Energooszczędny dom kluczem do sukcesu

Energooszczędny dom kluczem do sukcesu

Coraz częściej dostrzegamy potrzebę rozsądnych, pozostających w zgodzie z natura inwestycji. Odpowiedzią na te potrzeby są energooszczędne domy ArtHauss, które pozwalają żyć wygodnie i oszczędnie. Czytaj dalej

 

Najnowszy projekt firmy, model ArtHauss120 Classic to idealny mariaż ciekawego projektu architektonicznego z opłacalną inwestycją budowlaną. ArtHauss120 Classic to inteligentny, energooszczędny dom, który zapewnia wysoki standard warunków mieszkaniowych przy minimalnym kosztach eksploatacyjnych. Kompleksowy projekt jest gwarancją optymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii poprzez zastosowanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii.

 

Czytaj również: Innowacyjny dom pasywny

 

ArtHauss 120 Classic  - piękne z pożytecznym

 ArtHauss120 Classic to przykład eleganckiej bryły architektonicznej osadzonej na solidnej konstrukcji. Projekt, mimo, że nawiązuje przede wszystkim do klasycznej stylistyki wykonany jest przy użyciu innowacyjnych, designerskich materiałów. Zestawienie szkła, ozdobnej elewacji i gładko tynkowanych powierzchni podkreśla geometryczny kształt bryły oraz doskonale współgra z naturalnym otoczeniem budynku. Chociaż wnętrze wykończone jest zgodnie z upodobaniami klienta, sugerowaną kolorystyką jest uniwersalna biel, która zawsze dobrze kontrastuje z wyrazistymi dodatkami i meblami oraz akcentuje przestronność pomieszczeń.

 

Firma Arthauss oprócz walorów estetycznych ogromną wagę przywiązuje do jakości materiałów. ArtHauss120 Classic, tak jak wszystkie domy niemieckiej marki, zbudowany jest na stalowej konstrukcji, objętej przez producenta 100- letnią gwarancją. Dom wyposażony jest w okna z podwójnymi ramami okiennymi i potrójnymi szybami o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, które zapewniają duży dostęp światła, zwłaszcza w części domu wychodzącej na drewniany taras. Zwieńczeniem budynku jest wyrazisty, spadzisty dach, umożliwiający zamocowania paneli słonecznych bezpośrednio do jego powierzchni.

 

 

Potencjał przestrzeni nowego domu ArtHauss120 Classic

120 metrowa powierzchnia parterowego domu ArtHauss120 Classic jest optymalnym rozwiązaniem dla najpopularniejszego w Polsce modelu rodziny „2+2”. Wyraźnie wydzielone strefy dzienne i gospodarcze pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni, zapewniające komfort wszystkim domownikom. Całkowity rozkład domu tworzą rozmieszczone na jednym poziomie 3 sypialnie i pokój dzienny, pełniący funkcję salonu lub bawialni. W zależności od upodobań, przylegająca do niego jadalnia może być otwarta na kuchnię.

 

Czytaj również: Czy można zaprojektować samemu system grzewczy?


Pomysłem, który z pewnością sprawdzi się w przypadku kilkuosobowej rodziny jest duża łazienka oraz osobno wydzielona toaleta. Kolejne użyteczne rozwiązanie stanowi praktyczne umiejscowienie hallu wiatrołapu, oraz kotłowni. Taki rozkład budynku ma wiele zalet. Umożliwia domownikom komunikację w poziomie oraz szybki dostęp do terenu otaczającego dom. Z uwagi na te właściwości  ArtHauss120 Classic sprawdzi się zarówno jako dom dla małżeństw z małymi dziećmi, jak i osób starszych. W jednym i drugim przypadku pozwoli to uniknąć konieczności korzystania z niewygodnych i często niebezpiecznych schodów łączących poszczególne kondygnacje.

 

 

ArtHauss120 Classic - opłacalna inwestycja

Dom to inwestycja na lata. Warto więc zadbać nie tylko o estetykę i jakość wykonania, ale i funkcjonalność użytych materiałów i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych. Domy energooszczędne ArtHauss, zużywając do 80% mniej energii niż domy budowane tradycyjną metodą, z pewnością ograniczają koszty eksploatacji. Dzięki stabilnej stalowej konstrukcji ArtHauss120 Classic jest odpowiednio umocniony i odporny na działanie czynników zewnętrznych.

 

Czytaj również: Jak obliczyć świadectwo charakterystyki energetycznej?


Dom już na etapie montażu ,  wyposażono w wiele innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają korzystanie wyłącznie z darmowych, w pełni odnawialnych źródeł energii. Jednym z nich jest gruntowny wymiennik ciepła, który  zapewnia dopływ świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń biologicznych i flory bakteryjnej, powietrza. Równie praktycznym rozwiązaniem jest pompa ciepła, która niezależnie od pory dnia i roku wydobędzie z powietrza tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu.

 

 

Kolejną funkcjonalnością energooszczędnego domu ArtHauss 120 Classic jest podgrzewanie wody za pomocą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu. Istotnym aspektem wyposażenia domu jest także zastosowanie stolarki okiennej i drzwiowej, opartej na systemie profili PCW, która sprawia, że budynek zyskuje dobre parametry izolacyjne a jego ściany zewnętrzne posiadają obniżoną przenikalność cieplną (U=0,16 W/m2K). Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też system rynnowy, który skutecznie chroni dom przed zawilgoceniem.

 

Czytaj również: Innowacyjna mikrobiogazownia w Studzionce


Efektywność hydrauliczna oraz funkcjonalna konstrukcja umożliwiają sprawny przepływ wody, nawet w czasie bardzo ulewnych deszczy. Kompleksowość zastosowanych rozwiązań sprawia, że ArtHauss120 Classic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że sukcesywnie poszerza się grono sympatyków domów energooszczędnych. Firma ArtHauss wykorzystując innowacyjne technologie i materiały propaguje politykę racjonalnego współistnienia człowieka z przyrodą. Domy energooszczędne ArtHauss to domy przyszłości , które pozwalają żyć w najwyższym komforcie, w równym stopniu uwzględniając prawa ekonomii i natury.

 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >