Pokrycia dachowe – wybór dachówek odpornych na warunki pogodowe

Pokrycia dachowe – wybór dachówek odpornych na warunki pogodowe

Niezależnie od tego, jaka jest pogoda, musimy zadbać o najważniejsze dla każdego z nas miejsce na świecie – nasz dom. Elementem domu najbardziej narażonym na skutki pogodowych kataklizmów jest pokrycie dachowe – wybór dobrej jakości dachówki jest więc decyzją o kluczowym znaczeniu. Czytaj dalej

 

 

Klimat Polski zaliczamy do typu przejściowego w strefie umiarkowanej. Oznacza to, że lato może być niezwykle kapryśne i nieobliczalne – jednego dnia upalne i słoneczne, drugiego burzowe z porywistami wiatrami.
Gdy słońce grzeje...
Dachówki z nowoczesnego betonu Braas mają wiele cech, które sprawiają, że dach naszego domu jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wytrzymałość dachówki na wysokie temperatury jest niezwykle ważna w czasie gorących, letnich dni. Pokrycia dachowe Braas zachowują swój pierwotny kształt niezależnie od temperatury, co więcej – dzięki procesowi produkcji są ognioodporne. Ponadto, dach wykonany z dachówki betonowej zapewnia optymalną temperaturę w budynku – bardzo powoli nagrzewa się i równie powoli oddaje ciepło. Jest to cecha, którą docenimy szczególnie, gdy w naszym domu poddasze pełni funkcje użytkowe.

Na burzowe, wietrzne dni...
W starciu z porywistym wiatrem i zacinającym deszczem wśród wszystkich typów pokryć dachowych dachówka betonowa jest bezkonkurencyjna. Ze wzgledu na swój jednostkowy ciężar, wzmocnioną wytrzymałość i sposób układania dachówki Braas są w stanie oprzeć się największym wichurom i towarzyszącym im burzom.
– Niska nasiąkliwość i przesiąkliwość dachówek cementowych nie tylko wpływa na małą wrażliwość na wahania temperatury, ale równocześnie sprawia, że pokrycie dachowe jest wodoszczlne. To, że dachówki Braas gwarantują najwyższą ochronę w warunkach ekstremalnego deszczu potwierdzają regularne testy w tunelu aerodynamicznym – mówi Hanna Kaźmierczak specjalista ds. zapewnienia jakości. – Ich wytrzymałość na uderzenia wynika przede wszystkim ze specjalnego procesu produkcji. Dachówki betonowe zapewniają duży komfort akustyczny – w trakcie deszczu słyszymy tylko szum dobiegający zza okien, a nie dźwięk dudniących, ciężkich kropel spadających na dach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wiatrem są klamry służące do mocowania dachówek zakładkowych Braas.
– Małoformatowość pokryć dachówkowych skutkuje tym, że siła ssąca wiatru rozkładająca się na pojedyńcze dachówki może nieliczne sztuki unieść niezależnie od innych, a podnosząc je chwilowo „odpręży” wysoką siłę ssącą. Dachówki więc mocuje się nie po to, by „nie spadały”, ale żeby „nie odleciały” – tłumaczy Przemysław Spych doradca techniczny Braas. – Stosowanie klamer jest niezbędne przy nachyleniu połaci dachu większym niż 65st, ale jest to w pewnym sensie przypadek szczególny. Dopełnieniem ochrony przed ulewami jest system rynnowy StabiCor, który we właściwy sposób odprowadza wodę opadową z połaci dachu. Chroni elewację domu przed brzydkimi zaciekami, a fundamety i ściany domu przed zawilgoceniem. Główne zalety to łatwość montażu, trwałość, funkcjonalność i estetyka.

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego, dostosowanego do regionu klimatycznego jest jedną z najważniejszych decyzji na etapie budowy i remontu domu. Jedno jest pewne – jeśli zdecydujemy się na dachówki cementowe dach naszego domu bez uszczerbku przetrwa wiosenne burze, upalne lato, jesienne ulewy i mroźną zimę.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18069 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 685

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >