Dachówki ceramiczne RuppCeramika - przegląd, oferta

Dachówki ceramiczne RuppCeramika - przegląd, oferta

Oferta RuppCeramika to bogaty pod względem kształtu i kolorystyki zestaw dachówek ceramicznych, pozwalający stworzyć wiele wariantów aranżacji dachu w różnych stylach. System dachowy RuppCeramika obejmuje ponadto szereg dachówek kształtowych i akcesoriów dachowych. W efekcie ponad 1000 elementów tworzy najbardziej dopracowany system dachowy na rynku, dający gwarancję trwałości, właściwego funkcjonowania i wysokiej estetyki. Czytaj dalej

RuppCeramika oferuje sześć modeli dachówek w wielu kolorach. Tak szeroki wybór pozwala na dobranie odpowiedniej dachówki do odmiennych stylów i kształtów dachów, a także różnych możliwości finansowych nabywców. Produkty podzielone są na programy klasyczny i ekskluzywny. Do programu klasycznego należą modele Sirius i Mars. Dachówki oferowane są w kolorach czerwieni ceglanej, czerwieni miedzianej, jasnego i ciemnego brązu oraz antracytu, a swoją barwę uzyskuje dzięki procesowi angobowania.

Program ekskluzywny obejmuje dachówki Achat 12, Rubin, Smaragd i Opal, produkowane w Niemczech. Dachówki te pokrywane są specjalnymi angobami kwarcowymi, których powierzchnia jest bardziej błyszcząca niż w przypadku tradycyjnych powłok. Wyróżniają się także bogactwem wyjątkowych kolorów. Stylistyka dachówek RuppCeramika została dostrzeżona m.in. przez jury Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w 2002, 2003 i 2004 roku, kiedy modele marki RuppCeramika – Sirius, Mars oraz Smaragd zostały uhonorowane znakiem „Produkt Przyjazny Architekturze”.

 

Czytaj również: Betonową czy ceramiczną – jaką dachówkę wybrać?


Modele te do dziś cieszą się doskonałą opinią wśród dekarzy i architektów. W asortymencie marki znajdują się również nieceramiczne elementy systemowe, składające się na kompletny system dachowy. Umożliwiają one wykonanie najbardziej skomplikowanych dachów. Są to elementy zarówno uzupełniające ofertę konkretnych modeli i kolorów dachówek, jak np. dachówka przeciwśniegowa, dachówka pod stopień lub ławę kominiarską, jak również elementy uniwersalne – różnego rodzaju taśmy uszczelniające kalenicę, grzbiety, styki ze ścianą lub kominem, folie dachowe, kosze dachowe, klamry do gąsiorów i dachówek, płotki przeciwśniegowe czy ławy kominiarskie. RuppCeramika oferuje także bogaty zestaw ręcznie wyrabianych ceramicznych ozdób dachowych.

 

Ruppceramika wprowadziła nową wersję znanej na rynku dachówki Sirius. Model o nazwie Sirius 13 ma większy rozmiar i jest lżejszy od swego poprzednika, dzięki czemu zmniejsza się ciężar całego dachu. Udoskonalona technologia pozwoliła także uzyskać większą szczelność i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Technolodzy udoskonalili bardzo popularny na rynku model dachówki Sirius. Nowa wersja została „odchudzona” i powiększona. Zmienił się także kształt dachówki. Zastosowanie nowego modelu Sirius 13 pozwala na znaczne zmniejszenie ciężaru pokrycia oraz kosztów inwestycji. Mniejszy ciężar umożliwia zastosowanie nowej dachówki Sirius 13 nawet na remontowanych budynkach. Dachówka Sirius 13 jest większa, dzięki czemu do ułożenia dachu potrzeba mniejszej ilości materiału. Takie rozwiązanie dodatkowo ułatwia prace dekarskie oraz skraca czas wykonania dachu. Do innowacji należy także zaliczyć udoskonalone boczne i górne zamki. Zmiana zaowocowała wyraźnie zwiększoną szczelnością dachu, pozwalającą na układanie dachówki Sirius 13 na dachach o małym nachyleniu. Dachówka może być bez przeszkód wykorzystana na dachach o przeróżnych kształtach i w różnych stylach architektonicznych, przy zachowaniu wszystkich istotnych parametrów technicznych.

 

Opracowano także nowy wygląd dachówki Sirius 13, lekko zaokrąglone kształty i wygładzone krawędzie tworzą na dachu efekt łagodnej fali. W trosce o wysoką estetykę produktów w dwóch wersjach kolorystycznych dachówki Sirius 13 (ciemny brąz oraz antracyt) zastosowano innowacyjny na rynku sposób barwienia w masie. Technologia ta polega na precyzyjnym zabarwieniu masy glinianej, dzięki czemu pokrycie dachowe zachowuje intensywną kolorystykę przez wiele lat. Barwienie w masie sprawia, że miejsca cięć powstałe podczas obróbki dekarskiej np. podczas docinania dachówek przy koszach - nie wymagają dodatkowych prac. Krawędzie przyciętych dachówek mają tę samą barwę, co pozostała płaszczyzna dachówki. Precyzyjny dobór surowców oraz odpowiednia technologia produkcji sprawiły, że Sirius 13 jest jeszcze bardziej odporny na działanie mrozu, ognia, promieni UV i zmiennych warunków atmosferycznych.

 

Czytaj również: Klasyczne dachówki ceramiczne w nowoczesnej odsłonie


Źródło: RuppCeramika / budnet.pl
Autor: RuppCeramika/budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 86

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >