Nowoczesna minikoparka

Nowoczesna minikoparka

Wymiana studzienek, budowa kanalizacji i studni kablowych - minikoparka gąsienicowa jest zaprojektowana idealnie do realizacji gminnych projektów inwestycyjnych. Przy jednym takim projekcie pracuje w podwarszawskim Otwocku.

 

Jarosław Grudziński, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych „Jartel” z podwarszawskiego Józefowa poważnie rozważał zakup kolejnej minikoparki gąsienicowej. Szukał takiej, która dzięki swojej kompaktowości oraz stabilnej, odpornej na odkształcenia konstrukcji będzie w stanie pomagać przy wykonywaniu niewielkich prac, głównie przy układaniu światłowodów w miejscowościach, położonych w bliskim sąsiedztwie stolicy.

 

„Jartel” od dwudziestu dwóch lat zajmuje się pracami telekomunikacyjno-instalacyjnymi w zakresie między innymi: budowy kanalizacji teletechnicznej, budowy sieci miedzianych, światłowodowych i komputerowych oraz przebudowy i budowy infrastruktury telekomunikacyjnej na potrzeby inwestycji drogowych i deweloperskich. W 2012 r. firma zrealizowała ponad 120 przyłączy wodno-kanalizacyjnych na terenie Józefowa i w gminach sąsiednich, między innymi w Otwocku, gdzie dziś pracuje koparka Terex TC16.

 

Czytaj również: Wielofunkcyjne urządzenie z możliwością szybkiej zmiany osprzętu

 

Przestronna kabina, drzwi z obu stron

Maszyna pomaga obecnie przy gminnej inwestycji, polegającej na demontażu studni SK2, wymianie studzienek z większych na mniejsze, budowie kanalizacji  kablowej, studni kablowych i szafy teletechnicznej ONU, co pozwoli na korzystanie w miasteczku z szybkiego internetu.

 

„Specjalizujemy się w inwestycjach, trwających krótko, ale wymagających dużej precyzji. Dlatego wybraliśmy minikoparkę Terexa, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jest nieduża, zwrotna i efektywna, jeżeli chodzi o zużycie paliwa - mówi Grudziński.

 

Grudziński korzystał wcześniej z maszyny konkurencyjnej firmy, ale potrzebował nowej, wytrzymałej koparki, która pozwoliłaby mu na realizację inwestycji w stosunkowo krótkim czasie. Nawiązał kontakt z jednym z dealerów Terexa w Polsce - firmą EWPA Maszyny Budowlane Sp. z o.o. i korzystając z dogodnych warunków finansowych, zdecydował się na zakup maszyny firmy Terex.

 

Czytaj również: Finansowane wózki widłowe 

 

„Nie zawiodłem się. Minikoparka Terexa jest zaprojektowana dokładnie do tego, do czego jest przeznaczona, czyli do prac ziemnych na niedużych powierzchniach, przy wykopach i w pracach odwodnieniowych, przy załadunku i rozładunku i przygotowywaniu placu budowy” - przekonuje Grudziński.

 

Podobnego zdania są także jego pracownicy, realizujący inwestycję w Otwocku. Podkreślają przede wszystkim wytrzymałość maszyny, która jest w stanie pracować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Operator Zbigniew Sulejewski najbardziej zadowolony jest z przestronnej, dźwiękoszczelnej stalowej kabiny o doskonałej widoczności. Zauważa też, że maszyna, jako jedna z nielicznych na polskim rynku, posiada drzwi z obu stron kabiny, dzięki czemu kierujący zawsze jest w stanie opuścić kabinę bez względu na sytuację na placu budowy - a nie jest to powszechnie spotykane na polskim rynku.

 

 „Nie ma nic przyjemniejszego dla operatora takiej maszyny niż poczucie komfortu podczas pracy. Ta koparka daje taki komfort, gdyż niezwykle łatwo się nią kieruje i dzięki dużej kabinie doskonale widoczny jest cały plac budowy” - chwali Zbigniew Sulejewski.

 

 

Bardzo dobry dostęp do punktów serwisowych

Minikoparki TC16 są bardzo cenione na polskim rynku – ten model jest jednym z najchętniej kupowanych w kraju.

 

„Klienci cenią tę maszynę właśnie za jej wytrzymałość, bardzo dobrą funkcjonalność i dużą moc kopania (na głębokość od 2,2 do 2,4 m; wysięgnik mono z przedłużonym trzonem łyżki 1300 mm, przyp.red.). Najważniejszy dla nas jest fakt, że firma posiadająca maszynę Terexa przy kupnie kolejnej maszyny zawsze pyta o kolejny produkt Terexa. Koparka dla Pana Jarosława Grudzińskiego dodatkowo została wyposażona w trawers montowany na dachu maszyny służący do podnoszenia jej za pomocą HDS-u. To realna zaleta, ponieważ szybki załadunek maszyny na środek transportowy oszczędza czas i pieniądze. Klient  jest także zadowolony z powodu doskonałego serwisu maszyny. Dostęp do punków serwisowych jest bardzo dobry, a codzienna operatorska obsługa maszyny nie nastręcza żadnych problemów”, - mówi Krzysztof Bilski, przedstawiciel firmy EWPA, dealera Terexa.

 

Czytaj również: Mieszalniki dla wydajności prac remontowo-budowlanych 

 

Ekipa budowlana z Otwocka wylicza także inne zalety maszyny, które mają wpływ na jakość realizowanej tu inwestycji - rozsuwane gąsienice hydraulicznie lub mechanicznie w zależności od opcji, możliwość poszerzenia lemiesza, siłownik główny zamontowany od góry ramienia koparkowego, z obu stron kabiny drzwi, dwudrożna instalacja hydrauliczna na ramieniu koparkowym, możliwość wykonywania trzech ruchów jednocześnie oraz chłodnica oleju hydraulicznego z boku maszyny.

 

Biorąc pod uwagę wyposażenie maszyny i łatwa obsługę posprzedażną jest duża szansa na to, że TC16 będzie jeszcze służyła firmie „Jartel” i okołowarszawskim gminom długie lata.  

 

Źródło: Cook Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi Liczba postów: 229 Grupa: Robimy stro... Z własnego doświadczenia mogę polecić sprawdzoną i profesjonalną firmę https://www.sklepwykladziny.pl/panele-wi nylowe_k_245.html. Posiadają wysokiej jakości wyk...
  • Rozbiórki Liczba postów: 103 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 133 Grupa: Robimy dach Mam blachę dwumodułową na dachu swojego domu z firmy Regamet. Nie jest to może budynek gospodarczy, ale wiem, że mają też w swojej ofercie blachy trapezowe. Mam...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 182 Grupa: Nowości ara... kolory kolory i jeszcze raz kolory. Postaw na barwy pastelowe, delikatne i bardzo stonowane, oczywiście jasne. Rzuć okiem na wzornik NCS i wybierz kolor dla sie...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 245 Grupa: Firmy budow... Planujesz rozbiórkę starego domu? A może niedawno kupiłeś dom, który posiada zagracony garaż i pełno w nim złomu? Firma https://kamm.pl/ oferuje i specjalizuje....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 2 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 97

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >