Okna dachowe: Rolety do okien dachowych - maksymalny komfort obsługi - rolety zewnętrzne RotoTherm

Okna dachowe: Rolety do okien dachowych - maksymalny komfort obsługi - rolety zewnętrzne RotoTherm

Dziś trudno sobie wyobrazić dom ze spadzistym dachem, na którym nie ma zamontowanych okien dachowych. Czytaj dalej

Okna dachowe doświetlają pomieszczenia, umożliwiają wentylację i zapewniają piękny widok. Jednak w trakcie użytkowania często zadajemy sobie pytanie:  jak umyć okno w deszczowy dzień? Jak zabezpieczyć poddasze przed upałem latem? Czy zimą nie będzie do mieszkania przenikał mróz? Jak ustrzec się przed włamaniem przez okno dachowe?

Rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów są rolety zewnętrzne Roto. Zapewniają ochronę przed słońcem latem i przed mrozem w okresie zimowym. Wyróżnia je nowoczesna stylistyka i funkcjonalność. Wyjątkową cechą rolet Roto jest to, że nawet przy zamkniętej rolecie można ustawić okno w dowolnym położeniu. W ten sposób jest możliwe wietrzenie pomieszczenia bez otwierania rolety (np. w upalny dzień) a nawet umycie okna przy zamkniętej rolecie w czasie deszczu. Pancerz rolety został wykonany z wysokiej jakości aluminium. Jego specjalna konstrukcja tzw. „Antifrost”  ułatwia obsługę rolet zimą.

Lamele pancerza są połączone ze sobą w taki sposób, aby roleta nawet  jeśli ulegnie oblodzeniu lub zostanie przysypana śniegiem, zawsze mogła zostać uruchomiona. Podobne rozwiązania są stosowane w przemyśle lotniczym przy budowie skrzydła samolotu. Co istotne montaż rolety zewnętrznej na oknie dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pomieszczenia, stanowiąc dodatkową barierę dla ewentualnego włamywacza.


Rolety oferowane są w wersji manualnej i zdalnie sterowanej elektrycznie przełącznikiem ściennym lub pilotem. Zasilane są prądem 230V lub baterią solarną. Rolety zasilane prądem elektrycznym mają już wykonane wszelkie podłączenia, zatem wystarczy jedynie włożyć wtyczkę do kontaktu i gotowe! Rolety zewnętrzne pasują do wszystkich rodzajów okien oferowanych przez Roto.
Zalety w skrócie:
- optymalna ochrona przed upałem
- nowoczesny wygląd
- szybki i prosty montaż
- ogranicza straty ciepła zimą
- pełna funkcjonalność okna przy otwartym oknie
- w wersji solarnej bez podłączania kabli
- w standardzie napęd elektryczny

Źródło: Roto / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 82

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >