Korozja surowców budowlanych

Korozja surowców budowlanych

Korozja to powszechne zjawisko w budownictwie i przemyśle. Nie dość, że generuje ogromne straty materialne i środowiskowe, to może również doprowadzić do katastrofy budowlanej. Czytaj dalej

 

Co warto wiedzieć o korozji?

 

1. Korozja nie dotyczy tylko metali

Poza metalami zjawisko korozji dotyka również beton, żelbeton, drewno, a także szkło i tworzywa sztuczne. Metale są zaś szczególnie narażone na jej niszczący wpływ. Nieodłącznym i jednym z najbardziej niebezpiecznych efektów korozji jest obniżenie wytrzymałości zastosowanego surowca.

 

2. Korozję powodują warunki atmosferyczne

Za korozję w głównej mierze odpowiadają warunki atmosferyczne, zwłaszcza deszcz, śnieg i wiatr. Dlatego obiekty narażone na szczególne natężenie wymienionych czynników, powinny być cyklicznie kontrolowane pod kątem występowania niepożądanych zjawisk. Najbardziej narażone na korozję są obiekty znajdujące się w pobliżu zbiorników morskich, gdzie wilgotność oraz stężenie soli w powietrzu są największe. 

3. Zabezpieczenie tylko w odpowiednim czasie

Sprawdzonym zabezpieczeniem przed korozją są powłoki malarskie odporne na czynniki zewnętrzne. Kluczowy jest czas kiedy proces zabezpieczania materiału ma miejsce. Większość systemów malarskich może być stosowanych gdy wilgotność względna powietrza jest niższa niż 85%, natomiast minimalna temperatura podłoża powinna być wyższa od -5oC.

 


4. Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na korozję

Kwestię technologii i typu materiałów lub też grubości powłok malarskich dobiera się na podstawie określonego środowiska korozyjności. Najważniejszą rolę w przypadku zabezpieczeń antykorozyjnych odgrywa odpowiedni dobór technologii oraz właściwe przygotowanie podłoża pod aplikację. Do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie.


 

5. Zatrudniaj specjalistów

Producenci materiałów antykorozyjnych przeprowadzają cykliczne szkolenia zakończone egzaminem i certyfikatem potwierdzającym wiedzę oraz umiejętność aplikacji konkretnych systemów malarskich. Specjalista nie tylko wie jaką zastosować technologię, by była efektywna, ale również potrafi ją w prawidłowy sposób wdrożyć.


 

 

O PROSPECT GROUP


Prospect Group to firma realizująca różnego typu prace na wysokościach z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu alpinistycznego na terenie całej Polski. W skład grupy wchodzą trzy firmy: Prospect, Prospect Safe Systems oraz Prospect Multimedia. Pracownicy Prospect Group posiadają wymagane polskim prawem badania lekarskie i szkolenia uprawniające do pracy na wysokościach, a także szereg innych uprawnień niezbędnych do profesjonalnej realizacji usług alpinistycznych, a firma posiada zaplecze sprzętowe umożliwiające pracę w najcięższych warunkach.


Prospect specjalizuje się w: odśnieżaniu i stałym pomiarze obciążeń statycznych na dachach; naprawie pokryć dachowych; przeglądach technicznych; zabezpieczeniach antykorozyjnych i remontach konstrukcji stalowych i betonowych; ekspertyzach technicznych kominów, wież GSM oraz masztów; malowaniu hal, fabryk, estakad, silosów; malowaniu ostrzegawczym wież GSM oraz kominów i malowaniu ogniochronnym.


Prospect Safe Systems zajmuje się głównie sprzedażą i przeglądami technicznymi systemów zabezpieczających przed upadkiem.


Prospect Multimedia zajmuje się przede wszystkim montażem reklam wielkoformatowych oraz produkcją materiałów reklamowych.


 

Źródło: unicornmedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18040 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 1019

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >