Grzejniki dekoracyjne Purmo

Grzejniki dekoracyjne Purmo

Wybór grzejnika kuchennego jest zadaniem niełatwym, zwłaszcza gdy pomieszczenie to, jest niemal całkowicie zabudowane szafkami i sprzętem AGD. Trudno w nim znaleźć miejsce na dodatkowe urządzenie, a umieszczenie grzejnika w zalecanym miejscu pod oknem, często jest niewykonalne. Jakie rozwiązania najlepiej zastosować do ogrzania kuchni? Czytaj dalej


Zamknięta przestrzeń

Zaplanowanie ogrzewania w kuchni determinuje wielkość pomieszczenia, jego układ, jak i dostępność wolnego miejsca. Właściwie można w niej zastosować dowolny rodzaj ogrzewania. Ważne jest, by spełniło prawidłowo swoją funkcję, a przy tym nie ograniczało przestrzeni. Dlatego w zamkniętej kuchni, dobrym rozwiązaniem będzie zainstalowanie wodnego ogrzewania podłogowego. Jest ono całkowicie niewidoczne i nie zmniejsza dostępnej powierzchni. W kuchni, m.in. ze względu na gotowanie, jest zwykle cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach, dlatego możemy nastawić w niej niższą temperaturę podłogi. Pozwala to na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Gdy decydujemy się na montaż ogrzewania podłogowego w kuchni, należy pamiętać o prawidłowym zaprojektowaniu instalacji, z uwzględnieniem planu zabudowy kuchennej. Jest to ważne, gdyż miejsca, w których będą stały szafki i urządzenia AGD, należy ominąć podczas układania rur, by nie powodować ich podgrzewania.

W kuchni sprawdzą się także grzejniki dekoracyjne w wersji pionowej, które pozwolą na zaaranżowanie wolnej przestrzeni pomiędzy szafkami lub szafką a lodówką. Znakomitym wyborem będzie grzejnik z oferty Purmo – Faro V, który dostępny jest w szerokości już od 450 mm, co sprawia, że nie wymaga wiele wolnej przestrzeni na ścianie. Dodatkowo, profilowana płyta grzewcza tego urządzenia oraz szeroka gama kolorystyczna, ułatwiają dopasowanie go do każdej kuchni. „Grzejnik Faro V ociepli kuchnię podczas mroźnej zimy, a dodatkowo wzbogaci wnętrze. Dzięki walorom estetycznym, może być montowany w widocznych miejscach. Wyróżnia go elegancka stylistyka, którą podkreślają zaokrąglone obudowy boczne.” – mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, Kierownik działu grzejniki łazienkowe i dekoracyjne w firmie Rettig Heating. Grzejnik Faro produkowany jest także w wersji inox, z przednią płytą wykonaną ze stali nierdzewnej, dzięki czemu ma oryginalną stalową barwę. Urządzenie to doskonale pasuje do nowoczesnej kuchni, z urządzeniami AGD o takim samym wykończeniu. Sprawi, że jej wystrój będzie tworzył harmonijną całość.

Ciepłe połączenie

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej odchodzi się od projektowania kuchni będącej oddzielnym pomieszczeniem, na rzecz połączonej z salonem lub jadalnią. Jednak jej aranżacja jest znacznie trudniejsza, gdyż kuchnia taka pełni także funkcję reprezentacyjną. Jej styl musi pasować do wystroju pomieszczenia, z którym jest połączona. Dlatego też przy projektowaniu ogrzewania należy wziąć pod uwagę nie tylko moc cieplną grzejnika, dostosowaną odpowiednio do rozmiarów pomieszczenia, ale także jego estetykę. Doskonałym wyborem będą tu wspomniane grzejniki dekoracyjne z oferty Purmo w wersji pionowej, np. Kos i Faro czy grzejniki Narbonne, które świetnie wpasują się w estetykę wystroju. W kuchni, równie ciekawym rozwiązaniem będzie zamontowanie grzejników łazienkowych, które ze względu na funkcjonalność i estetyczny wygląd będą stanowiły atrakcyjne uzupełnienie wnętrza. „Do kuchni otwartej na salon lub jadalnię polecam wybór grzejnika łazienkowego Mauritius, który, dzięki swej konstrukcji, znakomicie sprawdzi się w roli ażurowej ścianki działowej. Dodatkowo, wyposażony w grzałkę elektryczną, posłuży poza sezonem jako funkcjonalna suszarka.” – mówi Małgorzata Kerntoopf-Zalewska. Grzejnik ten jest szczególnie polecany do montażu w dużych pomieszczeniach ze względu na swoją znaczną moc cieplną w stosunku do wielkości. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu podwójnych rzędów kolektorów poziomych.

Innym rozwiązaniem grzewczym, które można zastosować w kuchni jest Ratea, z oferty grzejników drabinkowych marki Purmo. Urządzenie to, dzięki lekkiej konstrukcji stanie się delikatnym dodatkiem do wystroju wnętrza. Ponadto, pionowe kolektory umieszczone z jednej strony grzejnika, dają możliwość łatwego zawieszenia, np. ściereczki. Ratea jest więc funkcjonalnym urządzeniem, którego oryginalny wygląd sprawia, że jest doskonałą ozdobą każdego wnętrza.

Wybór grzejnika jest zadaniem trudnym, zwłaszcza jeśli chcemy pogodzić jego funkcjonalność z wykorzystaniem wolnej przestrzeni oraz z zachowaniem estetycznego wykończenia wnętrza. Dlatego jest to wyzwanie dla profesjonalisty, który nie tylko doradzi w wyborze urządzenia, ale i fachowo podłączy je do instalacji grzewczej. Producent ogrzewania marki Purmo, poleca swoich instalatorów, których dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.purmo.com.

Źródło: budnet.pl
Autor: PEGASUS PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16716 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >