Jak uzyskać więcej światła w domu? Szklane drzwi przesuwne

Jak uzyskać więcej światła w domu? Szklane drzwi przesuwne

Duże przeszklenia dodają budynkowi lekkości, poprawiają jego właściwości termiczne i pomagają doświetlić wnętrze. Nie dziwi więc, że coraz częściej we własnych domach montujemy nie tylko duże okna, ale także eleganckie i funkcjonalne drzwi przesuwne. Czytaj dalej

Firma OknoPlus, w odpowiedzi na ten trend, wprowadziła do swojej oferty różne warianty drzwi przesuwnych, które spełnią standardy nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Propozycja 1 – olbrzymie suwanki z niskim progiem

Pierwszy typ tzw. „suwanek” z oferty firmy OknoPlus to drzwi wyposażone w okucie podnośno-przesuwne. Decydując się na takie rozwiązanie, dostajemy możliwość przesuwania skrzydeł w jednej płaszczyźnie, Samo skrzydło drzwiowe, podczas przesuwania, jest lekko uniesione, co ogranicza tarcie pomiędzy progiem a uszczelkami. Drzwi podnośno-przesuwnych z oferty OknoPlus, zwane również odstawno-przesuwnymi, wyposażone są w niski próg, dzięki czemu wyjście na taras czy balkon nie będzie wiązało się z koniecznością pokonywania wysokiej przeszkody. Co więcej – taki typ suwanki pozwala na wykonanie w jednej ramie konstrukcji o szerokości nawet do 6mb.

 

Propozycja 2 – suwanki z funkcją wspomaganie w obsłudze

Drugim wariantem drzwi przesuwnych, które proponuje nam firma OknoPlus, to drzwi z okuciem uchylno-przesuwnym. Umożliwiają one nie tylko łatwe otwieranie oraz zamykanie, ale i uchylanie skrzydła okiennego, dzięki czemu zyskujemy możliwość komfortowego wietrzenia. Dodatkowo, dla zwiększenia wygody użytkowania, tego typu drzwi możemy wyposażyć w tzw. sterowanie w klamce. Dzięki tej opcji nawet dziecko poradzi sobie z dużymi i ciężkimi suwankami – nie będzie miało ono problemu z rozsunięciem czy zasunięciem skrzydła. Rozwiązanie to jest zalecane w przypadku zastosowania bardzo ciężkich, potrójnych pakietów szybowych. Kolejną cechą charakterystyczną drzwi uchylno-przesuwnych jest wysoki próg, który jest równy wysokości ramy okiennej. Warto zaznaczyć, że decydując się na drzwi firmy OknoPlus można wyposażyć je w takie okucia uchylno-przesuwne, które są niezwykle uniwersalne i nie wymagają stosowania nakładek na profile, a przy tym wyróżniają je płaskie osłony wózków i dopasowane kolorystycznie do klamek zaślepki o eleganckim i nowoczesnym kształcie.

 

Drzwi przesuwne – dlaczego warto?

Nie sposób wymienić wszystkich zalet drzwi przesuwnych z oferty firmy OknoPlus. Przede wszystkim są one doskonałym sposobem na płynne połączenie tarasu, balkonu czy werandy z wnętrzem domu, a także na rozświetlenie pomieszczeń. Duże, przeszklenia to również sposób na poprawę komfortu termicznego budynku – w końcu nie od dziś wiadomo, że im większy udział procentowy szyby w oknie czy drzwiach, tym lepszy współczynnik przenikalności cieplnej całej konstrukcji. Co więcej, nowoczesne suwanki firmy OknoPlus są proste i ciche w obsłudze, bardzo eleganckie, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Dzięki możliwości wyposażenia ich w grzybki antywłamaniowe i wzmocnione szyby, są one również bezpieczne.

Drzwi przesuwne powoli stają się nieodłącznym elementem każdego projektu domku jednorodzinnego. I słusznie, bo nie sposób przejść obojętnie wobec szerokiego wachlarza ich zalet. Wystarczy tylko wybrać z oferty firmy OknoPlus taki wariant suwanki, który najbardziej nam odpowiada i cieszyć się jasnym, ciepłym i zalanym słońcem domem.

Przykłady:

Drzwi uchylno – przesuwne DUO PORT
Szer. 2900mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  24mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau,

Drzwi uchylno – przesuwne DUO PORT
Szer. 2900mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  24mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau ze sterowaniem /wspomaganiem/ w klamce

Drzwi podnoszono – przesuwne /HST/
Szer. 4500mm x Wys. 2300mm
Kolor obustronny Montana
Pakiet szybowy:  28mm, u=1,0 W/m2K
Okucie Hautau , próg niski

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 890

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >