Szkło samoczyszczące: kolejne rozwiązania Pilkingtona dla zrównoważonego rozwoju

Szkło samoczyszczące: kolejne rozwiązania Pilkingtona dla zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój wymaga łączenia celów ekologicznych, ekonomicznych i społecznych. Wraz z rosnącym zaangażowaniem państw członkowskich UE w tworzenie i rozwój programów zrównoważonego rozwoju, Pilkington, światowy lider w produkcji szkła, dostarcza swoim klientom wielu rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

W roku, w którym Pilkington obchodzi 50. rocznicę wprowadzenia swojego przełomowego procesu wytwarzania szkła metodą float, jego rewolucyjne szkło samoczyszczące Pilkington Activ™ wykorzystuje reputację globalnego innowatora zapewniając spółce referencje z dziedziny ochrony środowiska.
W ciągu ośmiu lat od wprowadzenia na rynek, szkło samoczyszczące Pilkington Activ™ z powodzeniem stosowano w budynkach mieszkalnych i  użyteczności publicznej na całym świecie.
Dzięki wykorzystaniu sił przyrody do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni szkła, pierwsze na świecie zaawansowane szkło samoczyszczące z powłoką o podwójnym działaniu (dual-action) ogranicza częstotliwość mycia oraz potrzebę stosowania niebezpiecznych – gdyż toksycznych – chemicznych środków czyszczących, prowadzi do zmniejszenia zużycia wody, a także redukuje koszty utrzymania i zmniejsza zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa.
Minimalizując szkodliwy wpływ na środowisko szyby z powłoką Pilkington Activ™ zastosowane w szybach zespolonych w połączeniu z innymi produktami marki Pilkington umożliwiają nawet dalsze zmniejszenie szkodliwego oddziaływania środowiskowego całego budynku.
Szyby samoczyszczące Pilkington Activ Suncool™, o właściwościach przeciwsłonecznych i niskoemisyjnych, to wysokoefektywne produkty do zastosowania m.in. w obiektach o dużych powierzchniach przeszkleń, trudniejszych do mycia a jednocześnie wymagających lepszych rozwiązań zapewniających odpowiedni komfort cieplny. Szyby z tej grupy przepuszczają dużo światła dziennego, ograniczając jednocześnie przepuszczalność energii słonecznej, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i chłodne, a dodatkowo redukują koszty usług mycia i bardzo energochłonnej klimatyzacji.

 

 

Szyby z rodziny Pilkington Activ™ można również łączyć z szybami niskoemisyjnymi, takimi jak Pilkington Optitherm™ lub Pilkington K Glass™, w celu zapewnienia lepszej izolacyjności cieplnej, ze szkłem laminowanym (Pilkington Optilam™) lub szkłem laminowanym specjalną folią akustyczną (Pilkington Optiphon™) w celu uzyskania większego bezpieczeństwa, ochrony przed atakiem lub izolacji akustycznej.

Referencje szkła Pilkington Activ™ związane z ochroną środowiska zostały zatwierdzone przez wiodącą organizację konsultantów środowiskowych, Building Research Establishment (BRE). Niezależna organizacja brytyjska oceniająca oddziaływanie inwestycji na środowisko stwierdziła, że wpływ na środowisko tego nowatorskiego szkła stanowi mniej niż 10% oddziaływania na otoczenie przez zwykłe szyby.
Phil Brown, Regulatory Marketing Manager na Europę w Pilkingtonie, tłumaczy: – „Począwszy od montażu, po końcowe efekty zastosowania produktu, szyby Pilkington Activ™ oferują pierwszorzędną ofertę przeszkleń, które przyczyniają się do zrównoważonego budownictwa. Rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju pozostaje priorytetem biznesu i konsumentów, a dzięki edukacji w zakresie korzyści płynących ze stosowania naszych produktów mamy nadzieję pomóc w osiągnięciu celów unijnych związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla.”

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Pilkington Polska/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 679

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >