Grzejnik elektryczny z termowentylatorem

Grzejnik elektryczny z termowentylatorem

Jesienią, kiedy dni stają się coraz chłodniejsze, do czasu rozpoczęcia sezonu grzewczego warto zainwestować w dodatkowe rozwiązania, dzięki którym można ogrzać pomieszczenia mieszkalne. Wnętrza potrzebują ciepła, więc zamiast zakładać kolejny sweter, lepiej zdecydować się na zakup grzejnika elektrycznego w postaci termowentylatora. Czytaj dalej

 

Termowentylatory posiadają niewielką moc – od 700 do 2000 W – więc najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o małej powierzchni.  Najbardziej popularne są wersje przenośne tych urządzeń. Ze względu na ich różnorodność, można dobrać te najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Na rynku są dostępne termowentylatory pionowe, płaskie, łazienkowe, do ogrzewania stóp i tak dalej. Wyposażone najczęściej w dwa pokrętła, z których jedno służy do regulacji intensywności nadmuchu, a drugie do regulacji temperatury powietrza dającego ciepło, mogą pracować z wyłączoną grzałką, pełniąc latem funkcję wentylatora.

 

Czytaj również: Jak powinny wyglądać przygotowania do sezonu zimowego?

 

Termowentylatory działają podobnie jak suszarki do włosów. Element grzejny, umieszczony wewnątrz urządzenia, rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury pod wpływem przepływu prądu. Powietrze, które przepływa przez urządzenie w wyniku działania śmigła, nagrzewa się i przez szczeliny wylotowe wydostaje się na zewnątrz, ocieplając wybrane miejsce - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, dystrybutora marki First Austria.

 


"Zaletą tych urządzeń jest nieduża cena, jednak ze względu na wykorzystanie jednego z droższych nośników energii, termowentylatory nie nadają się do pracy stałej. Lepiej używać tych urządzeń do momentu nagrzania pieca akumulacyjnego lub w okresie przejściowym - gdy ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej jest jeszcze niedostępne" - dodaje Szczepaniak.

 

Czytaj również: Grzejnik i suszarka w jednym czyli komfort w łazience

 

Termowentylatory mogą mieć różny design i funkcje, jednakże wszystkie powinny zapewniać przede wszystkim komfort użytkowania. Drobne z pozoru elementy konstrukcyjne znacznie ułatwiają ich eksploatację. Ze względu na niewielką wagę mogą być bez problemu przenoszone z miejsca na miejsce, Zdarza się, że niektóre modele są wyposażane w uchwyty, dzięki którym można je przestawić bez konieczności ich wyłączania. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość nawinięcia przewodu sieciowego  - kabel nie będzie się dzięki temu plątał. Z kolei przed awarią chroni zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki któremu w wyniku zbyt długiej eksploatacji urządzenie automatycznie się wyłącza. Istotna jest także funkcja przerwania pracy w przypadku przewrócenia termowentylatora, szczególnie przydatna, kiedy w domu są małe dzieci.

 

 

Gdy znaczenia nabierają przemyślane aranżacje wnętrz, poza walorami stricte estetycznymi, warto zwrócić uwagę na funkcjonalne elementy wyposażenia. Termowentylatory powinny stanowić integralny element wystroju pomieszczeń mieszkalnych - dzięki nim można ciepło pomyśleć o chłodach!

 

Źródło: Publicon / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 358

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >