Ile czasu może pracować maszyna do cięcia wodą?

Ile czasu może pracować maszyna do cięcia wodą?

1000 godzin – tyle czasu bez przeglądu może pracować pompa korbowodowa EnduroMAX, w którą swoje maszyny do cięcie wodą wyposaża amerykańska korporacja OMAX. Teraz – co warto dodać, EnduroMAX znajduje się w standardowym wyposażeniu amerykańskich waterjetów.

 

Co daje ta nowoczesna pompa korbowodowa? Przede wszystkim dłuższy okres pracy maszyny bez przeglądu i zdecydowanie większa szybkość samego cięcia. EnduroMAX to nowoczesna pompa korbowodowa, którą w 2010 r. wprowadziła do produkcji korporacja OMAX – uznany na całym świecie konstruktor i producent maszyn do cięcia wodą. Od kwietnia br. nowoczesna pompa jest standardowo instalowana w każdy waterjecie korporacji OMAX. Oznacza to, że teraz kupując waterjeta OMAX, otrzymujesz od razu maszynę wyposażoną w EnduroMAX. Dlaczego ta pompa jest taka wyjątkowa ? Dlaczego dzięki niej, waterjety OMAX zyskały niesamowitą przewagę nad konkurencją ?

 

Czytaj również: Co należy wiedzieć przed zakupem maszyny do cięcia wodą?

 

Dwa razy dłużej i szybciej

Porównując poprzednie pompy korbowodowe z EnduroMAX zdecydowanie przewagę stanowi nowy wynalazek korporacji OMAX z USA. Żaden inny waterjet nie będzie w stanie pracować tak szybko i wydajnie, jak maszyny OMAX. Przy zastosowaniu nowej pompy można bowiem maksymalnie zwiększyć jej pracę nawet do 1000 godzin pomiędzy wymaganymi pracami konserwatorskimi. EnduroMAX bez problemów wykonuje pracę przy 4 100 bar.

 

 

Nowości w EnduroMAX

 Zastosowaną nowością w pompie EnduroMAX, zwiększającą jej czas pracy jest system uszczelnień. Uszczelnienia są elementem pompy, które zużywają się najszybciej, przez co zwiększa się częstotliwość napraw pompy. Ulepszając system uszczelnień, zwiększona została żywotność pracy EnduroMAX, i tym samym zredukowany czas konserwacji. Konstruując nową pompę, OMAX miał na celu zwiększenie możliwości jej pracy. EnduroMAX osiąga prawie 90 % swojej wydajności, w porównaniu do pompy wzmacniaczowej, która osiąga 60-70 %. Poza tym, nowa pompa dostarcza głowicy większej mocy, przy mniejszym zużyciu prądu.

 

Czytaj również: Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

 

W skład pompy EnduroMAX wchodzą niezależne cylindry, zamiast zestawu w stylu „manifold wet-end”, co pozwala na naprawę każdego z cylindra osobno, bez potrzeby naprawy całego zestawu. Wprowadzając na rynek pompę Enduro MAX, OMAX zwiększył długość pracy pompy poprzez wykorzystanie zupełnie nowych, istotnych komponentów ultra wysokiego ciśnienia (UHP).

 

- "W naszym przemyśle, technologia nigdy nie stoi w miejscu. Wciąż na nowo udoskonalamy elementy naszych urządzeń. Jednym z takich elementów są pompy" – mówi Przemysław Prajsnar, prezes zarządu OMAX POLAND w Elblągu. – "To co wyróżnia OMAX spośród innych firm z branży waterjet, to fakt, iż technologia, nad którą pracujemy stosowana jest standardowo we wszystkich maszynach OMAX."

 

 

EnduroMAX – maksymalne oszczędności

Przede wszystkim nowa pompa OMAX zapewnia duże oszczędności dla firm, które w produkcji wykorzystują technologię cięcia wodą. Otóż dzięki pompie EnduroMAX waterjet OMAX będzie mógł pracować dwa razy dłużej bez potrzeby wykonania przeglądu pompy przez serwisantów. To zaś powoduje wydłużenie efektywnego czasu pracy urządzenia i oszczędności w postaci rzadszych prac serwisowych pompy.

 

 

- "Nowa pompa korbowodowa zapewnia jeszcze szybsze cięcie materiałów niż dotychczas. Dzięki temu możemy ciąć nawet o 70 proc. szybciej niż pozwalają na to pompy wzmacniaczowe" – zapewnia Przemysław Prajsnar, prezes zarządu OMAX POLAND. -  EnduroMAX przewyższa szybkością o 30 proc. również poprzednie pompy korporacji OMAX.

 

Decydując się na zakup maszyny do cięcia wodą, warto zastanowić się nad szybkością zwrotu inwestycji. Na to wpływ będzie miała zaś szybkość pracy naszego waterjeta. Obecnie na rynku nie ma szybszego rozwiązania, niż maszyny OMAX wyposażone w pompy korbowodowe EnduroMAX.

 

Źródło: Jet System / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18070 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 744

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >