Idealna hydroizolacja sprawdzi się nawet w zamku!

Idealna hydroizolacja sprawdzi się nawet w zamku!

Potężny zamek w Malborku oparł się wielu najazdom i oblężeniom, lecz wrogiem nieustannie go nękającym, dla którego grube mury nie były żadną przeszkodą, okazał się nie człowiek, a… wilgoć. Z odsieczą przyszła jedna firma z profesjonalnymi produktami do hydroizolacji. Czytaj dalej

 

Polem bitwy, na którym miała stoczyć się ostateczna walka, okazał się pas zieleni na terenie Muzeum Zamku w Malborku, pod którym znajdują się kasy biletowe. 440m2 powierzchni wymagały skutecznej izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej. Konieczne było również utworzenie efektywnej bariery blokującej przebijanie się korzeni. Prace przeprowadziła działająca od 1997 roku firma KAMARO z Sopotu, generalny wykonawca wytypowany w ramach przetargu przez inwestora, Muzeum Zamku w Malborku.

 

Czytaj również: Nowy sposób na wilgoć w mieszkaniu

 

Na każdym etapie realizacji inwestycji, fachowym wykonawcom towarzyszył doradca techniczny IZOLMAT, Michał Jaworski, który m.in. polecił zestaw produktów tworzących ekologiczny system dachu zielonego. Wśród wytypowanych materiałów znalazł się impregnat asfaltowy IZOLPLAST, podkładowa zgrzewalna papa asfaltowa IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 i papa asfaltowa zgrzewalna odporna na przerost korzeni roślin IZOLMAT PLAN zielony dach PYE PV250 S5,0. 

 

 

- Inwestor oczekiwał skutecznej izolacji, która  podobnie jak zamek, przetrwa próbę czasu. Nie było mowy o żadnym kompromisie, między innymi dlatego zdecydowano się na 5 milimetrową papę  odporną na przerost korzeni roślin. – mówi Michał Jaworski. – Mając doświadczenie w nietypowych i wymagających realizacjach, znaleźliśmy dla dawnej siedziby Krzyżaków odpowiednią „tarczę” chroniącą przed wilgocią.   

 

Czytaj również: Nowa ochrona przed negatywnym działaniem wody

 

IZOLPLAST jest środkiem gruntującym stosowanym pod hydroizolacje z wykorzystaniem pap w garażach, piwnicach, halach magazynowych i przemysłowych. Polecany jest do wykonywania poziomych i pionowych izolacji przeciwwilgociowych fundamentów oraz do renowacji i konserwacji pokryć dachowych na bazie asfaltu, betonu czy cementu. Może być również stosowany w bezpośrednim kontakcie ze styropianem i polistyrenem ekstrudowanym. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami roboczymi i użytkowymi. Daje się łatwo rozprowadzać za pomocą pędzla, szczotki lub szpachli, nie spływa z pochyłych powierzchni (nawet w temperaturze +100˚C).

 

 

Doskonale przylega do powierzchni pionowych, jest elastyczny i odporny na zmienne i ekstremalne warunki atmosferyczne. Drugi z zastosowanych produktów – podkładowa zgrzewalna papa asfaltowa IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 polecany jest do izolacji dachów jako pierwsza warstwa, a także do zabezpieczania balkonów, tarasów i fundamentów. Dzięki zastosowaniu mocnej osnowy z włókniny poliestrowej, charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością i rozciągliwością.

 

Czytaj również: Izolacja przeciwwilgociowa w Domu Zeroenergetycznym

 

Może być stosowany do mocowania mechanicznego. Zaś IZOLMAT PLAN zielony dach PYE PV250 S5,0 to papa asfaltowa zgrzewalna odporna na przerost korzeni roślin, wysokomodyfikowana, wyprodukowana na bazie osnowy poliestrowej. Stosowana na dachach zielonych jako druga warstwa uszczelniająca i blokująca przerost korzeni, charakteryzuje się wzmocnioną trwałością uszczelnienia ze względu na grubość (z warstwą podkładową wynoszącą 8 mm).

Źródło: Telma agency / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 391

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >