Maksymalne ułatwienie doboru okien i drzwi

Maksymalne ułatwienie doboru okien i drzwi

Internorm wprowadza nowe katalogi produktów. Skomponowane są według odmiennych niż dotychczas zasad. Ich celem jest maksymalne ułatwienie doboru okien i drzwi w oparciu o preferowany styl budynku. Czytaj dalej

 

To jak mieszkamy wyraża kim jesteśmy

Nowe katalogi Internorm mają na celu zaprezentowanie okien i drzwi, tak aby dopasować je do gustu i osobowości mieszkańców budynków. Wymarzony dom to nie tylko bryła i aranżacja wnętrz, ale także akcenty architektoniczne, z których okna i drzwi są jednymi z najistotniejszych. Katalogi zostały skonstruowane w taki sposób, aby wiedząc jakim typem człowieka się jest, dopasować odpowiednie okna i drzwi. 

 

- "W zależności od osobowości ludzie chcą mieszkać tradycyjnie lub bardzo nowocześnie. Ale styl bardzo nowoczesny lub bardzo tradycyjny nie odpowiada każdemu. Wielu ludzi chciałoby czegoś pomiędzy i z myślą o nich powstał trzeci styl, dostępny w dwóch odmianach, będący przejściem między stylem nowoczesnym a tradycyjnym." – mówił Andreas Haug z pracowni Phoenix Design, współpracującej z Internorm

 

Czytaj również: Okna drewniane wracają do łask

 

Studio – dla nowoczesnych indywidualistów

W efekcie katalog podzielony jest na trzy części. Pierwsza z nich zawiera najbardziej nowoczesny styl -  „studio”. Dominują w nim proste formy i minimalizm. 

 

- "Styl ten jest dopasowany do indywidualistów. Okna są proste i oszczędne i formie. W tym stylu można je całkowicie wbudować w ścianę, tak, by tylko szyba była widoczna. Większość okien „studio” to modele zlicowane – skrzydło i rama to jedna płaszczyzna, drzwi zaś to płaskie powierzchnie, ukryte zawiasy i płaskie zamki. Efektem jest minimalistyczna i modernistyczna forma" - mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.

 

Czytaj również: Jak mają się okucia okienne do energooszczędności?


Linia „studio” podkreśla ekskluzywność stylu życia i nieruchomości. Możliwość zastosowania różnych faktur i kolorów ram pozwala na interesujące rozmieszczenia architektonicznych akcentów.  Od wewnętrznej strony minimalizm daje olbrzymią wolność w interpretacji wnętrza.

 

 

Home – w domu najlepiej

Styl „home” łączy piękno przestrzeni mieszkalnej z harmonijną atmosferą. Został stworzony z myślą o ludziach, którzy chcą stworzyć wymarzony dom i zrealizować dotyczące go pomysły. Styl ten stanowi przejście pomiędzy nowoczesnością a tradycją. Jest skierowany do osób, które nie lubią skrajności. Dlatego przygotowano go w dwóch wariantach – bardziej nowoczesny „home pure” i w większym stopniu nawiązujący do tradycji – „home soft”. 

 

- "Home pure opiera się na prostych formach, stawia na rozświetlone pomieszczenia, lecz nie tak surowe i proste jak w przypadku studio. Jest bardziej rodzinny. Home soft natomiast tworzy już przytulną atmosferę i oferuje wiele możliwości aranżacji bardziej tradycyjnej" – mówi przedstawiciel Internorm.

 

Czytaj również: Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem?


Ambiente – idealne dla tradycjonalistów

Styl ambiente to tradycyjne i klasyczne wzornictwo okien, nawiązujące do secesji i klasycyzmu. Są idealne zarówno do tradycyjnych, klasycznych domów, gdzie, pomimo zaawansowania technologicznego, wyglądem wpisują się w atmosferę budynku oraz do eleganckich, stylizowanych rezydencji. 

 

- "Tradycyjny charakter ambiente podkreślają szprosy w oknach i przeszklenia w drzwiach. Klamki i inne elementy wykończeniowe pozwalają osiągnąć daleko posunięty stopień indywidualizacji. Okna ambiente dostępne są dodatkowo w dwóch liniach Softline o zaokrąglonym kształcie oraz Premium o kształcie wklęsło-wypukłym" – tłumaczy Karol Niespodziewański.

 

 

Krok po kroku do wymarzonego domu

Katalog został skonstruowany według genialnego w swej prostocie schematu. Przeglądający katalog wybiera odpowiadającą mu główną linie stylistyczną – studio, home lub ambiente. Następnie w obrębie danego stylu wybiera interesujący go wygląd zewnętrzny i wewnętrzny oraz dobiera dodatki. Dopiero, gdy już wie, jak mają wyglądać jego wymarzone okna i drzwi, proponowane są konkretne modele okien spełniające jego wymagania. Wszystko intuicyjne i proste. 

 

- "Oferta indywidualizacji naszych produktów jest tak duża, że potrzebowaliśmy rozwiązania, które umożliwiałyby sprawną i przejrzystą prezentacją okien i drzwi. Okazało się, że rozwiązania architektoniczne świetnie sprawdzają się w tej roli" – mówi przedstawiciel Internorm.

 

Czytaj również: Roletki międzyszybowe zasilane bateriami słonecznymi


Innowacje technologiczne

Nowy katalog to nie tylko nowa koncepcja prezentacji okien ale również najnowsze technologiczne osiągnięcia inżynierskie Internorm. Do sprzedaży trafiają okna, w których zastosowano nowe technologie I-tec: „I-tec Ryglowanie”; „I-tec – Zacienienie”; „I-tec – Wentylacja” oraz „I-tec- Oszklenie”. 

 

-„I-tec Ryglowanie” to prawdziwa technologiczna rewolucja. Od lat w oknach Internorm standardowo w oknach Internorm zawiasy są ukryte. Teraz zasada umieszczania widocznych elementów technicznych tylko tam, gdzie to niezbędne dotyczy także wrębu okna. Nowy system okuć nie wymaga żadnych widocznych elementów w ościeżnicy – mówi Karol Niespodziewański.

 

 

„I-tec Wentylacja” to wbudowany w ramę okna wywietrznik zapewniający świeże powietrze i oszczędność energii. Innowacja polega na wyposażeniu wywietrznika w wymiennik ciepła pozwalający odzyskać nawet 86% ciepła, co w połączeniu z niezwykle ciepłymi oknami, minimalizuje straty energii.

 

„I-tec Zacienienie” to niezależna żaluzja fotowoltaiczna. Okna zespolone Internorm można wyposażyć w żaluzję z napędem elektrycznym, która nie wymaga zewnętrznego zasilania. Energia wytwarzana jest przez zintegrowany w oknie moduł fotowoltaiczny. Energia gromadzona jest w akumulatorze, nawet rozproszone światło dzienne zapewnia jego naładowanie. 

 

-„I-tec Oszklenie” to rozwinięcie znane, unikalnej technologii Fix-O-Round, polegającej na przyklejaniu szyby do okna na całej długości profilu. Dzięki temu okno jest bardziej stabilne, bezpieczniejsze i cieplejsze – dodaje przedstawiciel Internorm.


 

Nowoczesne produkty – nowoczesny katalog

Informacje, które znajdują się w katalogu zostały pogrupowane w intuicyjny i praktyczny sposób. Szczególnie praktyczne są zestawienia wszystkich okien danego stylu, które umożliwiają łatwe porównanie produktów.

 

- "Warto też zaznaczyć, że idziemy z duchem czasu. W katalogach można znaleźć QR kody, które odsyłają do informacji on-line. Ponadto w najbliższym czasie będziemy wykorzystywać sprzęt Apple do efektywnego prezentowania produktów w salonach" – podsumowuje Karol Niespodziewański.

 

Źródło: Times Square Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • hala namiotowa Liczba postów: 31 Grupa: Firmy budow... Według mnie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań wysokiej jakości hali namiotowej zarówno w przypadku zakupu i wynajmu to jak najbardziej mogę polecić Wam do s...
  • Wynajem sprzętu Liczba postów: 47 Grupa: Moja budowa Wysokiej jakości agregaty które działają niezawodnie znajdziesz w ofercie firmy https://www.agregaty.pl/ Zajmują się oni nie tylko ich wypożyczaniem ale również...
  • Praca Liczba postów: 60 Grupa: Firmy budow... Po jakim czasie udało Wam się znaleźć wymarzone stanowisko?
  • magazyn Liczba postów: 530 Grupa: Firmy budow... Wózki paletowe to urządzenia, które ułatwiają i przyśpieszają pracę pracowników magazynu. Aby wybrać idealny paleciak, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów:...
  • Termoizolacja budynku Liczba postów: 61 Grupa: Budowa i re... Moim zdaniem na dobrej izolacji budynku naprawdę nie warto oszczędzać, ponieważ ma być to coś solidnego i trwałego na lata, co do samych materiałów: wybieracie....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >