i w każdych warunkach.

 

Brama otwierająca się za naciśnięciem jednego przycisku to rozwiązanie pozwalające znacznie podnieść komfort naszego życia. Jednak do prawidłowej pracy wymaga ono podłączenia do sieci elektrycznej, co w przypadku bram znajdujących się w znacznym oddaleniu od domu, może okazać się problematyczne.

 

 

Dlatego też firma Nice stworzyła zestaw Solemyo, pozwalający zasilić napęd bez względu na to, jak daleko znajduje się on od naszego domu i to bez wykopów i kłopotliwych podłączeń.

 

Zestaw z natury niezawodny

 

Zestaw Solemyo firmy Nice został stworzony z myślą o ekologicznym i niezawodnym zasilaniu automatyki wjazdowej. Dzięki niemu mamy możliwość korzystać z komfortu zdalnie otwieranej bramy nawet tam, gdzie do tej pory montaż napędu był kłopotliwy lub wręcz niemożliwy.

 

Dodatkowo, uniezależnienie bramy od sieci elektrycznej daje nam gwarancję, że otworzy się ona nawet w razie awarii zasilania.

 

Czytaj również: Odpowiednie wykorzystanie deszczówki

 

Panel słoneczny SYP, w jaki wyposażono zestaw Solemyo, pozwala na przekształcenie promieni słonecznych na ekologiczną i tanią energię elektryczną, a dzięki wysokiej sprawności zastosowanych ogniw, bez problemu zasili on dowolny napęd wymagający napięcia 24 V.

 

Oczywiście sam panel byłby niewystarczający w przypadku, gdy na przykład chcielibyśmy otworzyć bramę po zachodzie słońca.

 

 

Dlatego też pomiędzy napędem a panelem znajduje się skrzynka PSY zawierająca akumulator, który przez cały dzień magazynuje energię, co czyni cały zestaw wyjątkowo niezawodnym, zarówno w nocy, jak i podczas przedłużających się okresów zachmurzenia, negatywnie wpływających na wydajność panelu.

 

Co jednak, gdy w wyniku awarii, bądź bardzo intensywnej eksploatacji napędu w pochmurne dni dojdzie do wyładowania akumulatora?

 

Czytaj również: Ile przepłacamy za energię?

 

Czy w takim przypadku zmuszeni będziemy do ręcznego otwierania bramy? Oczywiście – nie. By zapobiec tego typu problemom, firma Nice umożliwiła zastosowanie zasilacza SYA1, pozwalającego na doładowanie baterii prosto z domowej sieci elektrycznej.

 

Solemyo – przyjazny dla środowiska i kieszeni

 

W czasach, gdy ekologia nie jest już tylko zwykłą modą, a staje się wręcz stylem życia, korzystanie z alternatywnych źródeł energii ma dla wielu osób bardzo duże znaczenie.

 

Dzięki zestawowi Solemyo firmy Nice możemy ograniczyć zużycie energii elektryczne,j minimalizując tym samym negatywny wpływ na środowisko i to bez konieczności rezygnowania z komfortu, jaki daje automatycznie otwierana brama wjazdowa bądź garażowa.

 

 

Co więcej, takie działanie ma również swój wymiar ekonomiczny. Coraz wyższe ceny prądu sprawiają bowiem, że zastosowanie ogniw fotoelektrycznych do zasilania automatyki to wybór nie tylko ekologiczny, ale również inteligentny, ponieważ koszty takiej inwestycji zwracają się już po krótkim okresie czasu.

 

Czytaj również: Nowoczesne zarządzanie pozyskiwania i oszczędzania energii

 

Zastosowanie zestawu Solemyo firmy Nice do zasilania automatyki naszej bramy to niewątpliwie bardzo dobry wybór. Nie tylko pozwoli nam uniknąć kłopotliwego podprowadzania zasilania oraz uniezależni nas od nagłych awarii sieci elektrycznej, ale również pozwoli nam ograniczyć zużycie energii.

 

Jednym słowem, w tani i ekologiczny sposób sprawi, że nasza brama zawsze będzie gotowa, by stanąć przed nami otworem.

 

 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Beton architektoniczny - płyty elewacyjne Liczba postów: 9 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, Jeżeli na elewacji chcemy uzyskać efekt betonu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tynku modelowanego Foveo-Tech TSS 05. Tynk jest c...
 • Szambo Liczba postów: 77 Grupa: Moja budowa Warszawa mimo że jest stolicą nie jest w pełni skanalizowana. W takich dzielnicach jak Wawer, czy nawet Białołęka są ulice gdzie nie ma rurociągu kanalizacji mi...
 • Geodeta do obsługi budowy Liczba postów: 419 Grupa: Firmy budow... Kogo polecacie?
 • meble na wymiar Liczba postów: 177 Grupa: Firmy budow... Też się zgadzam z tym, ze meble robione na wymiar są najbardziej funkcjonalne. W moim domu przerabiałem meble z modułów i powiem wam, że nigdy nie dało się do...
 • obróbka skrawaniem Liczba postów: 26 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję takie usługi jak obróbka skrawaniem to polecam zapoznać się ofertą firmy z Olkusza. Firma METALOPLAST https://www.m...

Ostatnio na forum

 • Dekoracje Liczba postów: 73 Grupa: Wykańczamy... U mnie na ścianie w salonie znalazła zastosowanie elastyczna płytka klinkierowa [url]http://elastolith.pl/[/url, którą bardzo łatwo się montuje, a do tego świet...
 • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 341 Grupa: Robimy stro... Ja ze swojej strony polecam przeczytać artykuł o zastosowaniu listef MDF https://www.napodlogach.pl/artykul/chara kterysytka-i-zastosowania-listew-mdf-162 826 - b...
 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 173 Grupa: Nowości ara... Polecam sprawdzić na stronę https://multirodzice.pl/najlepszy-przyja ciel-z-dziecinstwa-czyli-zabawka-na-cale -zycie/ to jest blog dla rodziców. Ostatnio czytałam...
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 215 Grupa: Firmy budow... Użytkownik Gość: zdzisław11 napisał: Wywóz gruzu każdego rodzaju zawsze zlecam ekipie droprecykling.pl . W mgnieniu oka załatwiają ten kłopot. Powoli szykujemy....
 • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 60 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to bardzo fajna rzecz, która nie tylko ogrzewa ale nadaję super klimat zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory. My mamy kominek z firmy http://www.k...
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1034 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 384

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >