Drzwi otwierane niestandardowo

Drzwi otwierane niestandardowo

Drzwi dają poczucie bezpieczeństwa. Pomagają oddzielić strefy wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi od tych, w których potrzebujemy więcej intymności. Tradycyjnie otwierane zabierają sporo miejsca, dlatego przy małym metrażu warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach. Czytaj dalej

 

Drzwi łamane

To stosunkowo nowa propozycja dla osób urządzających mieszkania. W przeciwieństwie do drzwi tradycyjnych oraz systemów przesuwnych naściennych, ich otwieranie nie wymaga wolnej ściany w sąsiedztwie. - To prawdziwa innowacja w funkcjonalnym i estetycznym wymiarze urządzania wnętrz. Stanowią połączenie ergonomii, wygody, ale też interesującego designu- mówi Adam Hucz z Invado.

 

Czytaj również: Drzwi oddzielające pomieszczenia

 

Na czym to polega?

Drzwi łamane składają się z dwóch symetrycznych części połączonych na górze i na dole zawiasami. – Są to specjalne zawiasy sprężynowe, umożliwiające utrzymanie ich we wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Skrzydła łamane występują w szerokościach od 60 do 90 cm.  – Produkujemy je w okleinie enduro oraz eco – fornirze, w sumie w 19 kolorach, między innymi popularnych bieli i szarości, w kolorze dębu szarego, coimbry i cedru- wylicza A. Hucz. Dodatkowo, od tego roku, Invado, oprócz drzwi łamanych pełnych, wprowadziło drzwi łamane przeszklone. Dzięki temu każdy bez trudu dopasuje je do swojego wnętrza.

 

 

Pomimo obaw niektórych, drzwi łamane mają też całkiem niezłe właściwości akustyczne. A wszystko dzięki konstrukcji, która oparta jest na ramie z MDF-u lub z półfabrykatów z drewna iglastego, klejonego warstwowo o grubości 33 mm. Ramę drzwi wypełnia karton komórkowy typu „plaster miodu”. Na zewnątrz , po obu stronach skrzydła, znajduje się okładzina wykonana z płyty  HDF o grubości 3 mm.

 

 

Drzwi przesuwne

W niewielkich mieszkaniach, które są prawdziwym wyzwaniem  aranżacyjnym, dobrze sprawdzają się także drzwi przesuwne. Tu mamy dwa rozwiązania. System naścienny, który polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. Należy jednak pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte, zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już wykorzystać do celów aranżacyjnych.

 

 

Drugą opcją montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy wykorzystać do aranżacji. - W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę - zaznacza Adam Hucz z Invado. - Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki.

 

Czytaj również: Drzwi odporne na wszystko

 

Drzwi łamane oraz przesuwne stanowią idealne rozwiązanie również w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować.  Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, trzeba szczególnie postarać się, by estetyka szła w parze z komfortem. Na szczęście, ograniczona przestrzeń nie oznacza limitu dla wyobraźni i stylu.

 

 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >